| andrey663 a întrebat:

Am si eu o intrebare.De ce barbatii prefera fetele virgine? Sau care este diferenta cand faci dragoste intr-o fata virgina si una disvirginata?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Habar n-am, poate decat sa isi faca griji ca nu se pot ridica la inaltimea dorintelor femeii sau ca poate nu o pot satisface in intimitate, mai bine se cupleaza cu o virgina, care nu stie cum sta treaba la accest capitol si toata lumea este fericita la final. big grin

O fi sexul cu o virgina una dintre cele mai populare fantezii ale barbatilor, dar daca nu esti constient de implicatiile acestui lucru s-ar putea ca visul sa se transforme rapid in cosmar.
Si asta mai ales pentru ca sunt aspecte ale transformarii partenerei in femeie, care pot fi mai putin placute, daca nu… dureroase.Trebuie sa ai multa rabdare!
Spre deosebire de o femeie versata, o virgina nu prea stie la ce sa se astepte. Cu alte cuvinte, trebuie sa ai rabdare, sa planuiesti totul cu atentie si sa te asiguri ca partenera ta se simte confortabil si ca isi doreste cu adevarat sa faca pasul cel mare. Cu cat mai in varsta este partenera, cu atat mai greu va fi sa o convingi sa-ti cedeze. Daca a reusit sa-si protejeze virginitatea in timpul liceului si pana la sfarsitul facultatii, va fi cu atat mai greu sa o convingi ca tu esti alesul.

Atunci cand faci sex cu o virgina, potentialul ca ea sa intre in panica inainte, in timpul sau dupa ce actul se consuma este foarte mare. Se poate hotari in ultimul moment ca nu mai vrea sa mearga pana la capat sau pot sa o napadeasca sentimentele de vinovatie imediat dupa. Asadar, daca atractia e mare si nu te poti abtine, trebuie sa inveti sa reactionezi la panica, tristete, vinovatie si alte cateva sentimente mai putin placute.

E foarte probabil sa nu fie asa de buna la pat, precum crezi tu!
Si asta, datorita lipsei de experienta. Exista si exceptii de la aceasta regula, pentru ca, desigur, exista destule metode prin care o fata poate sa castige experienta, fara sa-si piarda virginitatea. Daca insa nu a avut niciun fel de experienta sexuala pana acum, e foarte probabil ca amandoi sa va simtiti prost.

S-ar putea sa se lase cu pete de sange pe cearseaf!
Nu e tocmai placut, dar e adevarat! Prima noapte de dragoste pentru o femeie poate fi nu numai dureroasa, ci si… sangeroasa. Asa ca daca nu esti un caracter puternic, treaba asta nu e pentru tine.winking

3 răspunsuri:
| DeniAli14 a răspuns:

Pt ca sunt pe cale de disparitie laughing

| Alexalexalexalex a răspuns:

Pai aia desvirginata are mai multa experienta de cat cealalta si cred ca un barbat o vrea pe cea virgina fiindca i-o fii rusine sa faca cu una care deja a facut-o o data