| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si am avut o relatie de 1 an cu o fata de 15 ani pe care am iubit-o ca un "nebun". Recunosc am suferit 4 luni. Dupa 2 luni de la despartire aflu ca ea vb cu un tip de 23 ani asa ca m-am interesat de tipul ala sa vad ce are de gand sa faca cu ea dupa ce am aflat am tacut si nu i-am spus nimic ei. Vroiam sa vad daca e atat de proasta incat sa puna botul la vrajelile lui si din pacate chiar a pus botul.Acum sunt impreuna si ma doare sufletul cand ii vad impreuna pentru ca ea il iubeste enorm de mult ca e primul tip cu care face sex, eu nu am vrut sa fac sex cu ea ca are 15 ani(prea mica)si nu voiam sa-i distrug copilaria.El sta cu ea pentru sex si ea sta cu el crezand ca este marea ei iubire ma doare ingrozitor sa stiu chestia asta. Diferenta de varsta e prea mare pot sa spun ca el este un Pedofil.Am nevoia de parerea voastra ca sa nu cred ceva gresit! Toti prietenii mei nu vad nimic rau in asta si nu am cu cine discuta pe tema asta si de aceea am nevoie de parerea unor oameni mai in varsta care stiu ce inseamna viata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe tine nu te intereseaza daca e corect sau nu, tu simti nevoia sa-ti dea cineva dreptate pentru ca te simti tradat si inselat. Ai incercat sa o protejezi crezand ca va ramane a ta si, supriza, nu s-a intamplat asta. Intr-adevar diferenta de varsta e cam mare dar asta nu e problema ta, este a lor. In aceeasi masura nu ai de unde sa stii ca cei doi nu vor ramane impreuna si ca respectivul nu da doi bani pe ea. Poate o place si fac si sex... Ideea e ca te-ai fript, ai crezut ca viata functioneaza dupa idealuri si ai dat nas in nas cu realitatea crunta iar acum ai nevoie de cineva care sa-ti dea dreptate si sa-ti amplifice sentimentele. Realitatea e asa cum iti spun si prietenii tai, ea a gasit un altul care crede ca este mai bun decat tine si l-a ales pe el. Poate nu e corect, poate motivele lui sunt de natura sexuala, poate ea va suferi, in final. Cu toate astea ea tot te-a parasit pentru altul si tu trebuie sa-ti vezi de viata ta, de acum inainte. As vrea sa iti spun ca totul va fi bine si ca lucrurile se vor indrepta dar ar insemna sa te mint. Viata asa a functionat dintotdeauna si tot asa va functiona in continuare, cu cat oferi mai mult si esti mai bun, cu atat ai sanse mai mari sa te arzi. Asa stau lucrurile pe la noi pe pamant, cei care merita nu primesc pe cand cei care nu merita au lumea la picioare. Bine ai venit in jocul numit "viata".

Fata oricum nu a tinut la tine pe cat credeai, daca ar fi tinut, nu te-ar fi lasat pentru altul. Ce fel de fata e ea? O fata perfect normala care se pune pe ea pe primul loc, cum e si normal in viata. La varsta ei nici nu poti avea pretentia de a percepe lucrurile la un nivel profund sau de a aprecia sacrificiile pe care le faci pentru ea. Cum si tu, la 18 ani, esti socat ca ti s-a intamplat acest lucru cand, in realitate, exact acelasi lucru li se intampla tuturor oamenilor, zi de zi. Amandoi mai aveti multe de invatat iar tu ar trebui sa tratezi experienta asta ca pe o lectie de viata.

21 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Ea a pierdut din toată chestia asta, te-a pierdut pe tine. Un băiat ca tine mai rar se găsește. Încearcă să stai cu altcineva, o să o uiți.

| MRC96 a răspuns (pentru On3St4r):

Multumesc,asa o sa fac de acum!

| mihai69 a răspuns:

Mai bine că te-a lăsat. Ce vină are ea că ai fost prea moale?

| MRC96 a răspuns (pentru mihai69):

OK, am inteles sunt un tip moale dar voua vi se pare normal sa-si inceapa viata sexuala la 15 ani?

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns (pentru MRC96):

Fata aia o sa ajunga pe centura iti garantez 100% deci nu te mai gandi la ea ca polueaza aerul.

| mihai69 a răspuns (pentru MRC96):

Întâmplător, am cunoscut fete care au debutat chiar mai devreme. Așadar, nu mă mai miră nimic. Poate n-o fi normal în accepția largă a termenului, dar nu este ceva ieșit din comun (din păcate, da' asta e deja altă discuție).

| Alcyon a răspuns:

E curva de mica, nu ai de ce sa plangi dupa ea. Peste cativa ani o s-ajunga parasuta orasului. Daca ma-sa n-a educat-o, ce vrei sa-i faci? Nu mai pune atata la suflet, ca nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragul meu.toti am trecut prin asa ceva.ai idealizat ideea de iubire, sinceritate, curatenie si puritate.regret sa-ti spun dar viata mi-a demonstrat ca idealuri din astea sant doar in povesti gen, romeo si julieta.in realitate, niciodata cei doi nu s-ar arunca de pe bloc, ci pe rand, intai baiatul ca ea nu e chiar atat de curajoasa.pricepi? intr-o relatie, intodeauna exista un bou si o belea.e bine ca tu sa fii beleaua.iar o gagica de 15 ani? esti naiv.ia asculta colea; http://www.youtube.com/watch?v=Pt61z_taAyo.este de referinta, in relatiile, devreme si nepotrivite. Dureroase chiar.

| MRC96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg perfect ce spui dar m-ar interesa si pe mine o parere despre ea ce fel de fata este ca a pus botul la vrajelile tipului aluia

| anonim_4396 explică (pentru MRC96):

Este o fata care stie ce vrea,si care a facut precum una din astea doua care se plimbau prin parc primavara; vai draga,cum ciripesc pasarelele,cate dragoste cata iubire,cirip cirip! mai apoi pe o pasune un cal cu mandravela scoasa; cealalta zice; uita fa,acolo dragoste curata si pe saturate, nu pupic, pupic, cirip cirip, si la fund nu simti nimic.
ii place promiscuitatea si sexul.stii ce se spune despre acest gen de fete? ca au ciuda pe scula, cand o prind, carpa o fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mrc? la 18 ani faci sex cu ele cat cuprinde si le minti cat poti, ca lor le place si la asta se asteapta, de la unul mai mare.la 20, vrajeala si golaneala ca asta place tuturor. aventura si disctractie.ca la 20 de ani, fara timp si fara bani.la 23, poate vei incepe sa gandesti serios la o relatie stabila.pana pe la 25-26 cand vei lega una.e bine, sa te gandesti si la casatorie, fiindca toate se fac la timpul lor.si nu pune, ult suflet fiindca viata asta, are soare mult dar si nori.iar fetele ah fetele astea, daca vrei sa le idealizezi uite http://www.youtube.com/watch?v=7H4IeRSMSc0; dar sa nu uiti in acelasi timp ca napoleon paremi-se spus-a; toate femeile sant curve, in afara de mama si fiica.Dar sa nu uitam ca si ele sant femei.personal,nu cred in spusele lui, dar ii dau dreptate. bune rele, sant ale noastre si fara ele nu se poate.si nici ele fara noi.deci iubeste dar beleste ochii cat cepele, fiindca cum nu esti atent, cum a intors capul.si la noi se zice asa; barbatul este capul, femeia este gatul si-l suceste pe cap cum doreste.ai grija, ca gatul doar sa-si faca treaba.sa nu se apuce sa gandeasca fiindca nu are cu ce.

| darriya a răspuns:

Daca ea il iubeste poti sa te pui si in cap nu ai ce sa mai indrepti, a stricat-o ala, daca stii ca el sta cu ea pentru sex spune-le parintilor ei sau du-te la politie.

| MRC96 a răspuns (pentru darriya):

Tatal ei vitreg nu prea ii pasa de ea(tatal ei a murit intr-un accident cand ea avea 1 an) iar mama ei a fost impotriva la inceput dar a aflat prea tarziu despre ei 2 si cum ai spus si tu,, Daca ea il iubeste poti sa te pui si in cap nu ai ce sa mai indrepti" si cred ca si-a dat si mama ei seama ca nu mai are ce sa faca.Imi pare rau dar daca parintii ei nu au sunat la politie eu de ce sa fac asta? Ea a ales "drumul asta" si nu am de gand sa ma implic pentru ca nu se mai merita.

| KaterinaРомановский a răspuns:

De ce sa te doara sufletul pentru o taratura? Vrei sa stii ce fel de fata e? Cred ca ti-au raspuns destui. Chiar nu merita sa suferi pentru o panarama care si-o trage cu toti pe unde apuca. Bucura-te ca ai scapat de asa una, oricum te-ar fi inselat.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna.

Parerea mea e ca ai dreptate. Este un pedofil. dar si pustoaica care din pacate e de varsta cu mine dar nu gandim la fel. Pa, pa happy

| Alison95 a răspuns:

De unde stii tu ca el s-a culcat cu ea?

| MRC96 a răspuns (pentru Alison95):

Idiotul ala spune tot cand e beat

| ywar a răspuns (pentru Alison95):

Au facut-o in trei sau cineva s-a miscat si altcineva a filmat. Intrebare: cum le cheama pe personaje? happy

| NoSound16 a răspuns:

Pe bune cineva de 15 ani a stat cu cineva de 18 si apoi cu unul de 23 de ani dar ea ce era maniaca a relatiilor? Mai bine ca v-ati despartit fara supararea dar tinerele nu au minte cand vine vorba de dragoste. Incearca sa cunosti persoane de varsta ta nu copii...

| MRC96 a răspuns (pentru NoSound16):

Stiam ca era mica chiar si pentru mine si multa lume imi zicea sa renunt la ea ca e prea mica pentru mine dar na, ce sa faci cand incepi sa iubesti, iubesti.

| MRC96 a răspuns:

Va multumesc mult, fiecare sfat a fost grozav.Ma simt mult mai bine acum si inca odata va multumesc!