| Adelina1995 a întrebat:

Am fost ieri dimineata la ecograf, fiind in a-5-a luna de sarcina, am 14 ani. Docotorul mi-a spus ca o sa am o fetita sanatoasa, insa pot aparea complicatii la nastere deoarece nu sunt suficient de dezvoltata, avort nu am facut chiar daca tatal fetitei m-a parasit, apoi s-a intors ma batea si altele, intrebarea mea este. Ce complicatii pot aparea, si cam in cat timp dupa nastere pot merge acasa?

11 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Pastreaza-l, o sa pretuiesti viata mai mult dupa ce vei fi mama! E greu dar vei trece cu bine peste nastere.

| mihai69 a răspuns:

Mă bucur pentru tine că ai luat decizia corectă să păstrezi copilul.
Complicații? nu cred că e cazul să-ți faci griji. Cel mai probabil se va decide în cazul tău să naști printr-o operație de cezariană. Va dura o vreme până să poți pleca din spital. Depinde de cât de rapid o să se vindece operația.

| MaTeOGG a răspuns (pentru mihai69):

La 14 ani sa pastreze copilul? Tu te auzi ce zici? Tu sigur esti credincios din ala contra avort si contra LGBT ca nu e normal. Nu vrei ma sa mai faca unul?

| mihai69 a răspuns (pentru MaTeOGG):

Poate vei înțelege altfel când o să mai crești.
Și nu, n-ai ghicit. Nu sunt nici contra avort, nici LGBT. Dimpotrivă. Chiar fac parte din comunitate. Altă întrebare?

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Intreaba medicul ginecolog ce complicatii pot aparea in timpul nasterii si care sunt urmarile acestor complicatii, dupa nastere.

| Sofer a răspuns:

Da-l pe mana politiei... esti minora. doar sex voia de la tine. si uite acum ce se intampla...

Răspuns utilizator avertizat
| Mada1920 a răspuns:

Daca intrebarea este reala sau nu,eu imi fac "datoria" sa iti raspund. Nu stie nimeni ce complicatii si dupa cat timp dupa nastere poti merge acasa, eu iti pot da doar cateva exemple de risc, o complicatie ar fi sa nasti prematur, o alta ar fi sa se dezvolte copilul in neregula, sa ai o sarcina riscanta, adica cu sanse mari de pierde etc.

| Daria0123456789 a răspuns:

Probabil cezariana, devreme ce ai pomenit de faptul ca nu esti suficient dezvoltata. Timpul de spitalizare depinde de mai multi factori, dar in medie e vorba de cca 3 zile.

| Ramo02 a răspuns:

Adelina ma bucur ca păstrezi copilul. Daca vrei sa vorbim in privat. Iti ofer sprijin moral.