| TeoImpuls a întrebat:

Am o relatie cu iubita mea de aproape 4 luni. De fiecare data cand ne vedem, ori mergem si stam la ea la bloc, ori mergem si ne plimbam prin Buc (mentionez ca ea sta putin in afara Bucurestiului dar foarte aproape). Am intrebat-o de cateva ori daca vrea sa ne plimbam sau sa stam si pe la ea prin oras si a refuzat de fiecare data spunand ca daca o vor vedea colegii ei cu mine ii vor scoate barfe. Am insistat de cateva ori pe chestia asta cu plimbatul pe acolo dar s-a suparat pe mine si imi spune ca nu o inteleg... Mai nou mi-a spus sa ne vedem 4 zile din 7 pe saptamana si dupa mici discutii am aflat si de ce. Pentru ca se plictisea sa stam la bloc la ea si sa facem aceleasi chestii zilnic. Ce ar trebui sa fac? Ar trebui sa insist pe plimbatul asta pe la ea pe acolo? Chiar daca pe ea o deranjeaza ca insist ...si pe mine ma deranjeaza ca nu doreste. Cand am intrebat-o daca ii e rusine cu mine iar s-a suparat.
Nu vreau sa renunt la ea, o iubesc mult deci nu vreau sfaturi de genul.
Ar trebui sa merg sa o iau de la liceu odata chiar daca o vor vedea toti colegii? (asta ar insemna sa se supere grav pe mine, dar sunt foarte curios de ce nu doreste sa iesim pe acolo)

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu nu accepta sa fi marioneta unei asemenea nesimtite, ca sa ma exprim elegant ca asa as facea troaca de porci ca sa nu mai zic ca i-as muta maxilarul din loc). e evident ca ii rusine cu tine nu stiu de ce, sfatul meu este sa o parasesti, cum sa iubesti o persoana careia ii rusine sa aisa cu tine? tu nu ai mandrie orgoliu de barbat? gandeste-te bine, pune punct si las-o in pace, e cea mai buna solutie si iti cauti una normala la cap, sigur vei gasi

| Aasdfghj a răspuns:

Povestea asta ma duce cu gandul ca ar putea avea pe altul sau ii e rusine cu tine. Nu prea ai ce face decat sa renunti la ea.

| TeoImpuls explică (pentru Aasdfghj):

Pe altul in nici un caz nu...pentru ca atunci cand nu sunt langa ea vb la telefon ..Singurul moment cand nu vb la tel e atunci cand dormim sau cand suntem la liceu. Rusinea e singura chestie la care ma gandesc in momentul de fata. Nu vreau sa o las pentru ca ii e rusine cu mine, vreau sa o fac sa nu ii mai fie. Stiu ca si ea ma iubeste, imi dau seama de asta...

| BiuL a răspuns:

De ce nu o duci la un suc, la un film? si eu m-as plictisi de atatea plimbari zilnice.

| TeoImpuls explică (pentru BiuL):

Asta facem sambata de obicei...mai mult de o zi pe saptamana nu imi permite bugetul. si doar in weekend ne plimbam si niciodata pe la ea prin oras. mi-a spus ca nu doreste pentru ca incep colegii ei sa-i spuna chestii gen : "uite ba si pe aia, si-a scos gagiu prin popesti". Mi-a promis ca vineri o sa mergem si o sa stam intr-un parc de acolo.Eu incerc sa o iau usor, usor... am destula rabdare

| BiuL a răspuns (pentru TeoImpuls):

Iar rutina, normal ca se plictiseste.
Cu afisatul asta nici mie nu imi place de la inceput, ca apoi doar ma intreaba lumea cine-i ala, ce-i cu el etc si daca peste o luna ne despartim pic de fraiera, stii? Ma afisez doar dupa ce stiu ca treaba e cat de cat serioasa.
Fa ceva spontan, cand nu se asteapta, du-o la zoo, du-o la o plimbare cu hidrobicicletele orice nu stiu, sa iesi din rusina.
Sunt o multime de evenimente gratuit in oras, de la proiectii de filme in aer liber la concerte, festivale, teatru etc informeaza-te si du-o si la chestii de genu. Experimentele impartasite leaga oamenii. Lipsa banilor nu e o scuza pentru a face tot acelasi lucru. foloseste-ti creativitatea.