| teiubesc_5807 a întrebat:

Am fost cu un baiat vreo 2 luni si ceva dupa care ne-am despartit. dupa o luna el a vrut sa ne impacam, eu nu mai tineam la el dar am acceptat am crezut ca voi tine totusi, dupa 2 saptamani si jumatate ne-am despartit iar. el mi-a recunoscut ca vroia sa se si culce cu mine.eu nu vreau si nu voi vrea.pentru ca mi-a spus asta eu vreau sa ma razbun dar nu prea stiu cum.de obicei cand vine vorba de razbunare am idei dar acum niciuna. ce idei imi dati?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca roata se intoarce mereu, eu zic sa nu te razbuni si crede-ma ca am trecut si eu prin astfel de momente ca tine in care imi doream foarte mult sa ma razbun pe un baiat care m-a facut sa sufar dar uite ca m-am gandit mai bine si am realizat ca daca ma razbun tot eu sufar si in plus timpul nu il pot da inapoi, pe moment te simti bine dar apoi regreti si te simti aiurea, eu nu m-am razbunat pe acel baiat si uite ca pana la urma m-am impacat cu el si ma inteleg cu el de minune, ca nu se stie ce iti rezerva viitorul, tu macar sa fi cu constiinta impacata ca nu ai facut rau, daca el ti-a spus ca doar sex a vrut de la tine, nu merita atentia ta nici macar sa te razbuni nu merita, lasa-l asa, viata merge inainte si ai sa vezi ca vei intalni o persoana care sa te iubeasca cu adevarat.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te razbuna.nu degeaba sunt atatea proverbe: razbunarea, arma 'desteptului'. ti s-a intamplat, treci mai departe si bucura-te ca n-a fost mai rauwinking

| Dizzydizz a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta, dar totusi. daca tot esti ambitioasa
PuNE o prietena de a ta una in care sa ai incredere sa il cucereasca.
Sa il inebuneasca.
Apoy sa rezerve o noapte la un hotel
si acolo sa il lase baltadevil
sau eventual sa trimita un travestitrolling on the floor
c zici?phbbbbt

| tarziu a răspuns:

Tu duci lipsa de ocupatie? adica vrei sa te razbuni pe un om pentru ca ti'a recunoscut ca a vrut sa se culce cu tine? macar a fost sincer

| johndoe a răspuns:

Razbunare -arma prostului; tu ai gresit insa, ca ai acceptat o noua relatie chiar daca nu simteai nimic pentru el, si el a luat-o de buna, ti-a zis ce are de gand. Acum vrei sa te razbuni ca a indraznit sa se gandeasca la asta? Mai bine ti-ai gasi o persoana pe masura decat sa-ti pierzi timpu pe chestia asta.

Cheers