| Annnonimm a întrebat:

Am avut contact sexual protejat si dupa prietenul meu a ejaculat pe mine pe burta sa fiu mai exacta, insa cand m-am ridicat o picatura sa scurs acolo jos dar nu cred ca a intrat in vagin, eu imediat dupa m-am dus la toaleta si in dus sa ma spal.Deobicei ma dureau sanii inainte de menstra dar acum vad ca nu si menstra nu a intarziat ci trebuie sa vina azi sau maine dar tot sunt ingrijorata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul a avut loc in aceste zile, adica acum in ultima saptamana a ciclului menstrual, tu te erai in perioada nefertila, fiindca se poate aprecia ca lipseste/nu exista ovulul viabil obligatoriu pentru fecundare, de asemenea el nu a ejaculat in vagin iar acea picatura nu a nimerit exact vaginul tau asa ca neexistand nici spermatozoizii (dar a caror prezenta ar fi fost oricum inutila deoarece nu ar mai fi avut ce fecunda) nu se poate forma o sarcina.Se poate concluziona ca intro astfel de situatie probabilitatea de a ramane insarcinata este extrem de redusa (3-5%) daca nu chiar imposibila. Momentan poti doar astepta ca in zilele urmatoare sa apara si semnele premenstruale sau direct menstruatia. Multa sanatate

| Annnonimm explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de ajutor
cand m-am ridicat nu cred ca era posbil ca acea picatura sa ajunga chiar pana acolo jos ca sa intre in vagin
Si eram in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Annnonimm):

Raspunsul este dat in deplina cunostinta de cauza.Intro situatie cum este cea descrisa de tine instalarea unei sarcini ar echivala cu o minune. Iar eu sunt ateu.

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ce tembel! Zi.i data viitoare ca il iau eu la bataie de mai are asa mofturi idioate! Ce il lasi sa faca orice tampenie de om prost ce ii trece prin cap? Sa nu il mai lasi ca el habar nu are.
Stai linistita, daca te.ai spalat e totul ok.

| e1xtz a răspuns (pentru Mayar):

Pai si unde ar fi trebuit sa termine ca sa nu aibă mofturi de tembel?

| Mayar a răspuns (pentru e1xtz):

Din moment ce are "protectie", nu e logic sa se termine in ea (protectia)? De aceea si exista : ca sa 'protejeze'

| e1xtz a răspuns (pentru Mayar):

Este, dar prezervativ+terminat in afara este o dubla protectie, o garantie nai mare.
In cazul de fata este ea panicata nejustificat, nu va rămâne din situatia respectiva, probabil este genul care va întreba intr-o zi...'I-am facut oral iubitului meu, si a terminat in gura, pot rămâne gravidă?'.
winking
Toate bune!
Îmi place firea ta, cum te exprimi, etc, dar esti un pic prea rigida...in general la refer.

| Mayar a răspuns (pentru e1xtz):

Multumesc,si tu ai o viziune originala asupra lumii.
Ei bine, stii cum e : daca te porti amabil, sincer si delicat, esti luat de prost, nu esti luat in serios. De aceea uneori ofer impresia de "rigid" - Cel care are putere, care are mintea si sufletul tare, acela domneste peste ceilalti! Cine cuteaza mult, acela are dreptate in ochii lor. Cine ii infrunta si ii dispretuieste, acela ajunge la ei legiuitor si cu cat cuteaza mai mult, cu atat e mai respectat. Asa a fost totdeauna si asa va fi mereu. - nu sunt un asemenea vierme de om, dar pentru a fi luata in serios, e necesar deseori sa fiu mai "rigida" cum zici tu big grin

| e1xtz a răspuns (pentru Mayar):

happy
Ok.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spermatozoizii au durata de viata foarte scurta. Si daca ejaculeaza in interior este mare probabilitatea ca sa ramai gravida. Oricum, ar fi bine sa-ti cunosti perioada fertila: http://www.tonica.ro/......_ovulatie/

| Solstiţ1u a răspuns:

Stai linistita, daca sperma nu a intrat in vagin si tu ti-ai facut baie imediat atunci nu e problema... Vezi de ce nu e bine sa intretii relatii sexuale daca nu ai o relatie serioasa, sau mai bine zis un inceput de casnicie? Pentru ca mereu iti vei face griji de aparitia unui copil nedorit care-ti va strica toata reputatia si copilaria. Cumpara-ti si tu anticonceptionale, el se protejeaza si nu vei mai fi speriata alta data de aparitia unui copil happy