| Emeel a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu amica mea/ prietena mea. De fapt asta e problema, nu stiu daca e prietena mea sau imi este amica. Mentionez ca eu am 18 ani iar ea 15. Ne cunoastem de destul timp si stie ca o plac, si ea sunt sigur ca ma place dar nu stiu pana la ce nivel. Cunoscandu-ne de vreo 10 ani nu poate fi problema " stai ca nu i-l cunosc sa mai astept". Ne vedem destul de des, si tot odata imi da voie sa am contact fizic cu ea: sa o tin de mana, sa ii fac masaj, sa ii mangai sanii, sa o tin in brate. Pare relaxata si nu fortez cand nu doreste sa o ating. Problema e insa ca rareori reusesc sa o sarut, nu am pretentia sa se culce cu mine, dar nu inteleg de ce pare asa dragastoasa si ingaduitoare sa o ating, iar cand doresc, ca orice partener sa o sarut "se rupe filmu". Mai urat spus "ma lasa sa o pipai" dar sa ma iubeasca cu adevarat nu vrea? Cine doreste sa comenteze despre nedumerirea asta a mea ii multumesc foarte mult. As avea nevoie de parerile unor fete de aceea intreb, ele stiu cel mai bine

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are 15 ani, este inca foarte mica, nu ar trebui sa o atingi cu vreo intentie sexuala. Cat despre primul sarut, trebuie sa mai astepti macar vreun an, fiindca trebuie si ea se bucure de el, ca orice adolescenta, iar pentru asta trebuie sa fie pregatita.
Tu ti-ai ales o prietena foarte mica, respecta-i varsta. N-o mai pipai, nu mai incerca sa o saruti sau sa o atingi, comporta-te decent si las-o sa se bucure de copilarie si sa se maturizeze in ritmul ei. te va anunta ea cand e pregatita sa fie sarutata si atunci va fi minunat. Important este sa nu o garbesti deloc, ba dimpotriva, sa incerci tu sa ai grija de ea si sa o tratezi cu respect si multa decenta

| darnme a răspuns:

Nu prea sunteti voi "prieteni" daca o pipai si cred ca si ea este constienta de acest lucru. Cel mai probabil nu este pregatita de o relatie cu tine si de aceea nu te lasa sa o saruti, pentru ca apoi cu siguranta lucrurile ar evolua intre voi. Eu cred ca ar fi bine sa ai o discutie cu ea ca sa afli ce are pe suflet.

| iAmFabulosxo a răspuns:

Am 15 ani. şi îţi pot da ceva sfaturi..sunt trecută prin aşa ceva! te aştept pe mess; nicco. lore

| emaregina2000 a răspuns:

Bine uite eu sunt fata am 15 ani si vreau inca sa ma mai bucur putin de copilarie las-o no mai atinge sa o ti de mana da ok ai grija de ea la varsta asta adica plimbo etc dar las-o pana la 16 ani in pace si probabil ca ca te lasa sa o atingi deoarece vrea sa fie tratata ca un adult dar in acelasi timp sa se maturizeze incet! In concluzie ai grija de ea ca o sora pana la 16 ani nu ca o iubita!

| Emeel explică (pentru emaregina2000):

Asta ma gandeam si eu ca vrea sa o tratez ca pe un adult, mentionez ca nu o mangai cand ma taie pe mine chefu, ci cand doreste ea, evident incerc sa nu o sufoc prin atasamentul meu fata de ea, eu stau si astept, stie ca imi place de ea si nu o supun la ceva ce nu isi doreste