| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani, iar penisul meu măsoară în erecție doare 13 cm și 12 cm circumferința. Sunt foarte complexat de asta, mereu mă gândesc că nu-mi voi putea întemeia o familie, deși sunt un tip care nu arată rău sau chiar dacă îmi voi face o familie mă copleșește ideea că voi fi înșelat de soție tocmai din acest neajuns, iar ea își va găsi un amant mai dotat care o va putea satisface pe deplin. Se mai poate face ceva la vârsta asta pentru a-mi mări penisul?

10 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Specialistii spun ca orice penis care depaseste 10cm poate satisface fara probleme partenera. Adevarul e insa ca depinde de partenera. Din nefericire exista si fete cu vagine mai largi care s-ar putea sa nu simta mare lucru nu din cauza lungimii ci a grosimii. Pe de alta parte exista fete cu vagine strimte care se vor simti perfect cu tine, si foarte foarte probabil si multe dintre cele cu vagine normale, in principiu muschii vaginali se destind pe masura penisului in cauza. Cred ca problema unor fete e ca le place sa le doara si atunci cauta un penis mai mare, atat multe dintre femei cat si multi barbati au o preferinta pentru sexul mai dur.

Daca arati bine cred ca poti sa-ti gasesti o fata cu care sa va potriviti si la pat fara mari probleme. Daca pleaca dupa penisuri mai mari atunci oricum era clar ca n-o interesa persoana ci scula.

Am inteles ca de la o anumita varsta se poate face operatie de marire a penisului. Ca pastilele si alte bazaconii n-au ajutat pe nimeni pe bune. Insa pentru a afla detalii ma tem ca va trebui sa discuti cu un specialist in chirurgie plastica pe acest segment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu esti prea PROST sa crezi assta imi e mila de tine. daca stii sa o folosesti si ii provoci orgasm nu te lasa ea nici pentru un cal. marimea conteaza numai la panarame si la cei care o au mare, ca na, cu atat au si ei sa se laude, dor nu cu inteligenta.

| Hakuouki a răspuns:

Poti face destule cu ea, daca stii cum, dar daca vrei neaparat, mergi la un doctor (cred ca se mai poate face ceva, dar daca mai intarzii mult, nu stiu ce sa spun)

| Maxnonymus a răspuns:

Inca unu? bai frate.tu ai idee ce inseamna circumferinta? ..adica grosimea...cum **** mea sa o ai in grosime de 12 cm? tu realizezi ce spui? i-a un metru de croitorie si i-a din nou circumferinta..maxim 3-4-5 cm trebuie sa aiba, ce Dumnezeu o ai cat o sticla de 2L?

| epurasu a răspuns (pentru Maxnonymus):

Exprimarea lui ca circunferinta este de 12 cm este corecta!--se infasoara acel,, metru de croitorie,, pe la milloc in stare erecta si apoi acea reprezinta circunferinta! in medie cam 12 cm.

| lucifer12345678 a răspuns:

Stai linistit si nu te gandi la asta.
poti sa o ai de jumatate de metru daca nu stii ce sa faci cu ea ...tot degeaba

| sirD a răspuns:

Desi marimea conteaza e doar o parte foarte mica din procesul de dragoste si atractie, deci nu-ti fa griji
Iti vei imbunatati tu alte calitati happy

| EdiShadow a răspuns:

Prietene, hai sa-ti zic eu. Pot spune ca sunt baiatu' cu experienta.

Am avut relatii nenumarate desii am 18 ani, primul act sexual a fost in clasa 8 cu un prieten ce a adus o curva la el.

Am 18 ani, 1, 67, 61 si un penis de 12cm si nu mi e rusine sa-ti zic.

Momentan stau cu o fata de 24 de ani, care e prima persoana din viata mea care o iubesc cu adevarat, ea ma iubeste enorm. DACA te iubeste, nici gand ca te va insela, asta e clar, numai daca e d-aia dupa bani su puta mare.

Nu am avut relatii de varsta mea, doar de la 18 ani in sus.

Iti dau unu exemplu'. Acum vreo 3-4 luni am dat de una, am dus o cu zaharelu' si cu putin noroc i-am pus o din prima zi, de cand ne-am intalnit, a dormit la mine. FATA s-a pisat pe ea de 2 ori in timp ce era pe mine ( a avut orgasm)Dupa, adica in postludiu sti ce mi-a zis? Cum draKu ma facusi tu sa am orgasm pentru prima oara( tind sa spun ca are 20 de ani) si nu au reusit ceilalti care o aveau pe inca atat.

Nu am de ce sa te mint, vorbesc foarte serios. Noi barbatii avem o chestie, sa nu ne facem de cacao si asa e intr un fel. STII Care e chestia? ( ca inauntru tot asa se simte) Dar e punctu' ala culminant cand iti da jos boxerii si-l vede, mare mic, atata tot.

Ce pot sa-ti spun, stai linistit cu inselatu' dar ai 19 ani f u te tot ce prinzi. BAFTA!

| EdiShadow a răspuns (pentru EdiShadow):

Si inca cevaaa, eu am o vorba " Dumnezeu ti-a dat si degetu' si limba, foloseste-le ", dar ai grija la cinewinking

| TruewordxD a răspuns:

Cred ca nici o virgina nu poti sa satisfaci laughing