| Andra_3863 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor sad cum poti trece mai usor dupa o despartire pe motive tampite?sad relatia a durat un an si o luna...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,poate ca mai exista o sansa de impacare,daca despartirea a fost din motive tampite cum zici tu,dupa un an si ceva de relatie,poate ca va ve-ti impaca,depinde ce a fost cu adevarat intre voi. Daca tu crezi ca nu se mai poate si iti doresti sa il uiti si sa treci peste,atunci cauta-ti pe altcineva,incearca sa treci peste si sa te gandesti ca timpul le rezolva pe toate,nu poti uita peste noapte o persoana la care ai tinut,ai nevoie de timp sa accepti realitatea,sa iti revii incetul cu incetul si sa o iei de la capat, incercand sa fi optimista si sa lasi in urma trecutul si toate amintirile, nu se stie ce iti rezerva viitorul.

| Andra_3863 explică (pentru monyk):

Motive tampite, adica de genul "de ce iesi afara? de ce te intalnesti cu prietenii? " si multaaa multaaaa gelozie si neincredere...sad

| greenish a răspuns:

Timpul! Timpul le rezolva pe toate, crede`ma.

| Kazimir a răspuns:

Te culci cu alţii...

| IngerAlb a răspuns:

Incearca sa te gandesti la altceva.

| Cristi_1137 a răspuns:

Eu sunt baiat si din experienta mea iti pot zice ca stiu cum e, eu am fost deprimat mult, totul trece foarte repede(1 saptamana si vei gasi altceva de facut). Uital, daca esti tu in acea poza cred ca nu vei fi prea mult deprimata, incearca sa gasesti persoana potrivita data viitoate...

| Cristi_1137 a răspuns:

Si eu sunt din brailawinking daca vrei sa mai vorbim big grin imi poti da un buzz la white. templates@yahoo.com.tot 16 ani am tongue