| JessyAnne a întrebat:

Am 22 de ani si de 1 an jumatate sunt impreuna cu un baiat. In cadrul momentelor noastre intime simt ca eu fac tot si parca el nu isi prea da interesul. Lui nu ii place sa faca oral, spune ca nu poate, nu ii place, nu o sa faca niciodata. Sunt curata, ingrijita si arat ok, nu ar fi vorba de igiena. Nici sex, spune ca atunci cand o va face( este virgin si intr-o oarecare masura religios, dar nu la modul exagerat, nu doreste sex dupa nunta) vrea sa fie foarte implicat si sa faca cu pasiune, nu doar de dragul de a face. Iarasi, nu stiu ce Doamne iarta-ma sa inteleg. Ma iubeste, mi-a aratat, simt asta. Atunci de ce? Chiar l-am intrebat daca ma considera atragatoare, sau care e problema. A zis ca da, sa nu mai vorbesc prostii. Dar acelasi argument, sa fie cu pasiune, nu doar de dragul de a o face. Uneori simt ca explodez, am si eu hormoni, sentimente. Am ajuns sa ma multumesc cu niste saruturi si atingeri. In schimb el primeste aproape tot, incerc sa il stimulez prin toate metodele posibile.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa ma discut cu el despre asta? Dar degeaba discut, stiu exact ce va spune, ce a zis si pana acum.

78 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Salut Anne,
Cel mai usor e sa nu-i oferi tu nimic.
E clar ca ii este frica sa faca sex iar cu sexul oral cred ca e vorba de orgoliu.
Pare sa vrea sa controleze situatia sau sa testeze pana unde stai cu el.
Aici se pune problema daca tu-l doresti atat de mult asa sau vrei unul.mai comunicativ.

| JessyAnne explică (pentru cuvant):

Nu stiu daca e de orgoliu, nici nu stiu. Nu pare genul acela trufas, cateodata chiar se simte vinovat ca eu fac ceea ce fac. Si eu ma gandeam la posibilitatea de a-i fi frica de sex.

| cuvant a răspuns (pentru JessyAnne):

Se simte inferior mai ales ca tu ii faci sex oral. Plus poate familia il stie cuminte fara lucruri sexuale

| JessyAnne explică (pentru cuvant):

Da, familia asa il stie. Dar ce treaba are, ce mai conteaza ce crede mami?

| Adry05 a răspuns:

Probabil vrea sa ajunga intr-o stare din aia profunda de dragoste pentru tine ca sa simta ca face dragoste cu tine cand o sa se intample.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa-i dai drumul astuia si sa-ti cauti unul caruia nu-i este scarba de tine!
Acelasi lucru ai fii putut sa-i spui si tu, ca pana la urma, organele sexuale sunt la fel, feicare cu secretiile lui. De ce tu te-ai comprmite sa te cobori in genunchi si el nu ar face-o?
Pentru ca te trateaza ca pe o prostituata si atat.
Asemenea oameni sunt foarte egoisti si nu sunt dispusi vreodata sa faca favoruri sau compromisuri de dragul nimanui. Daca el nu-ti ofera nimci acum, sa vezi cum va fi cand va veti casatorii, matura cu tine.
Sfatul meu este: da-i pace, ca din astia gasesti la fiecare colt de strada!
Cauata-ti un barbat sensibil si iubitor, care sa te iubeasca si sa-ti arate asta.

| JessyAnne explică (pentru Violleta2022):

Am vorbit cu el, i-am spus ca nu are de ce sa ii fie scarba si ca e totul ok nu e otrava acolo. O tine pe a lui. E foarte trist, tinand cond ca este chiar un baiat bun care se vede si simt ca tine la mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru JessyAnne):

Eu spun sa-i tai placerea si pana nu face aceleasi sacrificii ca si tine, sa nu te mai complici sa-l satisfaci.
Imagineaza-ti ce fel de casnicie ai putea avea cu un asemenea om, daca acum, cand ar trebui sa fiti indragostiti unul de altul si sa super-fericiti, el face nazuri si asteapta satisfactie doar de la tine., cum va fi peste 5 ani sau 10.
daca tu simti frustrare acum... cum crezi ca va fi in viitor?
Asa ceva este sortit esecului din start! Indiferent cat il vezi tu de "om bun, dar nedispus la nici un comprmis si sacrificiu, nu doar pentru ca nu vrea sa-t faca oral ci pentru ca este un om caruia nu-i pasa daca esti satisfacuta sau nu.
Poate habar nu are ca sunt prezervative si pentru femei:
uite aici o metoda cum sa transformi prezervativul nromal barbatesc in cel pentru fete:
http://www.y4y.ro/2009/08/26/folia-pentru-sex-oral-dental-dam/

https://www.shopmania.ro/......-301927115

| JessyAnne explică (pentru Violleta2022):

Nu ii voi mai face nimic, cel putin o perioada sa vad daca se schimba ceva
Stiu de existenta prezervativelor pentru femei, i-am spus. Nu vrea! Nu e vorba de scarba, e altceva. Nu ii place efectiv ideea de a face asta, zice ca sunt prea multe pielite pe acolo si nici macar nu stiu despre ce pielite vorbeste.

| Violleta2022 a răspuns (pentru JessyAnne):

Am un singur sfat sa-ti dau: inceteaza imediat sa-i mai faci oral, daca vrea, singura solutie este a va faceti reciproc.
Am mare senzatie ca te tine de femeie usoara, ca oricum nu se va casatorii cu una care-i face sex oral.

| socipath63092 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu esti proasta

| Violleta2022 a răspuns (pentru socipath63092):

Un rahat cu ochi de 13 ani, care habar nu are ce-i ala sex, se apuca sa comenteze. Tie chiar nu-ti este rusine magarule?
Acum am inteles, tu esti ala care ai doar 5-6 cm de cuculet, dar l-ai masurat de la gaura fundului, sa para mai mare. Iti inteleg acum de unde vine frustrarea... saracut de tine.

| Andreeush a răspuns:

Din cate ai povestit nu prea văd ce ai putea face.
Să vorbești cu el mi se pare o pierdere de timp.
Ar trebui să îl lași, se vede că nu sunteți pe aceeași lungime de undă. Nu te mai injosi făcând ceva ce de la el nu vei primi.

| Holiday a răspuns:

Pune-ti o intrebare simpla. De ce dracului e inca virgin?
Crezi ca te astepta pe tine? Neah...
Daca la 20 si un pic de ani cat cred ca are nu e interesat de sex si vine cu motive puerile, gandeste-te ca peste cativa ani nici atat nu va fi interesat. Tu chiar crezi in povestile lui?

| JessyAnne explică (pentru Holiday):

Nu e vorba de asteptat pe mine, eu il astept pe el si asta ma ingrijoreaza

| Holiday a răspuns:

"Crede-ma ca ai ceva ce si-ar dori multe..."

Chiar crezi ca sunt multe femei care si-ar dori un (semi)asexual in casa? Neah...

"Dar peste cativa ani iti vei dori un om ca el..."

De ce si-ar dori peste cativa ani pe cineva care nu face sex oral, sau mai rau, nu face deloc sau o data pe luna?! E stupid sa iti doresti asa ceva daca nu esti si tu la fel. Iar ea nu pare deloc asa.

"...dar pentru un om de caracter trebuie sa ma urc in masina si sa ma tot duc."

Ce legatura are asexualitatea cu caracterul?!

"Sunt lucruri in viata care sunt infinit mai importante decat sexul."

Si daca sunt, asta inseamna ca trebuie sa renunti la sex cand le poti avea si pe alea, dar si sex? De unde ideile astea?

| JessyAnne explică (pentru Holiday):

Domnul este mult mai religios, de aici aceste idei. Nu zic ca nu e un baiat bun, chiar e. Dar ma repet, nu vreau un fratior grijuliu. Vreau un barbat!

| Holiday a răspuns (pentru JessyAnne):

"Dar ma repet, nu vreau un fratior grijuliu. Vreau un barbat!"

Dorinta asta nu te va parasi, iar el nu se va schimba. Cat esti cu el iti va fi mai dificil sa gasesti pe altcineva. Ori il lasi de acum si cauti altceva, ori il tii de "fratior" si baiat bun pana iti gasesti pe altcineva. Mai devreme sau mai tarziu tot asta se va intampla. Mai nasol e daca te complaci si ajungeti sa aveti vreun copil. Va fi mai complicat sa-i dai papucii. Dar din cate inteleg, deocamdata nu exista riscul asta.laughing

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Cred ca si-ar dori multe un om care tine intr-adevar la ele si nu le vede drept obiecte sexuale.
Pentru ca un astfel de om ii ofera liniste si impliniri. Acum nu e asa, dar intr-o zi va fi si ea la fel, peste ceva ani.
Ce legatura are? Ca are langa ea un om de caracter, si ar trebui sa fie foarte fericita. Cum am spus, nu se rezuma totul la sex.
Ok, sa-i ajute Dumnezeu sa le gaseasca pe ambele, dar ma indoiesc ca e atat de usor. In orice caz, si eu am sfatuit-o sa-l lase, ca nu se potrivesc, dar peste ani va cauta un om exact ca el.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Nu cred ca mi-as dori un om atata timp cat el nu tine la mine si nu ma iubeste.

| Holiday a răspuns:

"Nu e vorba de asteptat pe mine..."

Pai nu in sensul ala. Ziceam ca te asteapta pe tine in sensul de "sa apara femeia vietii lui". Dar nu asta e realitatea, evident. Altceva il face pe el sa fie asa.

| JessyAnne explică (pentru Holiday):

Da, si ma tem ca nu e destula iubire

| GirlOnline81 a răspuns (pentru JessyAnne):

Eu atat am de spus: ai incredere in instinctele tale si in ceea ce simti!

| Holiday a răspuns:

Dimpotriva, e posibil sa stea cu tine tocmai pentru a nu fi suspectat ca ar fi, mai ales ca e si convenabil, nu trebuie sa faca sex cu tine.
Referitor la dispretuirea homosexualitatii, nu cunosti persoane religioase care au sustinut asta, ba chiar erau ferventi critici ai homosexualitatii, dar s-a dovedit ca ei insisi sunt homosexuali? Unii dintre ei chiar preoti, casatoriti, cu familii, etc.
E pe undeva natural ca cineva care se teme sa nu fie "prins" cu ceva sa fie foarte vocal impotriva acelui ceva, altfel are impresia ca lumea l-ar suspecta tocmai de ce nu vrea el sa se afle.
Repet, e doar o teorie, nu inseamna neaparat ca asa e. Dar scarba asta de "pasarica" poate fi un semn. In plus sexul oral pe care i-l oferi e mai usor de acceptat, nu e mare diferenta intre o gura de barbat si una de femeie. Inchide ochii si-si imagineaza ce vrea el.happy

| JessyAnne explică (pentru Holiday):

Ok, nu zic ca nu e adevarata teorie dar nu i se aplica si lui laughing

| Hammurabi a răspuns:

Eu te-aș sfătui să-l schimbi.
Și nu fac mișto.
Prietenul tău e o persoană cu un apetit sexual scăzut. Nu pentru că ar avea vreo problemă ci pentru că așa e el. Am mai întâlnit persoane pentru care era ok să facă sex odată la două săptămâni.
Dacă el tot spune că vrea să fie implicat și să o facă cu pasiune, cine îl împiedică să fie implicat și să o facă cu pasiune?
Ce așteaptă? Să-i vină pasiunea? laughing
Chestia asta nu prea se schimbă, face parte din felul lui de a fi.
Dacă tu ești o femeie normală cu o sexualitate normală, o să-ți fie foarte greu să te obișnuiești cu așa ceva. Dar mai mult ca sigur, nu te vei obișnui deloc. Iar în cazul unei căznicii asta vă va creea mari probleme.

| JessyAnne explică (pentru Hammurabi):

Nu cred ca are un apetit sexual scazut, el se "aprinde" mult mai des si usor ca mine. Dar atat, doreste sa fie satisfacut si pa. De ce sa mint, ma atinge, mangaie, saruta, din pacate cam atat.

| Plato a răspuns:

Din ce ne-ai spus, nu pot sa vad nimic gresit in legatura cu el. E mai profund si prefera momentele speciale, nu precum cainii in spatele blocului, sper sa nu te inoportuneze comparatia.
Poti sa discuti, dar nu stiu la ce ar duce, fiind evident ca nu va potriviti si nu e vorba de vreo conexiune intre voi. Nu primeste tot, ii oferi "tot". E alegerea ta, iar el ti-a prezentat pozitia lui inainte, deci stiai ce presupune. Poate ca vede in relatia voastra ceva mai mult decat coco-jambo in boscheti, dar se pare ca tu ai prefera un taur comunal, in defavoarea unui om, aparent, de bun simt si care pune sentimente.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Nu e vorba de "coco-jambo" in boscheti. Dar ma face sa ma simt inatractiva, ca nu sunt destul de buna pentru el, sa simt ca imi lipseste ceva sau ca ceva este in neregula cu mine, ca cer prea mult. Da, e bun, se comporta frumos, dar eu nu am nevoie de un fratior.

| Plato a răspuns (pentru JessyAnne):

Deci ce spuneam: tu vrei un taur comunal, un baietas "smecher" pentru care sa fii doar un obiect sexual. Crede-ma ca vei gasi foarte usor, dar ca actualul mai rar.
Nu cred ca e nimic in neregula cu tine, doar ca asa e el, iar voi nu va potriviti. Dar peste cativa ani iti vei dori un om ca el, si nu mai ai de unde scoate atunci. Crede-ma ca ai ceva ce si-ar dori multe, iar multe au ceea ce ti-ai dori tu. Daca merg pana la magazin in colt, dau de 5-6 "badboys", dar pentru un om de caracter trebuie sa ma urc in masina si sa ma tot duc. In orice caz, te priveste, doar sa nu-ti regreti decizia. Sunt lucruri in viata care sunt infinit mai importante decat sexul.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Ok, dar te-ai gandit ca poate nu ma iubeste suficient si de aceea nu simte acea pasiune de care vorbeste? Iar cand va aparea o fata de care sa se indragosteasca mai profund, ii va oferi tot ceea ce poate el? Iar eu la gunoi. Cum ar trebui sa ma simt si sa reactionez atunci?

| Plato a răspuns (pentru JessyAnne):

Dar te-ai gandit ca poate chiar iti ofera tot ce poate el? Cum ti-am spus, asa e el. Si o spun in sensul pozitiv, mi se pare un om demn. Daca, pe romaneste, te plangi ca nu-ti ajunge, du-te la altul, doar sa fii sigura inainte de asta. O sa ajungi probabil cu ce ratat ce stationeaza de cateva ori, apoi te lasa si plangi in perna ca ce bine era cu fostul.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Da mai Plato dar una e sa ai alaturi un barbat alta un frate. Nu vreau un fratior care doar sa imi poarte de grija, sa fie simpatic si dragut.

| Plato a răspuns (pentru JessyAnne):

Te-as intreba ce intelegi tu prin "barbat adevarat", dar parca mi-e frica de raspuns.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Capabil sa fie mai mult decat un amigo, frate

| Plato a răspuns:

Ti-am spus clar ce sa intelegi. Lasa-l in pace si gaseste pe cineva cum vrei, pentru care sa fii obiectul ce vrei sa fii. Aparent, rezumi relatia si iubirea la sex, ceea ce e eronat, neverosimil si ingrijorator.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Nu o rezum la sex, dar sunt curioasa cum vezi tu relatia dintre un barbat si o femeie. Relatia presupune anumite apropieri, prrsupune ceva mai mult decat relatia de amicitie. Ceea ce consideri tu e ingrijorator si ma face sa cred ca nu poti face diferenta intre diferitele tipuri de relatii ce pot exista intre doua persoana de acelasi sau de sexe diferite.

| Plato a răspuns (pentru JessyAnne):

Cred ca vezi situatia pe dos. Ai spus ca a mai avut o iubita si de ea era mai apropiat. Te-ai gandit ca la tine tocmai ca tine mai mult, de aceea vrea ca tot ce face cu tine sa fie special nu superficial?

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Da, si am discutat cu el si nu e asa. Pe ea a iubit-o cel mai mult si de atunci si-a jurat ca nu va mai iubi niciodata asa si nu va mai lasa vreo femeie sa il raneasca. Deci nu, nu ma iubeste mai mult

| Plato a răspuns:

"A merge in boscheti" inseamna a face lucrurile mai putin... profund. Nicio secunda nu m-am referit la tine.
Mi se pare ca s-a facut prea multa discutie pentru o problema foarte simpla. Gandeste-te pana la urma ce e mai important pentru tine, iubirea si mansuetudinea sau sexul. Mai rar vad cazuri in care femeia nu mai are rabdare sa fie pregatit barbatul. Daca ti se pare o problema atat de grava, desi nu e nici macar o problema, desparte-te de el, fara atatea complicatii.
De empatizat nu reusesc nicicum. Daca ma pun in locul tau, tot ce-mi vine in cap e: "am o relatie frumoasa, il iubesc, e om bun, dar vezi Doamne nu se f.e bine sau destul."
Daca nu intelegi ca ai TOT, nu mai pot adauga nimic.
Daca nu te iubeste, sau nu cat ar trebui, e cu totul o alta problema, caz in care nu ai fi avut niciun motiv sa ajungi la o relatie de 2 ani.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

De fapt o fi homosexual, dar motive religioase, sociale, etc, il fac sa mimeze heterosexualitatea prin relatii cu femei. N-ar fi nici primul, nici ultimul care procedeaza asa.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu ar fi.

| JessyAnne explică (pentru Holiday):

Nu este, in mod cert

| Holiday a răspuns (pentru JessyAnne):

He, he, cam avantat sa spui ca "in mod cert" nu e. Cei care chiar vor sa ascunda asta, o pot face foarte bine. Dar in fine, daca tu zici ca nu e...

| JessyAnne explică (pentru Holiday):

Daca era nu statea atat cu mine, mai ales ca am spus, este credincios. Dispretuieste homosexualitatea

| Emma30555 a răspuns:

Găsește un bărbat adevărat ca să zic asa, deși știu ca nu suna prea frumos, dar tu chiar ai nevoie de un bărbat

| JessyAnne explică (pentru Emma30555):

Nu sunt nici disperata tongue

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Tocmai ca asta are.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Pai cum? Sunt un cuplu, ea vrea sa faca dragoste, sex, il doreste si el refuza...

| Emma30555 a răspuns (pentru JessyAnne):

Normal ca nu esti. Esti normala. La 22 de ani el ca baiat ar fi trebuit sa vrea sa treaca la nivelul urmator
De ce nu faceti sex? ( mai ales ca tu fiind fata vrei)

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Da, pentru ca el are nevoie sa fie special, iar cand nu simte ca poate face momentul indimenticabil, refuza. Nu vad nimic gresit, asexual nu e, e doar mai profund.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Eu simt ca nu e asa, inainte de mine a mai avut o iubita pe care a iubit-o foarte mult. Am discutat cu el si din cate mi-a dat de inteles, cu ea ar fi facut mai multe.

| JessyAnne explică (pentru Emma30555):

Cum am explicat, spune ca vrea sa o faca cu pasiune nu doar de dragul de a o face. Eu ce sa inteleg...ca nu sunt destul de buna

| Emma30555 a răspuns (pentru JessyAnne):

Pai pasiunea asta trebuie programata sau cum? Ca nu înțeleg. Ce ii trebuie lui pentru pasiune, aia ori e ori nu e

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Pai și ce anume ar avea nevoie sa simta ceva special? Când vine specialul? Asta ori o simți ori nu o simți. Ori îți place ori nu, e simplu, nu o poți filozofa, pasiunea, atracția, le simți nu le aștepți și nu le calculezi

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Pai daca iti place sa dansezi, nu o vei face totusi la o inmormantare. La fel e si dansul, il simti. Chiar daca iti vine sa dansezi, la inmormantare te abtii, ca nu e momentul.
Vine specialul cand simte. Pentru el, actul sexual e mai mult decat a merge in boscheti cu cineva.

| JessyAnne explică (pentru Plato):

Hai fi serios, ca deja ma jignesti si faci niste comparatii foarte proaste. Cum adica mai mult decat a merge in boscheti? Avem aproape 2 ani impreuna, ani in care am trecut prin multe impreuna. Nu e ca si cum ar merge in bosheti cu o panarama platita.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Ce nu inteleti tu este ca atunci cand iti place cineva si te indragostesti, momentul special vine repede, chiar nu simti timpul la perceptia reala, nu vine dupa 10 ani. Tu dai niste exemple de rahat ca sa justifici ca un om ori nu se simte atras de partenera ori nu poate fizic. In cazul de mai sus prezentat chiar nu era vorba de mers in boscheti, daca el asta simte pentru partenera mai bine cauta alta si o lasa pe ea sa gaseasca pe unul care sa o iubeasca cum trebuie

| PersonajFictiv a răspuns:

Cică îl stimulezi prin toate metodele, adică ii faci labă și oral probabil.
A dracu religios, o vrea suptă dar sex nu.
O vrea cu pasiune...îți vine să vomiți.
Dacă rupe porno acasă de pica brazzers-ul, deschide 15 tab-uri doar pentru o categorie, normal că nu mai are chef să deschidă și picioarele cuiva în cazul ăsta.
N-am mai auzit frate, o vrea suptă dar nu și-o bagă în vagin, doar in gură.
Oralul e cu pasiune? Doamne ferește.

| JessyAnne explică (pentru PersonajFictiv):

Nu am ce sa spun...de asta am apelat la acest site pentru a primi alte pareri, sfaturi

| PersonajFictiv a răspuns (pentru JessyAnne):

Poate îi e frică de "accidente", are el o paranoia de asta, cine știe.

| JessyAnne explică (pentru PersonajFictiv):

Sau poate este asa datorita faptului ca este mai credincios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi,un an si jumatate de relatie si el refuza sa fac sex si in plus e si virgin...Adica imi vine sa ma intreb ce se intampla cu mine de nu mai stiu sa citesc.Mai ales ca am mai prins o intrebare la fel acum 5 minute.
https://www.tpu.ro/......at-un-fel/
Dar poate ca ar trebui sa inchid netul si sa ma duc sa ma culc.
Si asta am sa fac.
Noapte buna, TPU.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Ești supărată pe el ca nu îți face sex oral? rolling on the floor
Trebuie să îi respecți deviza, poate chiar nu ii place să facă.
Eu una nu ia-și cere iubitului să îmi facă sex oral.(și chiar dacă ar vrea nu la-și lasa) ști cum e? Dacă tu nu îmi faci eu nu ți fac rolling on the floor
Trebuie sa vina din partea lui, sa vrea el. Nu sa ii spui.

| JessyAnne explică (pentru QElenaBoghiu):

Imi pare rau ca nu m-am facut inteleasa, daca tu asta ai inteles din tot ce am scris eu este total eronat, asa ca te rog sa mai citesti inca o data dar cu atentie de data aceasta tot ce am scris. Nu doar inceputul, nu doar printre randuri astfel incat sa iti faci o parere despre situatie si sa dai un raspun in deplina cunostinta de cauza. Nu sunt suparata pe el pentru ca nu face asta, de fapt nici nu sunt suparata. Este vorba de faptul ca ma face sa ma simt prost, inatractiva, nedorita, nu destul de buna.Nu i-am cerut, nu i-am zis "jos intre picioarele mele", nu l-am obligat. Doar am discutat ca niste oameni normali ca doar asta este cheia unei relatii sanatoase (comunicarea). Din moment ce eu am putut sa ma "injosesc" de dragul lui, el de ce nu ar face? Macar sa stiu.

| Gaby212 a răspuns:

Daca e un tip religios, sexul oral e considerat un pacat destul de mare...Si din punctul meu de vedere e destul de pervers. Dragostea dintre doi oameni trebuie sa fie cat mai pura, iar sexul sa fie ceva tandru si romantic...Nu salbatic, doar nu sunteti lupi laughing

| JessyAnne explică (pentru Gaby212):

Dar cine a zis ceva de salbatic?

| Lule a răspuns:

"Baiat cu bun simt"? Hahaha, nu prea cred, din ce vad e cam egoist. De ce nu te refuza atunci cand ii faci o felatie? Dar daca e sa ceri ceva care sa te satisfaca si pe tine inventeaza tot felul de scuze si alte vrajeli ieftine? Eu zic sa dai atat cat face, nimic mai mult, nimic mai putin.
Poti gasi si alti baieti cu bun simt, care sa te iubesca din toate punctele de vedere. Asa ca, daca nimic nu se schimba in gandirea lui, nu-ti pierde vremea cu el, e clar ca pe plan sexual nu vreti acelasi lucru si nu se va duce la nimic bun pe viitor, adica ori se va chinui el sa faca ceva ce nu vrea (ceea ce nu prea cred) ori tu vei continua sa te simti neatractiva si frustrata din punct de vedere sexual, ceea ce nu ar trebui sa se intample, un barbat care te iubeste nu ar trebui sa te faca sa te simti astfel.
happy

| JessyAnne explică (pentru Lule):

Normal ca nu refuza, plus de asta el are parerea ca pentru fete e chiar o satisfactie la modul ca vai imi place foarte mult si e echivalentul unui oral reciproc. Nici nu stiu cum sa ii zic sa nu sune prea naspa ca nu e asa! Deloc

| Lule a răspuns (pentru JessyAnne):

Eu zic sa fii directa cu el, ca altfel nu intelege mesajul...asa eram si eu inainte sa nu deranjez, imi cautam cuvintele astfel incat sa nu ranesc sentimentele persoanei respective sau sa-i explic unele lucruri subtil...pentru ce? Ca la final sa primesc ignoranta, reprosuri si sa fiu o papusica pe care o baga in seama cand isi aducea aminte de ea.
P.S.: Suntem de aceeasi varsta si tot un an (de rabdare) am avut si eu, asta in caz ai gandi ca nu ai putea trece peste sau ca nu vei putea avea o atitudine mai rece happy

| JessyAnne explică (pentru Lule):

Daca va continua asa ma voi raci de tot, si cel mai rabdator om se satura la un moment dat

| Arakiss a răspuns:

Nici n-am prea multe de comentat. Un barbat de care trebuie sa te rogi ca sa faceti sex nu e un barbat normal.
Degeaba o baga Plato cu ''barbat de bun simt'' ca in traducere tot semiimpotent inseamna. Incearca sa-ti privesti viitorul in perspectiva sa vezi ce te asteapta.

| JessyAnne explică (pentru Arakiss):

Asa este, dar imi este putin greu sa renunt. In rest, este un baiat foarte bun, cum zice si Plato cu bun simt, simt ca tine la mine dar nu inteleg de ce nu doreste sa ofere pe cat primeste macar.

| JessyAnne explică:

Oamenii sunt diferiti, asta ii si face speciali. Daca am fi toti la fel, nu ar mai avea niciun farmec

| Nicolae_Vasile_1977 a răspuns:

Citeste...sfanta+carte!
Sa ai de fericire, parte

| JessyAnne explică (pentru Nicolae_Vasile_1977):

Stiu ca este pacat sexul oral, sexul inainte de casatorie. Dar daca e sa o luam asa, orice e pacat.

| Cucu_Marian_1977 a răspuns:

Unu nu cred că te iubește îndeajuns, poate se gândește la altcineva care a iubit- o sau e de altă religie, că să-l faci pune-i o pastilă in suc săi ridici hormoni să explodeze poate așa îl faci dacă nici atunci lasă-l împace că nu te merită ori-ce bărbat ar vrea numai unul care nu e bărbat

| JessyAnne explică (pentru Cucu_Marian_1977):

Nu o sa fac asta, fi serios!