| Andreiiliuta a întrebat:

Am întreținut doua contacte sexuale cu prietena mea, ambele protejate, după ambele am urinat și m-am spălat.
La al 3 Lea contact am penetrat-o de câteva ori neprotejat, nu aveam lichid seminal pe penis.
Acum doua zile a zis ca a avut o secreție alba care e semn ca este în perioada de ovulație.
Sunt șanse sa rămână insarcinata?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu, dar nu se stie niciodata.
Pentru ce ai riscat totusi? A meritat sa o penetrezi de 2-3 ori?
Ti-a dat satisfactie maxima actiunea asta?
Pentru ca, pentru fata nu a fost decat un risc inutil, ca de placere nici nu poate fii vorba, nesimtind nimic la doar 2-3 penetrari.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia si considera ca au fost eliminate in totalitate toate posibilele resturi de sperma din uretra penisului, de catre urinarea care s-a produs dupa a 2-a ejaculare. Fiindca d.p.d.v. teoretic in canalul uretrei in proportie de 99, 9% era imposibil sa mai poata exista atat resturi de sperma cat si spermatozoizi care sa fie viabili dupa cea de a 2-a urinare, reiese ca nici sarcina NU se putea forma in urma celui de al 3-lea act sexual chiar daca NU a fost folosit prezervativul. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că sunt șanse să fi rămas însărcinată.

| AndreiZH a răspuns:

Nu