| ralucrissss a întrebat:

Am intalnit in vara un baiat,iar dupa doua luni am inceput sa fim mai apropiati,in sensul ca ne luam in brate, ne pupam pe obraz, iar dupa un timp ne-am pus impreuna 2 saptamani,singura diferenta fiind ca ne am sarutat pe gura si atat,relatia dintre noi fiind la fel de frumoasa si deschisa,am fost la el acasa,imbracata mai indraznet intr o bluza mulata care imi punea sanii in evidenta si ne am uitat la televizor,nimic mai mult,faza in care el mi-a pus mana decat pe picior,dupa un timp a devenit rece, nu ma mai baga in seama, imi vorbea in sictir si am ajuns la despartire sad deci ce o fi cauzat aceasta despartire? S-a despartit de mine fara motiv...

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca manifestarile tale considerate de tine "indraznete" sa fi fost percepute de el ca fiind destul de "reci" si insuficiente pentru a-l "incalzi" si a-i insufla suficient de mult curaj incat sa indrazneasca sa actioneze si sa faca pasul decisiv. Probabil ca vina destramarii relatiei este comuna si se afla undeva la mijloc. Intr-un mod subtil si elegant, ai putea sa-i ceri explicatii pentru a afla care poate fi motivul real sau cel putin invocat de el. Succes!

| ralucrissss explică (pentru corbulalbrosu):

Ideea e ca i am cerut explicatii si ocolea subiectul, o prietena l-a sunat cu privat si l a intrebat de ce s-a sfarsit ultima lui relatie si a spus ca s-a plictisit pur si simplu, inteleg ca aceasta situatie este foarte copilareasca doar ca a avut un impact destul de mare asupra mea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ralucrissss):

Inseamna ca nu mai are nici un rost sa-ti mai bati capul cu el fiindca nu s-a declansat in el dorinta de a deveni iubiti si acest lucru se intampla din simplul motiv ca nu este atras de tine, fiindca dorinta de a deveni un cuplu nu este reciproca. Meriti ceva mai bun si te asigur ca o spun oarecum din proprie experienta. Succes si mai multa bafta in viitor!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca l-a deranjat ca nu ai reactionat negativ la punerea mainii lui pe piciorul tau. Intreaba-l care este motivul despartirii lui de tine.

| vocea a răspuns:

Nu exista motiv doar ca nu l-ai mai atras.

| ambicio a răspuns:

Nu fi tristă, invită-l la o discuție serioasă și întreabă-l ce s-a întâmplat, dacă refuză înseamnă că nu ai nevoie de astfel de oamenii alături și universul a avut grijă să scapi de el. Simplu. happy