| mihai3 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Plac o fata de mult timp e foarte foarte frumoasa si a fost cu un singur baiat care nu mi s a parut cine stie cesad si nu stiu cum sa fac sa ma combin cu ea. e diferita. acel baiat arata chiar bine dar numai cu plete. daca are parul scurt e urat. pnm.Imi zic in minte ca nu sunt bun pentru ea desi sunt bun.si ca nu s ar uita la unul ca mine. dar sunt chiar dragut si nu ma autocaracterizez... E foarte frumoasa, desteapta, prietena buna, cuminte, are si bani. chiar multi dar asta chiar nu conteaza. Ajutati ma cu niste sfaturi. Dau funda. Ea a adus intr o seara vorba de relatii si am intrebat o cum e baiatul perfect pentru ea.si dupa ce mi am zis mi am dat seama ca ma incadrez in toate cele spuse de ea. aproximativ. dar chiar nu stiu cum sa fac sa o cuceresc si sa ma iubeasca.Va rog ajutati-ma o sa va raman recunoscatorbig grin

Răspuns Câştigător
| hotshotb a răspuns:

Daca sti cum ar fi baiatul perfect pentru ea ai putea incerca sa te adaptezi putin la ce a zis ea si sa ii recunosti ca o placi.Vezi ce muzica ii place si fa comparatii intre ea si persoanele pe care le admira. Spune-i ca este frumoasa si ceea ce simti pentru ea.In al doilea rand nu trebuie sa crezi ca nu esti destul de bun pentru cineva este mai bine sa gandesti pozitiv pentru a nu ajunge sa crezi si tu acele lucruri negative big grin

| mihai3 explică (pentru hotshotb):

Mersi mult!:*

5 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai rabdare, sa vb des cu ea, fa-i complimente, spune-i cai frumoasa, ca are parul si ochii frumosi
depinde de varsta pe care o ai...ii poti oferii o floare
si apoi nu te mai subestima, nu esti mai prejos decat orice alt baiat...bafta

| Allex7 a răspuns:

Dragoste cu forza nu va merge niciodata. Cateva sfaturi (incearca sa intrii mereu in discutie cu ea, sa-i spui cat de frumoasa este, cat de frumosi sunt ochii ei, incearca sa-i faci un mic cadou o poezie mica sa-i scrii pe o foaie )

| OOOLEOOO a răspuns:

Poi nu conteaza cat esti tu de frumos pe langa alt baiat,veiz la fete ii diferit ca la baieti,baieti se uita la cat de sexy si frumoasa ii fata,iar fata adeseori se uita la cat e de dulce si la sentimentele fata de ea happy dar daca tu zici ca te potrivesti cu cea ce a spus ea despre prietenul perfect bagai o duma ca sa-i dai seama ca o placi d ex : TU- Vai puiut tia`si da un pupic dar ma tem. EA-Dc? (etc) TU-ma tem ca gagicu tau ma bate laughing Ea- Nu am (etc) TU- laughing Vai puiu love struck lasa ca te iau eu de prietena, chesti de genu, depinde si cum ai mai vb cu ea pana amu :/ BAFTA FUNDA?

| trianon6666 a răspuns:

In primul rind nu trebuie sa te grabesti. Trebuie sa fii mai intii prieten foarte bun cu ea,sa vorbiti cit mai mult (pe net sau fata in fata), deoarece fetelor le plac baietii mai indrazneti si care is mai vorbareti.Mai tirziu fata vede ca tu o simpatizezi si ca o respectiti foarte tare, ea incepe a se da la tine.Si nu fi asa increzut in iubire(fii mai indiferent )