| Dalo a întrebat:

Dacă s-a rupt prezervativul si nu a ejaculat tot in mine si dupa am luat pastila de a doua zi in jum de ora pot rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in urma unui act sexual terminat cu ejacularea voita sau involuntara a spermei in vagin si exista posibilitatea de a se forma o sarcina, atunci folosirea pastilei contraceptive devine necesara. In aceasta situatie daca pastila contraceptiva este folosita in primele 24 de ore, atunci eficienta sa este maxima si este in jur de 95% ca sansa de reusita. Teoretic formarea sarcinii este aproape IMPOSIBILA in astfel de cazuri. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai copii, ce faceti si mai ales cum, de vi se rupe asa usor prezervativul? Sau cumparati prostii super ieftine de cine stie unde?!
Un procent de risc normal ca exista!
Poti face un test de sarcina, in ziua a 21-a din prima urina de dimineata!

| Dalo explică (pentru PsihoSex):

Prezervativul era cel mai scump si era si durex dar habar n am cum s-a rupt

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Pai daca ai luat pastila de a doua zi e evident ca nu poti ramane.