| DanyDav a întrebat:

Am o problema mai delicata si nu stiu cum sa o iau, ca pe o insulta sau ca pe un compliment si anume faptul ca multi colegi, prieteni, cunoscuti dar mai cu seama iubita mea, fac adesea glume cu privire la fundul meu si nu de putine ori imi pun mana pe fund! Glume de genul " ce cur futabil ai sau " ai cur de fata" "parca ti-as trage o P intre buci chiar iubita mi-a zis ca isi va lua un dildo ca parca nu-l poate ierta! Am tot incercat sa o fac sa macar pe ea sa renunte la glumele asta, dar ma ia in ras, zice ca-i place. Eu deja sunt cam frustrat pe tema asta ca nu ma maturizez si eu mai repede precum ceilalti baieti de varsta mea, nu am aproape deloc mustata sau par pubian cum am vazut ca au ceilati baieti chiar mai mici ca mine.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai si atitudine de fata din moment ce te plangi si faci atata caz din niste glume care nici nu te jignesc efectiv, pur si simplu lumea iti spune ca ai fundul fain, un motiv sa si palngi eventual, cum indraznesc nesimtitii sa-ti zica asa ceva? Prea panseluta delicata esti, de aia isi si bate lumea joc de tine, esti foarte slab de caracter si tinta perfecta pentru glume pentru ca te ataci, te oftici si se vede.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe colegi ii poti ignora.
Mai nasol este ca iubita ta este o proasta si rade de tine. Nici macar bun simt nu vad sa aiba, odata ce i-ai spus ca te deranjeaza si ea continua.
Da-i pace, ca nu merita sa ai or relatie cu o prosta care nici macar nu are bun simt sa te respecte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-i ignori. Te vor lua cu atat mai mult ''in balon'', cu cat te vei arata mai afectat sau ofensat de comportamentul lor. Sanatate!

| DanyDav explică (pentru corbulalbrosu):

Este exact asa cum zici, din pacate cu cat incerc sa ripostez, sa schimb subiectul, parca mai mult se pornesc.

| Andreeush a răspuns:

Nu îi mai băga în seama.
Cât despre iubita ta ar trebui să îi spui să înceteze cu astfel de glume. Nu cred că i s-ar parea amuzant dacă ai face și tu glume de genul ăsta pe seama ei.

| DanyDav explică (pentru Andreeush):

Poate daca ar fi doar din partea iubitei poate nu m-ar afecta, dar din pacate s-au adunat prea multe, mi se pare exagerat si aiurea sa devii un subiect de glume intr-un colectiv, ma simt prost cand mai ales cand aud fete, colegeleca isi reproseza "ai vrea tu sa ai fundul lui" de parca eu as fi unitate de masura...

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Salut. Poate sunt radicală dar dacă ești în Școala Generală sau la liceu te sfătuiesc să vorbești cu dirigintele. Spun asta deoarece ai zis de colegi. Iar pe asa-zișii prieteni să-i ignori. Își bat joc de tine.

| DanyDav explică (pentru Rux04):

Da, sunt ultimul an la liceu, cat despre diriginta am incercat deja sa ma plang dar reezultatul a fost un dezastru din moment ce ea s-a facut partase la gluma lor, si colegele au devenit chiar mai indraznete chiar de fata cu ea mi au dat palme la fund si maa pipaiau facand glume. Nici mama nu m-a luat in serios cand am incercat sa-i zic, mi-a zis ca sunt niste glume si sa stau linistit, si pe deasupra si iubita mea face aceleasi glume. Problema este ca eu ma simt oarecum hartuit, si nu stiu poate exagerez ca ma simt asa,,

| Rux04 a răspuns (pentru DanyDav):

Dacă nu a luat măsuri este grav. Iar pe iubită te sfătuiesc s-o părăsești că am impresia că nu te iubește dacă și ea face asemenea glume știind că te deranjează.

| Magda20 a răspuns:

Dacă te deranjează vorbele lor încearcă să nu le bagi în seamă. Și iubitul meu are un fund "fain" și îi mai pun mâna pe fund sau mai glumesc pe seama asta, dar nu se supără.

| DanyDav explică (pentru Magda20):

Multumesc pentru sfat, am sa incerc sa ma prefac ca nu i aud cand fac astfel de glume.

| DinteDeVultur a răspuns:

Sa o iei fa