| EduardGrigore a întrebat:

Am avut sex protejat cu iubita mea.La final am verificat prezervativul cu apa, acesta avea sus de tot, spre capat(la inel) o gaură mica, ca si cum ar fi fost înțepat de un ac. Dupa 4 ore a luat Esscapelle, acum, dupa 2 ore, nu o doare burta, insă are niste scurgeri vaginale când urineaza.Sunt din cauza pastilei?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Levonorgestrelul poate cauza sangerari anormale, deci da, este efectul pastilei de a doua zi.In plus, cel mai probabil, cel putin urmatorul ciclu menstrual va fi unul atipic.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, sunt efectele pastilei pe care a luat-o.

| EduardGrigore explică (pentru Emilian65):

și exista motive de îngrijorare? ma refer aici la sanatatea ei.Banuiesc că sanse de sarcina nu mai sunt, corect?

| Sofer a răspuns:

Pentru ce a mai luat pastila aia dacă ai făcut sex protejat cu ea?

| Floridori a răspuns:

La ce te referi atunci cand spui "scurgeri vaginale"? Cum se prezinta ele?
Daca te referi la secretia vaginala, de culoare alba si fara alte simptome, atunci este normala cu sau fara pastila de a doua zi, cu toate ca exista sanse foarte mari sa o fi luat-o inutil din moment ce acea mica gaurica era in apropierea inelului.

| EduardGrigore explică (pentru Floridori):

Ma refer la scurgeri vaginale cu sânge, atunci cand urineaza si pe tampon foarte puțin

| Floridori a răspuns (pentru EduardGrigore):

Levonorgestrelul poate cauza sangerari anormale, deci da, este efectul pastilei de a doua zi.In plus, cel mai probabil, cel putin urmatorul ciclu menstrual va fi unul atipic.