| 3udoareu a întrebat:

Am cunoscut un tip super ok, perfect cred, imi placea din toate pct de vedere...ne-am intalnit si am discutat bla bla apoi a vut sa ma culc cu el iar eu am refuzat dupa care mi-a spus sa fim impreuna iar eu i-am motivat ca " nu mi-ai dat suficiente motive ca sa cred ca ma placi" si in seara aia s-a terminat intalnirea dupa o saptamana iar a venit la mine dupa insistentele mele si m-am culcat cu el, spunandu-i ca tin mult la el dupa care s-a retras si mi-a spus ca " cum sa tii la mine dupa ce m-ai vazut de 2 ori toata viata ta?! si nu ma mai cautat din seara aia...niciodata. eu i-am reprosat ca si-a batut joc de mine dar a fost indiferent si m-a ignorat.au trecut 2 luni, oare sa il mai caut?! sau o sa par diperata? la inceput intentiona sa avem o relatie serioasa dar dupa ce i-am zis ca tin la el s-a racit enorm.

Răspuns Câştigător
| GreenBubble a răspuns:

Esti mult prea naiva. straight face

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu intentiona nici o relatie serioasa, intentiona sa se culce cu tine fara mari complicatii si apoi sa treaca la alta femeie. I s-a parut ca esti foarte usor de dus in pat si a incercat cea mai banala dintre abordari: vreau o relatie serioasa, dar numai dupa ce te culci cu mine. Iar dupa aceea a zis: ne-am vazut doar de doua ori, ce relatie serioasa sa mai avem acum dupa ce am facut sex inainte practic sa ne cunoastem?
Nu stiu ca este comportamentul tau obisnuit (sa te culci cu oricine te vrea, fara nici o pretentie sau limita) sau ai fost pacalita, dar nu are nici un rost sa-l mai cauti, nu mai ai nicmic de oferit din ceea ce-si doreste. Si te-ai mai si facut de ras spunandu-i ca tii la el (ceea ce era o exagerare, nu ai cum sa tii la un tip dupa doua intalniri).

| 3udoareu explică (pentru Brigaela):

Cat de dura esti sad ai si dreptate oricum. am picat de fraiera tareeee dar voi da nas in nas cu el la un moment dat si nu pot sa rezist sa nu mai incerc sa facem ceva... chiar nu sunt panarama, am 18 ani jumate si el 21.pana atunci niciodata nu am mai facut prostia sa ma culc cu un tip asa pe nepusa masa. era a doilea si el stie bine asta!

| Brigaela a răspuns (pentru 3udoareu):

De vreme ce inca iti doresti asta, inseamna ca asta este felul tau de a fi. Sa stii ca exista femei care fac sex de placere, aventuri cu necunoscuti sau chiar platesc barbati pentru sex, nu e ceva nemaintalnit. Esti la varsta la care majoritatea femeilor se gandesc daca sa-si inceapa viata sexuala si tu ai deja doi parteneri sexuali (cam cati are, in medie, o femeie din Romania in intreaga viata), asadar el stia bine ca nu va fi greu sa te seduca. Nu trebuie sa te judece nimeni, esti majora, iti traiesti viata asa cum vrei, atata timp cat intelegi ca daca te lasi folosita trebuie sa iti limitezi pretentiile.

| 3udoareu explică (pentru Brigaela):

Dar il plac! stiu ca e serios de felul lui..stiu ca pot mai mult de atat, chiar am fi putut, eu o sa mai incerc.

| Brigaela a răspuns (pentru 3udoareu):

Daca e serios, cu atat mai mult nu va vrea o relatie cu o femeie pe care a avut-o atat de usor. Chiar daca ai fi putut mai mult de atat, ti-ai ratat sansa. Nu te opreste nimeni sa te mai culci cu el, atata timp cat tii cont ca e doar placere, va folositi unul de trupul celuilalt, fara implicatii, sentimente, complicatii si fara sa faceti situatia publica (daca e serios, ar fi rusinat daca ar afla cineva, asa ca fereste-te sa afle cineva de la tine)

| BiuL a răspuns:

"never a failure always a lesson"!
Asta trebuie sa fie o invatatura de minte pe viitor. El e un player tu ai fost naiva. Daca un baiat place cu adevarat o fata nu va incerca din prima sa... pentru ca stie ca exista riscul ca ea sa il catalogheze ca porc. Daca vrea doar asta va incerca de la inceput ca nu are de ce sa isi piarda timpul cu italniri etc si stie ca daca-l refuza, gaseste pe alta. Nu a vrut sa fiti impreuna, a fost vrajeala. Stia ca asta vrei si atunci a incercat asa.
Daca un baiat place o fata cu adevarat o cauta orice ar fi, asta sa tii minte mereu. Daca chiar te voia, dupa primul refuz te mai cauta si incerca sa iti dovedeasca ca e baiat bun, nu era nevoie de insistentele tale!
Nu cauta un baiat una doua, lasa-l sa fie baiat, sa fie vanator cum le place lor. Daca tu i te oferi asa una doua, nu te apreciaza pentru ca oamenii nu prea aprecieaza ceea ce obtin usor! Cu cat obtii un lucru mai greu cu atat il apreciezi mai multwinking
SI apropo cum sa tii la el dupa 2 intalniri? Aici are dreptate. Nu confunda o atractie fizica superficiala cu sentimentele. E cale lunga de la una la alta. Sentimente poti sa ai dupa ce cunosti cat de cat o persoana si ai petrecut ceva timp cu ea nu doar pentru ca l-ai vazut ati vorbit si gata ti s-a parut perfect.
Sper sa iti fie invatatura de minte pe viitor in sensul ca graba strica treaba!

| 3udoareu explică (pentru BiuL):

Moama cata dreptate poti sa ai sad am facut o mareee gafa straight face sincer acum: crezi ca mi-am ratat sansa pentru totdeauna? oare nu am putea sa o luam de la 0? zic si eu... poate chiar nu am contat pentru el( sigur ca nu am contat) laughing)) dar daca o sa ne revedem " intamplator" sau nu tongue ( imi fac eu cale in viata lui) oare nu s-ar mai putea face ceva?

| BiuL a răspuns (pentru 3udoareu):

Nu e o mare gafa, e o greseala ca oricare alta. La scoala te invata profii ca 1+1=2, in viata trebuie sa gresesti ca sa iti dai seama cum functioneaza unele chestii.
Daca ti-ai ratat sansa complet? Nu stiu, never say never. Daca el acum e hotarat sa se distreze, sa experimenteze si sa nu aiba o relatie chiar nu conteaza ce faci tu, sau ce face orice alta fata, nu poti obliga pe cineva sa faca ceva ce nu vrea. S_ar putea pe viitor sa isi schimbe opinia si sa regrete cum s-a purtat cu tine, dar asta nu depinde de tine ci de el, si de soarta, se spune ca roata se intoarce. Pana atunci ignora-l complet (iti pastrezi demnitatea si oricum ignoranta atrage) si uita-te in jurul tau. Din cauza ca iti pierzi atata timp gandidu-te la porcul asta (ca asta e) nu vezi alti baieti care probabil sunt exact ceea ce cauti tu, baieti sincer si respectuosi care sa isi doreasca sa fiti impreuna.

| HueyFreeman a răspuns:

Si foarte bine a si facut, nu vrea sa mai aiba de a face cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dincolo de cuvintele tale, se vede fara echivoc disperarea din sufletul tau care tanjeste dupa iubire, ceea ce a facut sa te transforme intr-o naiva, daca povestea ta, este adevarata.

Nu a fost o relatie si doar o simpla aventura din care cineva a profitat, iar cealalta jumatate, adica tu, te-ai ales cu speranta.

Nu-l mai cauta, o fi deja cu alta, iar data viitoare, nu te mais aruta din prima secunda cu un baiat, si nu o sa ti se mai ceara sex, nu-i mai povesti toata viata ta primului din brate in doua ore, dupa ce ai stata la un suc cu el si ai impresia ca-l cunosti de-o viata, altfel pici de naiva si-o sa fi tratata din mila si de naiva!

Esti cumva materialista? Asa mi se pare, fara suparare!

| 3udoareu explică (pentru anonim_4396):

De unde ai tras concluzia asta? sunt materialista dar crede-ma ca parintii mei au mult mai multi bani decat au ai lui..nici nu avea vreun bmw sau cine stie ce( eu le am deci nu ma pasioneaza).

| Happyjump a răspuns:

Să nu crezi că intenționa să aiba o relatie serioasa cu tine, vroia doar sa te folosească, i-ai cazut in plasa, s-a folosit de naivitatea ta si te-a lasat

| 4343gddhkied a răspuns:

Eu una cred ca a vrut doar sa profite de tine si de naivitatea ta. Lasa`l, o sa iti gasesti unul care sa te respecte si sa nu-si bata joc de tine! Nu il mai cauta! Sfatul meu, sincer chiar daca te va cauta, va fi doar ca sa o faceti din nou oh go on! Succes, dar asculta-ti inima! :**

| 3udoareu explică (pentru 4343gddhkied):

Inima mi-am ascultat-o si am cazut de fraiera cu toate ca e doar al doilea cu care am facut-o si cred ca m-a crezut insa il vreau in disperare de fapt cred ca apropourile mele l-au indepartat sad

| 4343gddhkied a răspuns (pentru 3udoareu):

Nu stiu ce sa zic, in primul rand ca-mi pare rau de tine, iar nu il cunosc ca sa stiu ce vrea. inca cred ca a vrut doar o aventura si chiar daca e greu incearca sa-l uiti ar fi mai bine :* daca vrei sa vb poti sa imi scrii si ne auzim :***!

| 4343gddhkied a răspuns (pentru 3udoareu):

Si nu zice ca ai cazut de fraiera straight face ai pus suflet si ai gandit cu inima inainte de toate straight face :**

| Waffen18 a răspuns:

Practic a vrut numai sex, tu chiar nu ti-ai dat seama?

| methodmen a răspuns:

Nu cred, ai grija ai tendinta de a crede orice barbat care-ti spune ca tine la tine, daca nu esti atenta s-ar putea repeta.