| Anxiousy a întrebat:

Am o relatie de 1 an si 2 luni, si cei care au mai trecut prin situatia asta (banuiesc ca sunt persoane) sper din suflet sa ma poata ajuta si pe mine.

De aproximativ o saptamana, iubitei mele nu prea ii mai convine nimic, vreau sa ne intalnim ea spune ca este frig, in pauze la liceu ne intalnim doar o pauza dar si atunci este mai rece cu mine (nu ma tine in brate, nu ma saruta, decat atunci daca o fac eu, si parca simt ca as obliga-o) astazi era ziua in care trebuia sa vina la mine si a spus ca nu mai vine ca este frig si m-am rugat de ea mult si a spus ca ar veni dar nu ar sta mult (a spus asta ca stie ca urma sa zic ca nu pot sta putin cu ea ca pierd notiunea timpului langa ea) si a spus ca da asa este mai bine sta acasa, si faza proasta este ca EA spune ca EU sunt cel indiferent, ca nu o caut (doar eu o sun), ca astazi de ziua ei(numele Nicoleta) i-am zis doar "La multi ani fericiti langa mine" si ca a fost un nimic, ca a primit din partea altor persoane si colegi urari mult mai frumoase (m-a facut sa ma simt foarte prost, ma simt jalnic in momentul de fata am lacrimi in ochi cand scriu asta si stiu ceea ce simt pentru ea si simt ca isi bate joc de mine) si mi-a inchis in nas mi-a spus ca 8 din 10 zile e suparata mereu din cauza mea, si vroiam sa ii spun ca nu este asa si mi-a inchis (nu am mai sunat-o inapoi).
Ma face sa simt ca eu chiar sunt asa cum ma descrie dar cand ma gandesc la fapte se observa clar cine este cel indiferent, pentru ca nu fac deloc ceea ce spune dar o face atat de urat si dramatizeaza si spune ca plange din cauza mea si nu este deloc adevarat. (am 18 ani eu iar ea in 4 luni 17).

Care este problema? Ce trebuie sa fac eu? (Ma gandeam cateva zile sa nu o mai sun, sa nu o mai caut, ca sa vada ce inseamna indiferenta si sa se gandeasca bine la ce are de gand pe viitor sa faca cu relatia asta) Cum rezolv situatia asta? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Poate ca nu are acum o problema cu tine ci cu altcineva/altceva si se razbuna pe tine pentru ca stie ca-i merge. Nu cred ca e o idee buna sa o ignori o perioada pentru ca se va simti si mai rau si implicit va reactiona si mai urat. Incearca sa afli ce o framanta de fapt si sa o faci sa inteleaga ca esti alaturi de ea.
Daca totusi problema ei este legata de tine iti sugerez sa ii propui o discutie in care fiecare sa spuna ce il deranjeaza si ce ii place la celalalt(daca nu vrei sa ajungeti la cearta scrieti pe hartie si faceti la final schimb de foibig grin) si la final trageti singuri concluziile. Comunicarea este cheia tuturor problemelor. Multa bafta!

| Lucifer97 a răspuns:

Clar!
Deci, tu ai acorzi prea multa atentie...
Plangi, ati, faci griji!
Fii mah barbat, arata-i si tu indiferenta vorbeste cu alte fete an prezenta ei!
Orice fata e ca o pisica, daca o mangai te zgarae, daca nu-i atragi atentia, vine la tine!

Ai 18 ani dar nivelul tau emotional e ca la un copil de 12 ani (fara suparari)

| Marijuana123 a răspuns:

Vorbeste si tu cu alte fete in prezenta ei sa vezi ca o sa vina la tine laughing

| Danutzadanza a răspuns:

Ar trebuii sa o lasi o perioada sa iti simta lipsa. Daca nu apreciaza prezenta ta, las-o sa vada cum e fara tine. Spune-i sa te caute cand simte ea si las-o o perioadahappy vezi ce face fara tine... daca te cauta sau daca insista