| AnonimPeViata a întrebat:

Am o întrebare, se poate rămâne însărcinată o persoana dacă nu s-a înfăptuit un contact sexual? Am un prieten care s-a prostit cu prietena lui fără sex, numai faza este ca ea o sa fie in perioada fertila in 11 și când se face ovulul prin 14-15 și fapta s-a petrecut in 7-8 seara. El mi-a povestit ca din greșeală s-a atins de un servetel pe care era sperma, dar s-a șters bine. Poate rămâne însărcinată daca el a atins-o și frecat-o la vagin și posibil in el?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata.

Am si o intrebare la tine: de ce prietenul tau nu-si face cont pe TPU, sa-si puna singur intrebarile?
Nu crezi ca-i mult prea intim sa discute partidele lui sexuale cu tine?
Asa ceva nu se face, este lipsia de bun simt si din partea ta, sa-l tragi de limba, ca apoi sa comentezi cu altii.

| AnonimPeViata explică (pentru Violleta2022):

Nu, de ce ar fi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimPeViata):

Pentru ca nu-i normal ca viata intima a unui cuplu, sa se discute intre prieteni.
Este un lucru de bun simt si de prea mare intimitate.
Sa spunem, daca maica-ta si taica-tu cometeza cum fac sex. spuandu-le vecinilor sau prietenilor lor, dandu-le amannte cum taica-tu o atinge pe maica-ta, nu te-ar deranja?
Cum ti s-ar parea ideea asta? Xhiar nu te-ar deranja sa auzi de la vecin, cum fac sex ai tai?

| AnonimPeViata explică (pentru Violleta2022):

Inteleg perfect dar dacă omul mi-a cerut sa fac asta ce sa-i fac, e îngrijorat și el. Deci nu are cum, sa știu ce sa-i zic

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimPeViata):

De ce nu are cum?
Are mainile de lemn? Sau nu are telefon cu internet pe el?

| AnonimPeViata explică (pentru Violleta2022):

Crezi ca toată lumea știe de TPU? Intrigata ești te întreabă omul ceva tu o dai in diverse, dacă nu vrei sa ajuți cu un răspuns elaborat in privința întrebării.

| Violleta2022 a răspuns:

De TPU puteai sa-i spui tu, odata ce te-ai oferit sa-l ajuti.

Nu-i vorba de intriga aici, ci de educatie si bun simt, pe care nu pare le-ai primit de la parinti, daca ai acceptat sa o faci pe codosa, purtand vorba din gura in gura.

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia precizata, atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina practic din... NIMIC si mai ales in urma unui ''joc sexual'' intretinut cu circa 6-7 zile inainte de momentul OVULATIEI este atat teoretic cat si practic IMPOSIBIL. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida.

Răspuns utilizator avertizat