| TWILIGHTESTESUPERTARE a întrebat:

Am un prieten, suntem impreuna de 1 luna si 1 saptamana si noi tot planuim sa avem primul nostru sarut si nu am reusit decat sa ne imbratisam si sa ne tinem de mana... ce sa fac ca sa il primesc?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pur si simplu nu mai astepta!
Sa fii sigura ca si prietenul tau are aceleasi probleme ca tine,chiar mult mai mari!
El stie ca e de datoria lui de baiat sa te sarute si,poate din timiditate,din rusine,din nestiinta,intarzie momentul asta!
Nu fii nerabdatoare,incearca sa nu te gandesti numai la asta,dar daca simti zor nevoie mare ca trebuie sa-l saruti,poftim,foarte firesc,pupa-l pe obraz la o gluma sau la despartire.
Va intelege clar aluzia!
Nu-i nevoie sa faci tu gesturi hotaratoare, ajunge sa-l incurajezi sa le faca el, nu?
Si nu te grabi!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Off. pai trebuie sa vina de la sine! In orice caz lasa-l pe el sa faca primul pas! Stati undeva numai voi doi, sa aveti intimitatea voastra, si totusi, daca nu face el nimic, atunci treci tu la atac si saruta-l ca nu mori!:*:*

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
sa stii ca un sarut nu vine planuit, asa cum insasi tu ai zis,, planuim sa avem primul sarut,,.
Poate ca nici unul din voi nu ati simtit sa va sarutati.altfel cred cu atrie,ca se intampla asta pana acum.'
Nu trebuie sa te ingrijorezi, se va intampla si asta, dar ce i drept trebuia macar sa va sarutati pana acum.va veni si momentul asta.
Sarutul,este un impuls, ceva care vine fara sa ti dai seama, e ceva de necontrolat si probabil ca voi nu a ti ajuns pana aici!
Mult succes!

| ghiCIne a răspuns:

Ai rabdare, totul se intampla la momentul potrivit. Nu e nevoie sa grabesti lucrurile, ci savureaza momentele petrecute impreuna. Prima perioada din relatie e cea mai frumoasa.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

1) sa incetezi cu "twilight e super tare" pentru ca o sa il sperii si pe el.
2) ce dracul e asa de greu ma?straight face va puneti bot in bot si de acolo totul vine de la sine mastraight face atat de greu e?
stai si tu mai app de el, va intalniti undeva, la un suc etc chatterbox
si cum puteti fii impr daca nici mkr nu v-ati sarutat?raised eyebrows

| TWILIGHTESTESUPERTARE explică (pentru GoAndFuckYourselfWithAKnife):

Uite asa suntem impreuna! el m-a intrebat daca vrem sa fim impreuna si eu normal ca am zis ca DA! iar de atunci am tot incercat sa ne sarutam dar incercarile au dat gresk ba neam trezit cu colegii lui ba k nu stiu ce...blablabla!

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns (pentru TWILIGHTESTESUPERTARE):

Pai ma, intalniti-va intr-un loc dracu.ce e asa de greu sa iti lipesti buzele de altu.laughing?

| TWILIGHTESTESUPERTARE explică (pentru GoAndFuckYourselfWithAKnife):

Pai este pentru prima data! chiar nu stiu cum sa fac si martea asta care vine ne intalnim pe drumul spre scoala si chiar nu stiu cum s-o fac!

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns (pentru TWILIGHTESTESUPERTARE):

Te apropii de el foarte incet si va luati in brate. dupa asta, ridici usor capul sau te dai putin in spate si restul o sa vina de la sine:-s.

| TWILIGHTESTESUPERTARE explică (pentru GoAndFuckYourselfWithAKnife):

Mersii cred ca raspunsul tau va functiona... o sa incerc asta! mersi mult!

| TWILIGHTESTESUPERTARE explică (pentru GoAndFuckYourselfWithAKnife):

Mersi
cred ca raspunsul tau va functiona... o sa incerc asta! mersi mult!

| RazvanGeorge a răspuns:

Inceraca sa faci tu primul pas, arata-i ca esti descurcareata si "tupeista", iar daca este un baiat istet sigur nu se va supara, ba chiar o sa te placa mai mult, si o sa te sarute el fara ai mai spune tu chesti asta! Mult succes si bafta in viata!

| crisxd a răspuns:

Cred ca despre sex o sa vorbiti peste 15 ani.

| mady13 a răspuns:

Nu trebuie sa iti planuiesti primul sarut treuie sa astepti sa vina de la sine k asa va fi mai romantic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilasi, vedeti-va de treaba...