| teoeo a întrebat:

Am o situatie mai ciudata. Foarte ciudata si cam lunga deci o sa încerc sa rezum totul cat de mult pot.
Pe clasa a 11-a ni s-a schimbat profesorul de sport cu unul foarte tânăr 20 si ceva de ani.
La o ora prin aprilie am facut o gluma cam nesarata si cam indecenta. Profesorul m-a auzit si m-a pus sa repet ce am zis si am încercat sa ocolesc sa le sucesc, dar nu mi-a iesit prea bine.
De atunci profesorul a cam devenit obsedat si foarte pervers cu mine.
E enervant si groaznic ca profesorul de sport (care e foarte bine facut si arata sexy ) sa se dea la mine.
Nu pot sa ii spun directorului pt. ca ar iesi iesi la iveală niste lucruri cu care profesorul ma ameninta. (e chiar foarte grav daca s-ar vedea pozele si videoclipurile pe care le are )
Ce sa fac? Nu pot nici sa le spun parintilor din cauza "probelor "profesorului

13 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Opa, profesorul are poze si videoclipuri cu tine?

Nu stiu acum daca tot ce spui e adevarat, dar si eu am fost atras de profesoara de engleza si ea nu ma ajuta de loc, ii placea oarecum de mine pentru ca eram mai matur, mai responsabil...

Lasa timpul sa-si faca treaba, se rezolva de la sine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Tragi ponoasele comportarii tale probabil imorale.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ce "probe" asa de grave are?
Ce poate sa fie asa de grav incat sa nu le spui parintilor?

| Oana92 a răspuns:

Ce probe ar putea avea? Faptul ca ai spus o gluma? Pentru ca daca are poze cu tine goala si altele asemenea inseamna ca ai ajuns in astfel de ipostaze in preajma lui. Si scuze ca-ti spun, dar asta inseamna ca-ti placewinking

In alta ordine de idei, eu nu-i inteleg pe profii care se dau la eleve rasfatate. Evident, n-au invatat nimic din ce a patit amaratul ala de la Jean Monet;-j

| SilviaDulcik a răspuns:

Cam grea situatia. Despre ce materiale de santaj e vorba? Nu de alta dar posibil ca "probele" profesorului sa nu fie ceva serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar ieşi nimic la iveală, mai ales că informaţiile au fost obţinute ilegal.
Părinţi şi apoi director.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Deci daca exista poze si videoclipuri cu tine mai indecente inseaman ca nici tu nu ai stat locului. Totusi, nu te judec, chiar imi placi.
Singura solutie este ca sa o faci cu el si o prietena sa filmee cum te santajeaza si iti face firturi sexuale, mergi la director, mass-media, il da afara, face puscarie.

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Mda...si el ramane fara loc de munca, eventual intra la puscarie. Iar inocenta eleva va aparea la 4-5 emisiuni, in 2-3 ziare tip cancan si apoi se va intoarce la viata de zi cu zi si va avea timp suficient sa gaseasca si alti profesori idioti. Nu ca tipul nu ar merita sa fie tras la raspundere, dar si fatuca asta merita macar o exmatriculare!

| SorinelF86 a răspuns:

De la gluma ai ajuns la poze si la videoclipuri in care faci cine stie ce... nu e treaba noastrawinking in acest caz e normal sa fie pervers, banuiesc ca si tu ai fost. insa sa zicem ca are poze cu tine nud, si tu erai sau esti minora o sa fie dat afara, sunt multe cauze din care poate fi dat afara asa ca daca ati facut ceva santajul lui pica, pe tine te face de rusine dar el nu o sa mai profeseze vreodata. neavand toate detaliile e greu de dat un sfat care sa te scoata din situatia asta

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SorinelF86):

Cam prin ce modalitate crezi ca ar fi putut ajunge eventualele poze, filmari sau orice alt material ar fi, in posesia lui? Cu ce ai fi tu de vina sau pe ce baza te-ar putea acuza cineva daca ar ajunge de exemplu la tine astfel de materiale?

| SorinelF86 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Facute de el sau trimise de ea. depinde ce sunt si ce faci cu ele? daca e vorba de santaj ca profesor ai mult mai multe de pierdut.

| lexii25 a răspuns:

Ii spui ca ceea ce face el este santaj care se pedepeste cu inchisoarea, nu-l lasa sa te ameninte si sa te foloseasca. spune-i clar ca daca mai continua vei apela la parinti si la politie, nu-l lasa sa vada ca iti este teama daca acele poze ar iesi la iveala.

| teoeo explică:

Daca spun diroctorului/parintilor/politiei toate "probele " ies la iveala si eu ramama fără pic de viata sociala.
Toate materiale incriminatorii asupra mea sunt luate din telefonul meu si al iubitului meu prin furt informational si violare de intimitatae. Eu am destule lucruri de care sa il acuz dar videoclipul si pozele sunt chiar foarte indecent.