| maniunika a întrebat:

Am relatii sexuale de mai bine de un an, dar inca niciodata nu am avut orgasm vaginal! de ce? oare sa fie problema in mine?

am simtit doar orgasm clitorial...si acela de multe ori prin masturbare happy
doar masturbare exterioara))

7 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Pai orgasm ai avut, deci nu esti frigida.
Nu este problema la tine, este la el ca nu stie exact ce sa faca.
Preludiul este foarte important poate ai nevoie de un preludiu mai lung.

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Nu e de la tine. De preludiu ai parte? Trebuie sa-ti fie stimulat tot corpul, nu doar zona genitala. In fine e o intreaga filozofie, incepand cu stimularea la nivel cerebral continuand cu cea a zonelor erogene. happy, e aproape imposibil ca o femeie sa nu aiba orgasm daca barbatul stie ce face. Mai da-i si tu indicatii si mai spune-i ce-ti place, unde si cum.

| maniunika explică (pentru Lk_Lucian_1990):

Posibil el si lipseste!
o sa mai lucram asupra acestui lucru happy

| Abadonna a răspuns:

Pai ai incercat si interioara? Daca nici tu nu stii unde sunt locurile "magice" cum vrei sa stie un partener neexperimentathappy. Ia incearca interiorul si vezi ce simti si ce se intampla. Daca ai orgasm inseamna ca trebuie sa incerce mai bine partenerul. Daca nu ai inseamna ca este posibil sa ai tu o problema. Dar nu e ceva grav si poate fi remediat. Si da, este foarte important preludiul...si probabil in cazul tau si partenerul. Tii la el?
Dear God, nu va inteleg...intrebi dar nu ai incercat tu cu mana ta! Chiar nu te-a ros curiozitatea sa vezi daca tu reusesti, fara partener? Asa afli mai bine raspunsul decat daca adresezi intrebarea asta pe nethappy
Sper sa ai succes in acest demers si fii relaxata, good luck happy

| maniunika explică (pentru Abadonna):

Interioara nu am incercat.si nici nu vreau sa incerc...
parca ma tem nu stiu cum!
partenerul se staruie si el...a incercat mai multe...citeodata se ajunge la ceva mai mult, la noi senzatii!
si noi speram sa ajungem la succes!
am citit comentariile impreuna cu el si a spus ca o sa se staruie si mai mult!
va multumim de sfaturi!

| Cathuzik a răspuns:

Problema nu cred ca este de la tine o data ce ai avut un orgasm... poate este din cauza partenerului...

| maniunika explică (pentru Cathuzik):

Posibil...mersy de incurajare )