| octavian a întrebat:

Am si eu o intrebare! am prietena de 2 saptamini! ce teme de discutie sunt la acest timp! si ce teme pot fi pe viitor!? este 2-a mea relatie de acest fel! ce teme ar putea fi in relitate si pe net? faptul este ca ne iubim foarte mult! si ea dupa cum este vorbareata si vesela! la o intilnire ce intrebari as putea pune! sau poate teme de discutii? eu sunt in felul meu tacut! si ca-m nu stiu ce intrebari sa-i adresez!happy chestia e ca vb numai seara pe net! si nu mia ai ce vbhappyhappy pls ajutati-ma va voi fi recunoscator

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, incearca si intreab-o ce maiface cu ce se ocupa in timpul liber, ce animale ai plac, ce carti prefera, filmele preferate, actorii, muzica preferata.Nu este chiar asa de greu, important este sa vrei si vei vedea ca iti vei invinge timiditatea.Bafta.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta pana gasesti pe cineva cu care ai subiecte comune de discutat!
Te-ai gandit ca, poate fi la tine problema? Ca ELE n-au despre ce discuta cu tine?

luciana
| luciana a răspuns:

Draga octavian, ce poti sa vb cu prietena ta cea noua? ai multe posibilitati : poti de exemplu sa vb, despre cum vedeti fiecare din voi, prietenia, ce pareri aveti despre modul de viata al fiecaruia dintre voi, despre cum poti sa ajuti pe cineva bolnav, pe cineva in varsta, pe bunicul sau bunica ta, acest mod de viata cum il vede fiecare dintre voi, ce importanta are in viata voastra mama, tata, bunicii, ce preferinte aveti, ce puncte aveti in comun, ce stil de viata aveti fiecare, ce va place sa faceti cel mai mult in viata, ce gen de filme, telurile pentru anii ce vin, ce ati vrea sa faceti in viata, cum sa traiti, sa munciti, sa intemeiati candva, foecare o familie si cine va fi mai respondabil dintre voi, etc... aveti o muiltime de subiecte si am uitat sa iti reamintesc despre ce carti cititi fiecare dintre voi - prietenii de suflet al omului, indiferent de varsta... aveti multe, f, multe alte minunate subiescte numai sa va porniti... numai bine si asept sa mai revii, pe forum...

| borsec a răspuns:

Depinde foarte mult de ce varsta aveti amandoi, in general e bine sa discutati de scoala, activitati extrascolare cum ar fi filme, piese de teatru, activitati sportive etc.

| ramy_5584 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.sunt la a 2-a relatie.suntem de 2 saptamana impreuna. dar vorbim de 5 luni...ne intelegem foarte bine.cand nu eram impreuna discutam foarte multe. dar de cand suntem impreuna parca nu mai putem vorbi atatea.nu mai gasim nici unul subiecte de discutie.de ce se intampla asta?

| miry a răspuns:

Incearca sa o cunosti mai bine, sa afli de la ea ce ii place sa faca in timpul liber, ce mancare prefera, ce muzica ii place, tot ce are legatura cu ea, daca sunteti la inceputul relatiei inseamna ca nu sti prea multe despre ea, afla de la ea cei place, si surprindeo din cand in cand cu ceva frumos, oricegest mic care pare neinsemnant, poate fii o mare dovada de iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare e gradina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patanu caroce catati alta padruga asa tacuta ca si tine si veti tacea impreuta. va fi vesel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dear octavian ati dau un sfat am trecut si eoo prin multe relati si am experienta ati spoon sa ai faci complimente cum ar fi ingeras puiut scmpete printeso etc, si incerca sa o faci sa vorbeasca doar despre ea asa o as asi dea seama ca tu esti intresat de ea. sau incearca sa faci gesturi de iubire oricat de mic ar dii ea va intelege ca tii la ea

| amOre) a răspuns:

SaLut

ati putea vorbi despre voi... cum vedeti relatia voastra pe viitor, ce planuri aveti... vorbitzi despre familie, fratzi, surori... apoi subiectele se dezvota si astfel discutzia merge de la sine(fara sa te gindesti ce intrebari sai mai oferi)astfel va cunoastetzi si mai bine si skinteia iubirii se aprinde si mai tare...

multa baFta!

| octavian explică:

Sorry este 1-a mea relatie de acest fel