| anonim_4396 a întrebat:

Am vreo sansa sa am o relatie avand in vedere ca eu sunt sarac si de abia traiesc de pe o zi pe alta? Va rog sa scrieti răspunsuri gandite si nu din burtă pentru ca suntem in 2021 si nu mai traim vremuri de 2010

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant bogat si nu am relatie, asta nu inseamna ca mor. Traiesc asa pana la pensie dupa decid ce va urma - moarte asistata in belgia sau Olanda in schimbul averilor mele sau las totul la cineva (daca cred ca merita) pana atunci femei masini modificate si calatorii cat tin puterile. De ce zic de moarte asistata? Evit moartea in chinuri

| RAY a răspuns:

David atractia fizica de asta se numeste fizica pentru ca e vorba de ASPECTUL FIZIC,nu de situatia fianciara, atunci vei fii iubit,nu cand sta aia cu tine pentru bani, aspectul fizic este baza, iti da o sansa sa te cunoasca, si un comportament masculin, hotarat, fara frici, temeri, care stie ce vrea, care are scopuri

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai toate sansele, ca nu in asta consta o relatie.
Conteaza cum te prezinti unei fete, ce scoti pe gura, cum te comporti cu ea. Ca se pot unii doua sarcii si cu voie vuna si vointa, se face un camin frumos si sanatos.

| Invictusman a răspuns:

Salut.
Da, ai șanse sa cunoști o fata cu valori și principii și care nu se lasă influențată de anturaj, părinți sau persoane cunoscute, care are tărie de caracter și e sigura pe ea și pe alegerile ei.
Nu ești singurul într-o astfel de situație, sunt multe fete în situația ta care nu au o situația financiara potenta și care cauta oameni pentru ceea ce sunt ei nu pentru ceea ce au aceste persoane ( material)
Nu îți pierde speranta niciodată ca sunt sigur ca dacă nu te vei resemna vei reuși sa formezi o relație, poate chiar cu o fata cu situație financiara bună, sunt astfel de cazuri, nu e imposibil.
Dacă băieți săraci au reușit sa aibă relație cu fete potente financiar asa poți și tu, cu atât mai mult cresc șansele sa cunoști o fata care nu se crede vreo diva, vedeta, care e plina de aere și figuri și care o trecut prin aceleași clipe ca și tine, care o cunoscut binele atât și raul.

Îți poți găsi un loc de munca oricând trebuie doar sa vrei și sa ai ambiție și motivație.
Nu se știe ce îți poate rezerva viata, niciodată sa nu spui nu.

Poți compensa prin felul tău de a fi, prin a fi politicos, civilizat, respectos, tot ce contează e sa ai încredere în tine sa nu te simți inferior și umil și sa ai putina atitudine, în rest contează doar sa fi igienic și sa nu te dai ceea ce nu ești.

| Mopmop a răspuns:

Pai ce intelegi tu prin sarac? Daca ai un acoperis deasupra capului, ceva de mancare si cateva haine curate ar trebui sa fie ok.
Dublat de 2 prieteni buni care sa te inteleaga si sa te asculte cred ca asta ar fi ok. Ce varsta ai? Cand te mai consideri sarac incearca un exercitiu de imaginatie: esti singur la 12 noaptea in gara din orasul tau. Nu ai mancat nimic toata ziua ai apa ai baut pe sarite. Toti in jurul tau se indreapta spre casa si tu esti tot acolo... luminile se sting incet incet la blocurile din jurul garii. Ce crezi, in situatia asta esti sarac? (Exemplu trait de mine!)
Multa bafta iti doresc!

| Dintrebare a răspuns:

In principiu oamenii decenti nu pun pret mare pe statutul social al partenerilor. Dar in practica zilelor noastre treaba nu sta chiar asa si sunt foarte multe persoane tinere superficiale. Deci sunt sanse mari sa dai si peste fete care sa nu agreeze ca nu ai bani. Cred ca cea mai buna idee este sa inveti cum sa cauti fete simple si bune si cu calitati morale si sa nu iti pierzi timpul incercand sa primesti atentie de la fete care te judeca pentru ca nu ai bani. Pe de alta parte tu ai putea sa incerci sa castigi mai multi bani si sa te straduiesti sa iti mearga mai bine. De exemplu daca iti doresti sa ai o familie si copii, este necesar sa aveti din ce trai. Deci eu zic ca de tine si de perspectiva ta depinde totul. Cu totii cunoastem cupluri de oameni mai saraci care sunt fericiti si le merge bine. Si cupluri de oameni bogati la care le merge ca naiba.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Noroc in a-ti gasi o sugar mommy. Lasand gluma de o parte, desigur, poti gasi dar probabil foarte greu.

| andrei121234518 a răspuns:

Fa ti freza si gaseste sugar mommy trage-i-o doua luni 6 luni si dupa cu bani iti faci familie