| Anghelina3456 a întrebat:

Am avut act sexual cu prietenul meu de 4 ori la rand, nu ne-am protejat, el nu a ejaculat in mine, însă pentru orice eventualitate am luat pastila de a doua zi la exact 12 ore, pot ramane insarcinata?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care sperma ajunge IN vagin in cele 4-5 zile ale perioadei fertie a fiecarui ciclu menstrual. In restul zilelor adica cele care nu fac parte din perioada fertila, formarea sarcinii devine IMPOSIBILA. Fapta ta, adica modul tau de a proceda daca te-ai aflat in al 2-lea caz precizat, adica daca ai folosit pastila de a 2 zi in timpul perioade nefertile, reprezinta o IRESPONSABILITATE grava combinata cu IMBECILITATE. Daca ai fi citit macar chiar si din pura curiozitate, deoarece ti-ai inceput viata sexuala; in ce mod, cum dar mai ales cand/in ce moment al ciclului menstrual se poate forma o sarcina ai fi stiut in ce zile/moment esti si daca formarea sarcinii este posibila sau nu. Efectele provocate de hormonii sintetici din acea pastila blestemata si nenorocita, in cazul in care daca este folosita INUTIL si FARA ROST se vor manifesta in lunile urmatoare. Roaga-te ca efectele asupra organismului tau sa nu fie mult prea dezastruoase mai ales daca ti-ai ''OTRAVIT'' organismul dintr-o PROSTIE CRASA si impardonabila. Sa ai parte de sanatate!

| Anghelina3456 explică (pentru corbulalbrosu):

E prima dată când o iau, si nu am avut efecte secundare

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu rămâi însărcinată dacă nu ejaculează în vagin! Și nu era nevoie să iei pastila de a doua zi.

| alecse18 a răspuns:

Nu, nu ramai insarcinata si nu mai lua pastile d alea, cine stie ce efect vor avea. folositi prezervativ daca nu ai incredere