| Andreiu68 a întrebat:

Am si eu o neclaritate si vreau sa aud un raspuns repede de la voi.Deci; Mie imi place de o fata.Acea fata are aproape 17ani, iar eu 17jumate. Fetei ii placea de un baiat de 23 de ani(sa ii spunem Ion si fetei Maria), Maria a fost impreuna cu Ion acum 3 saptamani,Ion de la Maria a vrut doar sex,si intr-o saptamana, Maria i-a dat lui Ion ceea ce a vrut-sex. Dupa ce a primit asta de la Maria, Ion a lasat-o pe Maria.Azi eram afara cu Maria, o prietena de-a ei si un prieten de-a meu.Maria statea pe ganduri si eu i-am spus la ce se gandeste,iar ea mi-a raspuns ca la Ion,eu i-am explicat ca el doar o vrut asa asa si a primit asa,nu te mai gandi la el, dupa Maria a spus ia-ma in brate si cand am luat-o in brate, Maria a spus:Ca eu ma gandesc ca tu esti Ion..am ramas socat. Dupa a venit si m- sarutat, iar a spus ca s-a gandit ca eu sunt Ion cand a facut asta. Dupa Maria a intrat pe facebook si a vazut ca azi este ziua lui Ion, dar Ion nu facea cat ii spusesei Mariei(23) el facea 30 de ani! Ce sa mai fac? Eu o iubesc pe Maria, ea incontinuu se gandeste la Ion, de 2 saptamani zi de zi stau afara cu ea si incerc sa il uite pe,,nici nu stiu cum sa il numesc"-Ion dar nu reusesc-Mai merita sa incerc sa o ajut? I-am spus ca o plac si chestii dar ea numa Ion,Ion- eu unu nu mai pot-Pareri, sfaturi, sugetii etc/FUNDA

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Frate, eu cred ca ea realizeaza in timp ce s-a intamplat. E si un mecanism de protectie psihica sa inteleaga cu intarziere, ca sa poata suporta. She is still in denial, sa zicem si noi asa. Si tu fiind pe aproape, ea pe masura ce realizeaza situatia face si diferenta intre abordarea lui Ion si a ta. Asa ca eu cred ca ai perspective, rabdare, intelegere, empatie, Si mai ales nu uita cand ajungi prietenul ei sa nu o ranesti si tu. Te salut si succes.

| sofisis a răspuns:

Parere : fata e indragostita, naiva si foarte foarte nesimtita.
Sfat : nu ii mai da atentie de nici un fel si nu mai fii mantaua ei de ploaie.
Sugestie : gaseste-ti alta fata.

| Oana92 a răspuns:

Fata nu merita nimic. E constienta de sentimentele tale si te foloseste pe post de pansament. Trebuie sa fii chiar nesimtita pentru a face faza cu imbratisarea.

Da-i pace, isi merita soarta. Cauta ceva mai bun!

| chioscuta a răspuns:

Ajut-o in continuare, e normal sa se simta bulversata dupa o astfel de experienta, mai ales daca acesta a fost si primul contact sexual.Stai in preajma ei ca la un momentdat isi va reveni.Mai mult ca sogur dupa ce il va uita pe Ion va fi cu tine, si daca tot si-a inceput viata sexuala trebuie sa si-o si traiasca, nu? Bafta!

| chioscuta a răspuns:

Inca un contact sexual cu tine o va ajuta sa il uite pe Ion.

| YOHl a răspuns:

Cred ca e indragostita si nu cred ca ai sanse.
Si daca ar sta cu tine cred ca s-ar gandi tot la Ion tot timpul.
Eu zic sa o lasi, sa-ti gasesti alta(virgina daca se poate) si sa stii ca te iubeste numai si numai pe tine.bafta happy

| Misu2085 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa o lasi.Am fost si eu in situatii de genul.Ideea este ca intr-o zi va realiza ca trebuia sa stea langa tine si nu langa Ion, dar probabil ca va fi prea tarziu.Eu iti urez bafta pe viitor!