| ZuZa_6258 a întrebat:

Am facut cea mai mare greseala acum o saptamana si ceva. M-am despartit de prietenul meu, care m-a iubit si ma iubeste inca, deoarece era timid in fata celorlalti din gasca si de abia ca ma baga in seama.Atunci nu l-am inteles deloc, si credeam ca nu ma mai iubeste si ca ii e rusine cu mine ( si faza e ca nu are de ce tongue sunt populara si draguta ). Il iubesc la nebunie, si totusi am facut greseala de a alege alt baiat care poate, imi va da mai multa atentie. Insa, eu am plecat in vacanta la munte si intre timp, acest baiat m-a inselat cu o buna prietena.Atunci am inteles ca facusem cea mai mare greseala din viata mea.Si acum stau si plang, sufar din cauza ca am facut alegerea gresita sad. Baiatul pe care l-am iubit 8 luni de zile nu mai vrea sa fie cu mine si si-a propus sa uite tot ce am insemnat eu pentru. el ...As vrea si eu sa uit de el, desi nu prea cred ca pot. Aveti vreun sfat care poate sa imi aline durerea? Va rog.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca mai ai o sansa daca reusesti sa ii arati ca tu nu esti atat de rea precum te crede el.
Schimba-te,recucereste-l subtil,fii vesela, draguta cu el, arata-i ce pierde.Si mai ales, cere-ti mii de scuze de la el si jura-i ca nu o sa mai faci asta niciodata.

Dar macar fii sincera cu tine si lasa-l in pace daca nu tii la el cu adevarat.

| Tiberius a răspuns:

Da-te cu capu de pereti. O durere o anuleaza pe cealalta. Alta data nu mai fi proasta.

| Tiberius a răspuns:

Ba am inteles foarte bine. Ai stat langa o papagal care in sinea lui desi era mai fraier tinea la tine.Ai dat peste alt papagal pe care l-ai vazut tu mai smecher dar care nu vroia mare lucru de la tine si ti-a dat jet. Punct. Prostia se plateste.E normal sa nu mai vrea sa fie cu tine, are orgoliu si demnitate. N-o sa vrea sa se intoarca la una' care fuge cu primul papagal pe care-l intalneste si pe care-l vede mai smecher.

| Aly_2611 a răspuns:

Incearca sa asculti muzica... iesi cu amicii incearca sa uiti putin de el vei reusi daca vrei cu adevarat daca tu nu ai incredere in tine atunci nimeni nu are :*

| cocolinafitzedulci a răspuns:

Esti proasta ca nu stii sa pretuiesti adica nu esti unika si eu sunt la fel snusj sa pertiuesc si acum am ajuns sa sufar la cat de trista sunt am ajuns sa asc manele laughing

| ZuZa_6258 explică:

Tiberius, nu eu am fost proasta tongue. nimeni nu a fost, insa unii oameni ca tine au inteles gresit...il iubesc pe acest baiat, dar spune-mi, daca iubita ta nu ti-ar fi acordat atentia necesara, oare nu ai fi suferit?winking asa ca te rog, tine-ti parerile nesimtite pentru tine.

| ZuZa_6258 explică:

Merci mult pentru. sfatul tau Aly >big grin

| kjl a răspuns:

Da am patit si eu cu o fata fix fix asa acum ii mare gruz