| NUIMIPASADELUMEAASTA11 a întrebat:

Am 18 ani si iubitul meu are 21, iar el e autist, problema e ca el a fost inselat de cele trei foste ale lui in trecut si este mereu posesiv si ingrijorat. Ieri un prieten (care era baiat) mi-a dat tag pe Instagram si iubitul meu cand a vazut s-a infuriat si mi-a trimis mesaj ca cica il mint si ca nu stiu ce. Mi s-a mai intamplat asa cu alti doi prieteni (tot baieti) si el s-a suparat si mi-a zis sa-i blochez. Si face un scandal de o ora daca dau tag la un baiat sau un baiat imi da tag mie. El crede ca daca cineva imi da tag sau ceva inseamna ca ma iubeste. Si dupa ce ca el crede in prostiile lui ca il insel mai si spune ca e vina mea straight face Eu pur si simplu nu mai suport! Il iubesc foarte foarte mult sad Ce as putea sa fac? :'(

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Incearca sa intelegi ca, fiind un om putin diferit, avand autism, pe langa asta si un om a carui incredere a fost tradata de 3 ori in trecut, va fi mai capricios.

Gelozia asta a lui nu cred ca se va sfarsi vreodata, insa se poate reduce, tine sub control, odata ce-i castigi increderea. Cine s-a ars cu ciorba, sufla si-n iaurt, cum se spune. Gandeste-te sa fii tradat/a de 3 ori, imagineaza-ti prin ce sentimente a trecut.

Sunt sigur ca, daca zici-l ca-l iubesti intr-atat, poti sa-l ajuti sa-si mai revina, ii poti schimba viata mult in bine, iar el tie.
Din nou, el avand acea problema, va trebui sa fii tu "adultul".

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nimic, treaba asta nu o sa se schimbe.

Sau inveti sa nu te deranjeze sau va despartiti.

| RAY a răspuns:

Http://www.ziare.com/......iu-1422559

sa te desparti de el, si asa nu il iubesti cu adevarat, vorbesti cu alti baieti dar cica il iubesti, prin despartire il scutesti de drama cu tine, iubirea feminina e un capriciu, va folositi de noi ca un tampon apoi next

| NUIMIPASADELUMEAASTA11 explică (pentru RAY):

Il iubesc cu adevarat si ce daca vorbesc cu alti baieti? Nu mai am voie sa vorbesc si eu cu prietenii sau ce? Eu nu vreau sa il insel sau ceva. El e autist si crede ca il insel tot timpul. Ah da si chestia cu "iubirea feminina e un capriciu" e o jignire pentru persoanele de sex feminin, nu m-am folosit niciodata de el, el nu ma intelege.

| RAY a răspuns (pentru NUIMIPASADELUMEAASTA11):

Dar de ce sa vb cu alti baieti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce afirmi ca : ''Il iubesc foarte foarte mult '' in acest caz nu poti sa faci nimic altceva in afara de a accepta situatia asa cum este ea sa-i faci pe plac si sa nu-i mai da motive de a se supara/iesi din fire. In consecinta nu ai de facut nimic altceva in afara de a accepta situatia : ''adica pur si simplu sa-l suporti! '' In caz contrar unica solutie ramasa este cea de a va desparti... definitiv. Multa sanatate!

| Irinel15123532 a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta, incearca sa propui o discutie calma, sincera si la obiect pe aceasta tema, sa aveti o relatie frumoasa si curata pana la casatorie.