| Sara2 a întrebat:

Am avut numai contacte sexuale protejate cu prezervativ si nu s-a spart, pe 10 aprilie mi-a venit menstruatia a curs normal 10 si 11 iar azi pe 12 de abia a picurat putin si s-a oprit, este normal sa ma tina numai 2 zile? de regula ma tinea cam 5 zile, exista vreun risc sa fiu insarcinata? sunt ingrijorata sad

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pot fi dereglări, nu te lăsa păcălită, nu se oprește brusc, mai curge.
Pa, pa.

| Sara2 explică (pentru Legiuitoarea):

Dupa o zi in care nu a curs deloc a inceput sa imi curga un rosu aprins, e cazul sa imi fac un test?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Sara2):

Bună.
Este exact ce ți-am scris aseară, nu s-a oprit, o să mai pierzi un pic de sânge 1-2 zile. Nu este nevoie de test de sarcină.
Hidratează-te.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata

| AnnnaMarrria a răspuns:

Daca erai nu mai curgea nici picul ala happy

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Nu cred că ai rămas. Deoarece, ți-a venit. Poate e o dereglare că ai făcut-o înainte să-ți vină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt dereglări, nu cred că poţi fi însărcinată.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Ce culoare a avut menstruația?
Cați ani ai?
Ai un ciclu menstrual regulat?
Ți s-a mai întamplat așa?
Ai umplut prezervativul cu apă după fiecare contact?
Ai luat vreo pastilă?

Multe întrebări dupa cum vezi.

| Sara2 explică (pentru Violente):

1) menstruatia a avut culoarea normala care o avea de obicei rosu visiniu si a curs normal in cele 2 zile
2) 27
3) da
4) mi s-a intamplat de la 7 zile sa scada la 4 zile
5) nu l-am umplut cu apa dar l-am umflat(nu am atins gura sa nu incepeti cu comentarii aiurea)
6) am luat ibalgin in ultimile zile

| Violente a răspuns (pentru Sara2):

Recomand un test de sarcină la două saptamani de la ultimul contact ca să fii sigura că nu este sarcina, dacă era spart cu siguranta nu iti dadeai seama sufland in el, dacă era ciupit puțin doar prin umplerea cu apă vedeai asta.

| tlaura a răspuns:

E o simpla dereglare, stai linistita ca o sa mai curga happy

| Sara2 explică (pentru tlaura):

Nu mai curge nimic nimic

| tlaura a răspuns (pentru Sara2):

Ca sa fi sigura, du-te si fa un test de sarcina :*

| Melany8 a răspuns:

Nu, nu cred să fii însărcinată

| Eudaimonia a răspuns:

Nu cred, poate ca asa ai u, incearca un test de sarcina sa fii mai sigura sau du-te la un ginecolog.