| anonim_4396 a întrebat:

Am greșit când l-am lăsat să-mi pună mâna pe sâni? Am ieșit cu un băiat, care, nu, nu este iubitul meu, ba chiar este iubitul altei fete. Eu am aproape 17 ani, iar el 20. Ne cunoaștem de aproximativ două luni, timp în care am ieșit împreună de vreo 3-4 ori și doar ne-am sărutat. În ultimul timp, vorbim foarte des despre sex și încearcă să mă excite prin fel de fel de cuvinte care să-mi pună imaginația la încercare. În Vinerea Mare am ieșit cu el și cu alte două persoane la pădure și doar m-a atins puțin pe sâni, pe tricou ( nu aveam sutien ). Ieri s-a întâmplat ieri. Am ieșit doar noi doi, în pădure, dar de data asta, săruturile au fost însoțite și de atingeri pe sub tricou. El vrea sex, eu nu pot să îi ofer asta. Nu simt nimic pentru el, doar plăcere. Mă simt bine când mă atinge și când mă sărută. Mi-a spus clar că e posibilă o relație, pentru că el este de ceva timp cu fata respectivă. Devenise foarte excitat ieri, ba chiar mi-a spus că..are o erecție și îmi tot îndrepta mâna către. Bineînțeles, am refuzat, deși au fost câteva atingeri pe pantaloni. Mi-a spus apoi că vrea să-mi facă sex oral și invers. Evident, nu. A înțeles că nu mi-aș pierde virginitatea oriunde, oricum și cu oricine, dar cu sexul oral și chestiile astea tot continuă. Chiar nu vreau să mă gândesc la așa ceva. Știu că nu s-a întâmplat nimic, dar mă simt totuși vinovată că l-am lăsat să-mi atingă sânii. Judecați-mă, dar nu vă așteptați să nu fiți judecați și voi, la rândul vostru.

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te judeca nimeni, atat timp cat esti constienta ca este strict placere fizica si ca tu te folosesti de el ca sa obtii placere si el se foloseste de tine pentru acelasi lucru, nu e nimic anormal in asta. Pana la urma, fata de prietena lui el are obligatii de fidelitate, nu tu si oricum, banuiesc ca tu nu esti genul de femeie care sa-si doreasca relatii stabile, asa ca nu risti sa se intoarca roata (sa te insele si pe tine un barbat pentru acre ai sentimente). Sunt oameni pentru care distractia este pe primul loc si pentru fiecare barbat infidel se gaseste o femeie care sa-i indeplineasca placerile, fara pretentii, multumindu-se doar cu formiturile prietenei oficiale.
Ce este grav in ce s-a intamplat? faptul ca l-ai mintit, lasandu-l sa creada ca va fi usor as te duca in pat si apoi ai facut mofturi cand nu mai era cazul. O femeie care se saruta cu un barbat care are deja o relatie, nu ar trebui sa mai faca mofturi, este clar cine este si ce vrea si ar trebui as ofere repede serviciile sexuale promise, fara mari mutre. Sigur ca atunci cand depui efort ca sa seduci o femeie ieftina si dupa asta ea incepe sa aiba asa-zisa constiinta si sa o faca pe mironosita e enervant. ca daca erai femeie cinstita, nu ai fi permis sa te atinga. dar tu ai declarat prin gesturi ca esti disponibila si interesata de distractie si apoi te-ai razgandit fara nici o scuza. Nu mai face asa, daca iesi cu barbat aflat intr-o relatie si ii permiti intimitati, mergi pana la capat, lasa-l sa te folosessca pentru placere, nu te opri la mijlocul drumului. daca vrei sa fii respectata, nu mai iesi cu barbatii altor femei, ca nu te va respecta nimeni.

| Junioara17 a răspuns (pentru Brigaela):

Stai puțin. Cine zice că l-am lăsat să-și facă scenarii cu mine? Nu. Încă de când ne-am cunoscut și am început să discutăm despre asta, a observat ce fel de persoană sunt și i-am spus în repetate rânduri că nu e ok sexul la vârsta mea și că nu aș face asta cu el, cu atât mai puțin că nu avem o relație. Femeie ușoară zici? De ce? Pentru că vreau să mă simt bine? Cine nu vrea asta? Poți să te simți bine și fără să faci sex, zic eu. Poate bărbații nu, dar eu ce vină am? Da, am, când pun întrebări și răspund oameni care judecă fără să cunoască.

| Brigaela a răspuns (pentru Junioara17):

Asa cum ti-am zis, gasesc ac e normal sa te simti bine, sa te distrezi, dar nu poti face tu regulile. Un barbat care se gaseste intr-o relatie, cand invita o femeie la o intalnire, ii spune: vreau sex fara implicatii. Nu exista nici un alt motiov. femeia poate refuza, daca nu vrea sex. Poate accepta intalnirea, ceea ce inseamna ca ccepta sexul, ca este de acord cu ACEST tip de distractie. Femeile usuratice, dar fitoase incep la intalnire cu discutii: eu nu sunt de aia, am acceptat dar numai asa, ca sunt eu speciala, nu e adevarat ce stie toata lumea, eu sunt unica si nemaiintalnita. Dar baietii stiu ca asta e doar un joc, fiindca daca accepti o intalnire cu baiat aflat intr-o relatie, inseamna ca vei accepta rapid si sex. Apoi daca mofturile astea se continua si femeia se razgandeste, automat ca baiatul se supara, fiindca este mintit aiurea si isi pierde timpul cu una fara sa obtine singurul lucru pe care si-l doreste, pe care l-a cerut cinstit si pe care ea l-a acceptat tacit, dar acum face pe prostuta si pretjnde ca nu a inteles.
Sigur ac exista distractie fara sex, dar nu cu un baiat aflat intr-o relatie. El primeste dragoste, tandrete, distractie, companie interesanta, sentimente de la partenera oficiala, nu le vrea de la tine, ca daca le-ar vrea, ar renunta la cealalata si ai deveni tu prietena lui. Nu te preface ca nu ai inteles: unui barbat aflat intr-o relatie, o alta femeie ii poate oferi strict sex, restul i le ofera oficiala.
daca vrei as te simti bine, ai doua optiuni: gasesti un barbat liber si atunci va distrati in toate felurile sau gasesti un barbat intr-o relatie si ii oferi sex pentru distractie. Nu exista cai de mijloc, iar a o face pe mironosita este umilitor.
Ce vina ai tu? Ai iesit cu un barbat despre care stiai ca e intr-o relatie. Numai un grup extrem de mic de femei accepta asa ceva, iar acele femei renunta cu ocazia asta la mandrie si pretentii, sunt doar obiecte sexuale. Nu e nimic rau in asta, dar e rau sa te apuce pretentiile. Nu esti mai speciala decat toate femeile care ies cu barbati aflati in relatie, esti la fel ca toate celelalte, nu te flata. Ai acceptat sa iesi cu un barbat aflat intr-o relatie, ai renuntat la fitele de fetita cuminte, te gasesti acolo cu un singur scop, el a fost foarte clar, tu ai acceptat, de ce te miri?
Asa cum ti-am zis, nu te judec, ai voie sa faci asta, mai nou este legal sa ceri si bani sau cadouri, dar contientizeaza pozotia in care te-ai pus si nu avea pretebtii acre sa depaseasca nivelul la care singura te-ai asezat. daca vrei respect, companie, etc, nu iesi cu barbatii altor femei, asta e clar ca lumina zilei.

| Aasdfghj a răspuns:

E clar ca nu e un tip serios. Are prietena si te pipaie pe tine si mai mult de atat, e si insistent. Cred ca cel mai bine e sa renunti la aceasta "prietenie". Nu o sa duca decat spre sex si daca accepti cel mai probabil o sa te lase cu ochii in soare.
Da, ai gresit dar ai facut-o de la inceput cand era vorba de saruturi. Baiatul te-a luat drept o usuratica, a prins tupeu si nu cred ca se lasa prea usor.

| Junioara17 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Ideea e că după ce a văzut că nu-i iese, a spus că se simte prost și că de obicei, bărbații, dacă sunt excitați și lăsați așa, ne văd cu alți ochi și nu uită niciodată. Și eu mă simt aiurea doar pentru atât, dar ce e atât de grav și de dificil că a avut erecție și nu a putut să-și dea drumul, încât să nu uite faza asta niciodată?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Junioara17):

Pai nu e grav dar se plange si el. Iti dai seama ca daca ar fi fost iubitul tau si te iubea si respecta, nu s-ar fi purtat asa. Cu siguranta voia sa te faca sa iti fie mila de el si sa ii faci oral.

| Drolja a răspuns:

Cum adică simţi plăcere, dar nu vrei să faci sex cu el? Şi el vrea sex, tu nu îl iubeşti şi eşti excitată şi îţi place ceea ce faceţi, deci? O faceţi şi gata, nu trebuie să te mai vezi cu el după aia dacă nu îl iubeşti. În schimb, dacă nici să o faci cu el nu vrei, ci îţi place doar să vă sărutaţi şi atingeţi, atunci e cazul să te gândeşti că joaca de obicei nu ţine mult la băieţi, şi ori o să te trezeşti cu capul între picioarele lui, ori cu altceva între picioarele tale, şi va fi prea târziu să-ţi dai seama abia atunci că nu asta voiai.
Gândeşte-te acum, vrei joacă, vrei şi sex? Oricum la el răspunsul e simplu, joaca duce la sex. Poate prima oară nu, dar nu va dura mult, căci lor nu le place doar preludiul.

Şi care-i faza cu pădurea? Deci dacă vreţi să faceţi ceva în continuare, renunţaţi naibii la ideea de pădure, mă faci să mă gândesc la toate dubioşeniile. happy

| Drolja a răspuns:

Bun. Măcar ştiu o treabă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Asa cum ti s a m ai raspuns din cate observ la această intrebare a ta, răspunsul este ca da ai gresit lasindul pe acel băiat sa i ti atingă mîngîie sînii, bineinteles ca ti o fi plăcut, dar aici roblema este alta, nu te poti juca cu focul fără sa te aprinzi, jocurile astea sunt periculoase, de aceea nu este bine ca un băiat si o fată sa rămina singuri, sa exite aceste atingeri si dorinte firesti pina la urmă, dar ele trebuiesc tinute in frîu, sexul este permis numai persoanelor căsătorite, ori voi nu sunte ti, tu esti o fătuță de 17 ani, un copil, el bineinteles se simte foarte atras de tine si nu m ai poate, tu insă il amăgesti, si nu e bine ce faci, lăsînd la oparte faptul ca el are prietenă care nici nu stii ce reactie va avea cind o sa afle că el este cu amindouă, tu zici că gata te desparti de el, nu este asa simplu, de ce? Deoarece el sigur sa indrăgostit de tine si vrea să faca sex cu tine, de ce permiti ca astfel de lucruri atingeri pe sîni, saruturi sa ajungă prea departe, el a vrut sa i faci oral, si el tie, e clar că l ai incins rău, m ai avea putin si exploda, tu fii sinceră cu tine măcar si spune ti exact ce vrei de fapt, ba i ti plac atingerile lui te exciti, ba nu il lasi pe el sa termine ce tu ai inceput prin comportamentul tău permisiv, asa ceva nu se face, tu pretinzi de la noi sa nu te judecăm, sa te intelege m, ok dar ce este de inteles aici? Ca tu o copilă pină la urmă in loc sa ti vezi de scoală si de carte, te ocupi de alte lucruri total gresite, ce intelegere vrei? Ce spun părintii tăi? Se bucură că au o fată ca tine, o minunelaughing fete ca tine sunt pe toate drumurile, neserioase si profitoare, asta e lumea in care trăim, plină de oameni dintrăstia, este păcat sa profiti de el, dar acum tu stii ce ai de facut, nu te judecă nimeni stai calmă, dar fiecarei si spune părerea.Tu esti cea care tine sau nu cont de sfaturi.

| Drolja a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

După ce îi spui "eşti doar o fătuţă", "în loc să-ţi vezi de şcoală şi de carte", "fete ca tine sunt pe toate drumurile, neserioase şi profiatoare", adaugi că
"nu te judecă nimeni". Eşti eclectic, sau nu cunoşti însemnătatea cuvântului "a judeca"?

| LoveSleep a răspuns:

Salut. Tu ești virgină așa cum e și maică-mea.
O zi bună.

| Junioara17 a răspuns (pentru LoveSleep):

Atunci, ce pot spune. Te-a mintit ca esti copilul ei biologic si probabil te-a adoptat, deci exista sansa sa fie virgina. Nu am pus intrebarea asta ca sa ma faci tu sau altii sa ma simt prost, desi vad ca reusiti. Nu incerc sa imi caut scuze si nici sa fac pe sfanta, dar nu mai exagerati. Stiti numai sa fiti rai si sa aruncati cu pietre, cu toate ca, probabil, sunteti mult mai rau ca mine si ca oricine altcineva. Si daca as fi fost ultima zdreanta, tot nu ati fi avut voi dreptul sa ma judecati. Intrebarea mea a fost destul de clara, nu v-am cerut parerea daca sunt curva sau nu, stiu foarte bine ce fel de fata sunt si nu trebuie sa demonstrez nimic nimanui. Sper doar ca intr-o zi sa gresesti si sa fii judecat. Te vei simti bine? Nu cred. Atunci tu de ce judeci? De asta e lumea asta asa cum e, numai oameni nu sunteti.

| Drolja a răspuns (pentru Junioara17):

Nu te lăsa derutată de fentă. Ideea pentru care ai postat, a fost pentru a primi un răspuns. Din câte am înţeles, l-ai găsit şi ai hotărât ce vei face în continuare. Nu mai are rostul să te consumi, după cum am zis cu fenta, ci să fii atentă la minge şi să o pasezi. Adică să-ţi duci la îndeplinire hotărârea.

| LoveSleep a răspuns (pentru Junioara17):

Salut. Problema stă cam așa. Maică-mea e virgină iar eu sunt adoptat, ai dreptate. M-a găsit la ghenă și m-a luat să-i fac curat prin casă și de atunci, am rămas pe acolo. În fine.

Uite, eu nu sunt ca și pupincuiștii ăia cu care ești obișnuită tu, eu sunt puțin mai... dificil.
Ca să nu zici că vorbesc a prostu', lasă-mă să mă justific.
1. O fata "virgină" pentru mine, e o fată liniștită. (Nu în modul ăla că citește toată ziua și nu are "iubiți" decât imaginari)
Tu, ai făcut următoarele chestii:
a. Ai ieșit cu un băiat, care are prietenă.
b. I-ai permis să te sărute.
c. L-ai lăsat să te atingă, prin și pe sub haine.
Ultimele două, o să te citez pe tine.
d. "Bineînțeles, am refuzat, deși au fost câteva atingeri pe pantaloni"
e. "Prietena cea mai buna mi a spus ca ar fi trebuit chiar sa accept cand a zis ca vrea sa imi faca oral. In fond si la urma urmei ce aveam de pierdut?"
Din aceste patru căcaturi, creierul meu idiot, a tras concluzia de la răspunsul anterior.
Acum, dacă tu ești sau nu, nu-mi pasă, eu doar mi-am dat cu părerea. Din moment ce eu nu cred ce spui acolo, n-am cum să-ți dau un răspuns serios, care ar fi trebuit să te ajute.
Salut.

| Doub a răspuns:

"Bineinteles, am refuzat"- Baaai, ce inocenta esti.thinking

Răspuns utilizator avertizat
| abcabcabc a răspuns:

Fetito el vrea doar sa se distreze cu tine. Daca o sa-i cedezi ti-o trage si dupa va uita de tine.
Asa ca te rog frumos sa scapi de el.

| Junioara17 a răspuns:

O să vorbesc cu el și îi spun să terminăm. Nu are sens, mai ales că este în joc și iubita lui, care nu are nicio vină.

| Junioara17 a răspuns:

Cred că dai dovadă de mai multă imaturitate decât mine. Eu am spus ce am făcut și ce am simțit. Dacă am ieșit cu el, înseamnă că era clar că facem sex? Fraților, voi vă auziți? Și în pădure, știi.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Nu mai vorbi prostii, e virgină!

| Junioara17 a răspuns:

Oare de ce am impresia ca persoanele mai mature inteleg prin ce trec si încearcă sa ma faca sa vad altfel lucrurile si sa nu puna atata accent pe faptul ca am gresit? Chiar vorbeam cu un baiat de 23 de ani, un baiat serios si la locul lui si mi a spus ca nu am gresit cu nimic atata timp cat el știe ca are o iubita acasa eu nu am de ce sa imi fac probleme. E treaba lui daca se mai complica si cu mine. Stiu ca nici mie nu mi ar conveni sa se bage alta, dar ce nu stii nu te doare. Prietena cea mai buna mi a spus ca ar fi trebuit chiar sa accept cand a zis ca vrea sa imi faca oral. In fond si la urma urmei ce aveam de pierdut?

| Drolja a răspuns (pentru Junioara17):

Băieţii dau cap, numai pentru a primi cap. Deci nu ştiu cât de mult ar trebui să regreţi.

| Junioara17 a răspuns:

Nu chiar. Chiar el mi a spus ca el ii face oral iubitei lui dar ea nu ii face lui. Cunosc multi baieti care spun ca ei fac oral, dar nu li se face. Daca ma gândesc mai bine, chiar nu am gresit cu nimic. Nu am facut sex de niciun fel, ce atata drama? Sunt altele in locul meu. I am spus lui aseara ca ma simt prost si a zis ca eu chiar nu am de ce ca nu am facut absolut nimic. In schimb, el are de ce, pentru ca l am excitat si l am lasat asa, dar ce e vina mea ca i se urca asa repede la cap si nu se controlează laughing