| honey2804 a întrebat:

As avea o intrebare si as dori sa-mi raspunda cine a mai avut de a face cu asa ceva. De obicei am un ciclu menstrual regulat dar luna aceasta mi-a venit menstruatia si a fost mai redusa cantitativ fata de alte dati si putin maronie,nu foarte mult. Mentionez ca iau anticonceptionale, poate fi vorba de o sarcina? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DiazAndreea a răspuns:

Este ceva normal, stai linistita, iar insarcinata dupa cum ai raspuns la cateva intrebari nu are cum. totusi le iei de ceva timp, ar cam trebui sa faci o pauza si sa te consulte medicul care ti lea recomandat, la 6 luni se face o pauza de 3 saptamani

11 răspunsuri:
| DiazAndreea a răspuns:

Este din cauza anticonceptionalelor, scrie pe prospect, dar ar fi bine sa mergi si la medicul care tia recomandat anticonceptionalelor, depinde si de cat timp le folosesti, daca ai uitat sa iei una...

| honey2804 explică (pentru DiazAndreea):

Nu am uitat niciodata sa iau.le-am luat mereu pe toate. dar sper sa fie din cauza anticonceptionalelor si nu altcevahappy

| DiazAndreea a răspuns (pentru honey2804):

De cat timp le iei? si ce anticonceptionale folosesti?

| honey2804 explică (pentru DiazAndreea):

Iau Yasmin de 6 luni.

| honey2804 explică (pentru DiazAndreea):

Multumeschappy

| DiazAndreea a răspuns (pentru honey2804):

Este ceva normal, stai linistita, iar insarcinata dupa cum ai raspuns la cateva intrebari nu are cum. totusi le iei de ceva timp, ar cam trebui sa faci o pauza si sa te consulte medicul care ti lea recomandat, la 6 luni se face o pauza de 3 saptamani

| CrazzzyA a răspuns:

Atata timp cat iti vine menstruatia nu ai cum sa fii insarcinata.

| honey2804 explică (pentru CrazzzyA):

Da,doar ca am mai citit in unele articole ca unele scurgeri maronii pot aparea si in timpul sarcinii, dar la mine nu sunt tocmai maronii,, ci usor o culoare mai inchisa.

| CrazzzyA a răspuns (pentru honey2804):

Hm, cred ca este normal din moment ce iei anticonceptionale. Cu toate astea, ai putea sa-ti faci un test de sarcina daca te simti nesigura sau o vizita la ginecolog pentru un control.

| honey2804 explică (pentru CrazzzyA):

Multumesc,asa am sa fac happy

| CrazzzyA a răspuns (pentru honey2804):

Cu placere! :*

| prrocuror a răspuns:

Daca a fost putin maronie. poate fi vorba de un avort spontan..bafta