| Sarah35277 a întrebat:

Am o relatie de 7 luni, ne-am mai certat si noi dar ne-am impacat. Acum o zi ne-am vazut si mi s-a parut ca se comporta mai rece ca de obicei, mi-a spus ca nu ne vedem ziua urmatoare si i-am zis ok. Azi nu ne-am vazut dar neintentionat am dat peste el si un prieten, el m-a vazut dar nici nu m-a salutat. Acum seara, am vrut sa vorbim ca de obicei, la telefon si el de-abia a raspuns, ca tot,, avea treaba,,. Pana la urma m-a sunat el si nici macar nu vorbeste, stam ca mutii la telefon. L-am intrebat ce face maine si a zis ca nu stie, de obicei spunea ca vrea sa ne vedem dar nu a zis nimic. L-am intrebat daca vrea sa vorbim maine la telefon si a zis nu. Mie mi se pare putin distant, sa fac ceva in legatura cu asta, ce as putea sa fac? Ma simt de parca am facut eu ceva gresit. (Vreau sa adaug ca i-am trimis niste poze mai personale si nici nu a reactionat, de obicei ma tachina dar acum nimic).

5 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Posibil toata perioada asta sa-l fi facut sa fie indiferent.
Mai mult nu prea poti face dar dacă continua asa întreaba-l care e problema.
Nu merita sa stai sa suferi.

| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit sau are interes pentru atcineva...

| Marius22222222222 a răspuns:

Off. Imi pare rau pentru tine. Clar e indiferent

| anamaria82726 a răspuns:

Ca in multe realtii, dupa un timp intervine monotonia si se aduna multe chestii din trecut care fac persoanele sa nu se mai suporte intre ele si sa se certe incontinuu. Si el aparent legat de asta este indiferent. Adica nu ii pasa neaparat daca se termina relatia. Pana la urma mereu este unul care trage mai mult in orice relatie/prietenie. Cand o persoana este indiferenta sau tacuta clar trebuie sa tragi de ea. Dar pana la urma poti repara situatia fiind draguta si glumeata cu el. Atat timp cat ii dai o stare buna, ii va face placere sa iasa si sa petreaca timpul cu tine. Dar asta e mai general. Faptul ca nu te-a salutat cand a dat de tine ma face sa inteleg in ce stadiu ati ajuns. Si ce fel de persoana este, pana la urma. Eu cand imi vad iubitul imi vine sa sar pe el de fericire, mai ales cand nu l-am vazut de atat timp. Mna, v-ati racit, tie iti pasa mai mult. Nu prea se mai poate numi relatie asta. Este decizia ta daca alegi sa tragi pentru amandoi ca sa ramaneti impreuna. Tu stii ce fel de persoana e, daca merita, cat il iubesti etc. Si daca nu vezi vreo schimbare nu stiu ce sens ar mai avea sa suferi atat.

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Ori nu mai aveti ce sa virbiti ori vrea ceva mai mult de la tine nu vreau sa fiu nesimtit dar totusi e pandemie postarea a fost pusa acum 6 ore la data de 11 mai 2020 ceea ce ar trebui sa stati dracului in casa si sa nu ii mai imbolnaviti si pe altii stati dracului in casa ca va luati o amenda de ajungeti,, homalai"