| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de o lamurire/sfat! Cu fetele cum trebuie sa te comporti? Adica,trebuie sa fii linistit,sa vorbesti cand esti intrebat,sa nu cauti prea mult bagare de seama,intr-un cuvant trebuie sa fii cuminte,sau sa fii mai dur, rau, sa nu fii moale, sa te asezi pe banca langa fete, sa le pipai etc? Spun asta deoarece un prieten a fost cu o fata si fata s-a despartit in 2 zile de baiat deoarece nu stia sa sarute, era cuminte,nu prea vorbea, vorbea cand era intrebat, era timid. Si eu sunt cuminte si timid si as vrea sa ma schimb, dar nu stiu ce sa fac! Sa ma schimb ca asa a facut fata aia sau sa ma pastrez cuminte si timid? Adica sa fiu mai tupeist, badboy sau sa fiu cum sunt acum. FUNDA

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti sa iti pastrezi anumite principii, daca esti un om care pune pret pe corectitudine si respect fata de ceilalti. Nu trebuie sa fii un badaran care crede ca totul i se cuvine. Poate o fata se uda cand vede unul de asta, dar asta nu inseamna automat ca va face sex cu el. Mai trebuie sa aiba si incredere ca nu e un tampit care o va forta sa faca ceva ce nu vrea, trebuie sa se simta Si confortabil, nu doar atrasa.
Important este sa nu eziti, simti ca vrei sa faci ceva, du-te si fa cheStia aia. PrimeSti un refuz, asta e. Te faci sI tu ca nu s-a intamplat nimic si schimbi subiectul. Dupa ceva timp mai incerci iar. Important e sa nu iti pui atitudinea in mana tipelor. Poate te-a refuzat ca are probleme cu banii sau scoala/familia si chiar nu are chef acum sa si-o traga sau sa flirteze cu tine. Poate e in perioada aia. Daca o tipa nu vrea acum cu tine nu inseamna ca e ceva ce tine doar de tine sau ca e permanent. Si ele au in cap tampenii uneori, care le impiedica sa fie fericite.
Fii cel care exprima ce simte si ce isi doreste. Fii congruent cu dorintele tale si daca vezi ca ea nu vrea sa iti ofere ce vrei pleaca mai departe. Nu sta acolo cu sperante sau rugaminti. Uneori vezi ca ele doar erau nehotarate sI pentru ca ai fost tu hotarat ai decis si pentru ele. Acestea te cauta si te fac sa intelegi ca acum e ok, si-au pus ordine in ganduri. sDe obicei fetele au nevoie sa analizeze emotional propunerile de relatie pe termen lung si chiar si sexuale. Crede-ma ca Si una care sI-o trage cu unul la baie s-a gandit ceva timp inainte sa iasa in oras si a decis ca va face asta. Sa nu te mire daca o fata te refuza initial. sDaca stii sa fii domn, dar increzatorsi ferm ai sanse mari sa vezi ca va vrea mai tarziu, daca nu pleci bosumflat intre timp. Sa nu pleci de langa o tipa ca unul pe care ea l-a refuzat, ci ca unul care a vazut ca nu e ea cea de care are el nevoie atunci.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da frate daca vrei ca fetele sa te placa trebuie tupeu atitudine aroganta si bagare in seama cu ele, ele INTOTDEAUNA se vor [plictisi de cei sufletisti cuminti civilizati pentru ca nu le ofera adrenalina care le-o ofera unul tupeist. citeste intrebariile de aici si ai sa vezi cazuri de baieti simtiti batjocoriti si parasiti si cazuri de baiei tupeisti care trateaza fata pe un mop dar le NU indraznesc sa se opune pentru ca "il iubesc'. frate bagate intr-un anturaj de baieti cu tupeu de la care sa inveti astea sau disciplineazate tu inainte sa te trateze fetele ca pe un mop

| Oana92 a răspuns:

Natural. Asta e singura varianta sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa, fata aia care s-a despartit de bietul baiat pentru ca era cuminte nu e altceva decat o viitoare Daniela Crudu sau Loredana Chivu. Fetele care se respecta cauta bunatate si respect din partea unui baiat. Daca vrei sa atragi alt tip de fete, care sa se foloseasca de tine... n-ai decat sa te transformi intr-un badaran care, cum am mai zis, nu va atrage nimic altceva decat o fata asemanatoare. Stii tu replica aia, cine se aseamana se aduna. Trebuie sa vorbesti cat vrei sau ce vrei, dar pana la o limita - adica sa nu o dai in nesimtire. Daca esti politicos si respectuos cu fetele, bravo tie! Baieti rai si duri tot gasesti in ziua de azi, crede-ma, iar multe fete ar da orice sa aiba un baiat cuminte langa ele

| FanulMeu a răspuns:

In principiu trebuie sa fi tu insuti sa nu pari altcineva, dar trebuie sa fi atent la comportament, fi politicos, atent si incearca sa ai un limbaj cat mai civilizat (asta daca are si ea acelasi limbaj )

| Aliisiia0123 a răspuns:

Omule,de ce te-ai schimba? Poate, candva, o fata o sa te aprecieze asa cum esti! Adica, nu poate, TREBUIE! Daca te-ai schimba pentru o fata (si aici nu vorbesc de haine happy ) atunci esti moale si fata te are sub papuc. Ramai asa cum esti. Si daca nu gasesti pe cineva in urmatorii 2 ani...te iau eu!winking