| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si ajutor! Acum 3 zile am dar cerere unei fete pe Facebook,ea a acceptat cererea,mi-a dat ador la o poza si dupa mi-a scris,,buna,, dupa care am vorbit.A doua zi am continuat conversatia,si mi-a spus daca nu ii dai numarul meu de telefon, i l-am dat, dupa care m-a intrebat daca nu ies in oras.Eu i-am spusca nu ies ca nu ma simt chiar bine si ca e frig afara.Sunt mai mult de jumatate convins ca aceasta fata ma place,adica se vede,dar mie imi este teama ca sa ma bag intr-o relatie cu ea deoarece eu nu am mai avut niciodata o relatie, nu am mai tinut niciodata o fata de mana, am mai avut 2-3 pupici asa la misto, nici saruturi, iar daca ies cu ea sunt sigur ca asta se va intampla.Dece imi este asa teama? Adica nu pot face asa la nesfarsit,tot o sa am candva o relatie si tot trebuie ca sa incerc, dar mie e teama ca o sa gresesc cu ceva sau o sa par banal ca si mai ales nu am mai vorbit cu fete, nu stiu cum sa ma comport ce ele si asa mai departe.Eu am 19 ani, iar fata 15. Ceva sfaturi, ce sa fac? Eu nu as vrea o relatie deoarece imi este aceasta frica.

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te comporți așa cum simți. E penibil dacă din cauza asta îți e frică. E o frică absolut irațională dacă ea te place pentru ceea ce ești iar ca să afli asta e nevoie să ieșiți, să vă cunoașteți mai bine. Nu e nevoie să te comporți într-un anume fel. Maturizează-te că ești major deja.

| SG1995 a răspuns:

Deci omule ai 19, tipa iti da o sansa si tu refuzi? Crede-ma ca multi ar vrea sa fie in pielea ta. Si ce daca nu ai mai avut o relatie, totul trebuie sa inceapa de undeva, ai incredere in tine si totul va iesi de minune, nu te vei face de ras, chestiile astea ca tinutul de mana, sau sarutatul sunt pirniri instinctive, iar daca ai putin curaj, ea nici nu va observa ca tu nu ai mai avut iubita pana acum. Bafta, fii barbat in pui mei, nu o gaina sperioasa.

| Xelon a răspuns (pentru SG1995):

"Multi ar vrea sa fie in pielea ta" nu te supara, da nu stiu cati baieti de 19 ani si-ar dori o relatie cu una de 15 ani...

| SG1995 a răspuns (pentru Xelon):

Nu la asta ma refeream, ci faptul ca uni, sunt trecuti de 20, si n-au prea avut noroc in dragoste, lui ii vine totul pe tava si da inapoi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Trebuie să încerci, să acumulezi experinţă. Şansele sunt foarte mici să iasă perfect din prima, aşa că nu mai e cazul să pierzi timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 19 ani si n-ai avut o relatie, un prim sarut etc? Trist.Si e si mai trist ca la varsta asta ti-e teama sa iesi cu o fata de 15.

| TanteMarianne a răspuns:

Pai mai bine mai tarziu decat niciodata.
Eu zic totusi sa iesi cu ea. Are 15ani si e la fel de prastie la capitolul relatii.Doi la mână, chiar daca nu știi cum să te comporți intr-o relație, inveți.Inceputul e mereu mai greu,dar si tu esti de parere ca nu poti sa ramai singur cuc toata viata ta(ai putea, dar sexul si iubirea sunt bune).
Incearca sa iesi, fii dragut si daca merge bine, daca nu, aia e.

| TanteMarianne a răspuns:

Si da e normal sa-ti fie frica, mai ales ca tipa are 15ani.Cel mai bine ar fi sa cauti pe cineva mai de varsta ta.

| Vladus4k a răspuns:

Mai asteapta inca 3 ani si combina-te cu ea.
Ca nu vrei sa faci puscarie 7 ani. rolling on the floor