| Mihaelaa98 a întrebat:

Îmi place de un tip dar cred ca el vrea doar sa se culce cu mine. Ideea e ca intr-o seara la o petrecere am ajuns cu el intr-o camera, el a încercat dar l-am refuzat spunându-i ca eu nu sunt genul sa ma culc cu cineva așa aiurea. Ideea e ca m-as fi așteptat sa nu mai vorbească cu mine dar tot ma caută. M-am întâlnit cu el in club, nu l-am lăsat sa ma pupe, iar la sfârșit de seara l-am pupat pana la urma dar i-am zis sa nu aibă mai multe așteptări, ca mie nu-mi place sa ma joc. Și se pare ca tot ma caută. Nu vreau sa fac asta pentru ca îmi place tare mult de el și culcându-ma cu el as strica tot. Nu știu ce sa fac, mi-ar plăcea sa ma placa și el in felul in care îl plac eu și mi-e tare frica ca s-ar putea sa cedez tentației și sa rămân cu buza umflata, a trecut foarte mult timp de când nu mi-a mai placut un barbat așa mult. Un sfat ceva va rog

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Buna. Propune-i daca ar vrea sa aveți o relație, nu te arunca așa de repede sa pici imediat tentației, inca nu il cunosti foarte bine ce ii poate capu.
Fi un pic mai serioasă, și stai de vorbă cu el ca poate e cu mult diferit pe cât arată. Poate te place si el daca tot te cauta, o fi si el îndrăgostit, dar posibil sa fi prins firul slab la tine că te o fi văzut o fată mult prea bună si cu bun simt.
Dacă crezi că iti place ci adevarat de acest băiat să-i timp timpului să vă cunoașteți mult mai bine, după sa nu iti para rău, că vai ce am facut iar acum nu ma mai bagă in seama sau umbla cu altele, aici depinde si de băiat. Dacă acest băiat dorește ceva serios cu tine, sigur iti va spune mai devreme sau mai tarziu. Nu te amagii sa iti faci filme de la început, fiecare barbat e diferit in felul lui, cel puțin acum nu se mai merita sa vorbesti serios cu unele femei, parerea mea e a le place sa fie luate la mișto si înșelate, de tipi din aia le plac care le mint pe față., în cazul meu de câte ori am fost mai serios mi s-a întors spatele si de atunci nu ma mai arunc asa de repede intr o relatie ca dupa aceea sa imi para rau.
Mult succes. sper sa fi fericita◇ happy

18 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Eu nu vad problema, tu il placi, el te place. Daca faci sex cu el pierzi ceva de ramai cu buza umflata?

Adica ai varianta 1 in care nu faci sex cu el si aia e va vedeti de drum. Si varianta 2 in care faci sex cu el si sau pleaca si te-ai ales cu momentul placut sau nu pleaca si te alegi cu el.
E si o sansa sa ramai cu el dar daca tipul nu pare pasionat de relatii nu vad sa fie prea mare.

Nu intelegi conceptul de a pierde ceva in urma sexului, si imi pare si mai absurd mai ales ca-l placi nu e ca si cum e pe bani sa zici ca iti pierzi demnitatea.

| RAY a răspuns:

Dar tu Mikaela ce vrei?

| Mihaelaa98 explică (pentru RAY):

Vreau ceva serios și de durata

| RAY a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Atunci liebe Mikaela vorbeste cu el si spune-i ca asta vrei daca nu vrea adio simplu, important este sa stii ce vrei si sa ramai pe frecventa asta, sa fii hotarata 100%, dar oare chiar vrei asta? eu am vb cu multe fete care ar fi vrut sex dar din cauza familiei, societati spuneau ca vor relatie, faza e ca te lupti cu natura ta sexuala si nu e bine crede-ma

| Mihaelaa98 explică (pentru RAY):

Sigur asta vreau, ceva serios. Doar ca imi e ciudat sa l întreb dacă ori avem relație sau adio. Pare puțin forțat spre a avea o relație

| RAY a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Pai tu ca femeie vrei langa un barbat nehotarat,eu daca as fi femeie mi-as dori un barbat hotarat, sigur pe el, vezi noi barbati facem orice pentru sex apoi adio, promitem si luna depe cer, tensiunea sexuala ne determina sa ne pierdem ratiunea

| Violleta2022 a răspuns:

Este specific barbatului curvar, ca sa nu renunte la victima lui, pana nu o duce in pat la el si o poseda, dupa care o arunca, nemaiprezentand inters pentru el.
Asta te cauta pentru ca-l refuzi si nu suporat ideea ca esti o emeie, care il refuza.
Dar isi va lua el revansa curand, punandu-si planul in aplicare, mai intai cucerindu-te cu orice pret, avandu-te sexual si apoi parasindu-te cu ranzetul pe buze, ca a obtinut ce a vrut.
Sfatul meu este sa NU ii faci jocul si sa nu accepti sub nici o forma, sa-i fii victima, ca te va marca pe viata, o asemenea experinta traumatizant.
Nu are ce sa-ti placa de la un om prefacut, acre are un sigur scop: sa te aiba cu orice pret, sa-si bata joc de tine si apoi sa te arunce.
Crede-ma ca nu merita!

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce nu-i explici in mod direct pe fata, fara niciun fel de ocolisuri si alte brizbrizuri, care este motivul retinerii de care dai dovada. Este pacat sa-ti irosesti timpul inutil si mai ales sa te si comporti intr-un mod atat de pueril. Incearca sa devii mai tupeista si ia tu initiativa. Bafta. Succes!

| Mihaelaa98 explică (pentru corbulalbrosu):

Am încercat sa i explic, dar nu vreau sa sune ca și cum l as obliga sa accepte sa fim intr o relație pentru a obține ce vrea. Nu pot sa inteleg de ce tot sta după mine chiar dacă l am tot refuzat. am văzut ca dacă vrea poate sa agate oriunde tipe și sa obțină asta mai repede

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te înțelegi cu el, o înțelegere mai serioasă.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu el și spune-i ce așteptări ai de la un băiat.

| Holiday a răspuns:

Stii cum faci tu? Vine cineva la tine, iti da cheile de la un Ferrari si iti zice ca ti-o lasa sa te plimbi doua zile. La care tu ii spui ca daca nu ti-o da de tot, nu o vrei.

| Mihaelaa98 explică (pentru Holiday):

Da, dar ce ma fac dacă ma astasez prea tare de acel Ferrari și după stau numai cu gândul la el? O sa ma simt tare prost ca se plimba altele cu el și nu e al meu..nu ma pot mulțumii cu atat de puțin

| Goete a răspuns:

De unde luati ideile astea, "culcandu-ma cu el as strica totul"?
- apoi te miri ca gasesti fete care se culca cu tine si nu vor nimic serios... Si cu care vor serios, nu se culca! E de râs

| CleanHeart a răspuns:

In primul rand felicitari, esti o fata care se respecta!
in al doilea rand, mai asteapta sa vezi ce si cum, incearca sa-l cunosti ca si om, asta se face prin multa comunicare si dupa daca vezi ca e baiat serios si educat continua sa-l cunosti si mai bine, sunt unii baieti care vad fata ca o prada si dupa fug, bine faci ca nu te grabesti, graba strica intodeauna treaba si daca vrea ceva serios cu tine atunci sa iti demostreze si sa aiba rabdare.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Încerci si vezi ce iese dar mai mult ca sigur o sa te frigi laughing)

| idkkkkkk a răspuns:

Spune i ca nu esti pregatita sa te culci cu el, poate o sa te inteleaga!