| pas a întrebat:

As vrea si eu sa stiu: e normal ca atunci cand am contact sexual sa simt o durere la penetrare care pe masura actului devine o durere in zona ovarelor? Si inca ceva: insomniile si lipsa poftei de mancare pot fi semnele instalarii unei sarcini?
Mersi mult de tot!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal sa simti nici un fel de durere in timpul actului sexual. Dureri ca cele descrise de tine am simtit cand aveam chisturi ovariene, du-te la ginecolog cat mai repede.
La intrebarea a doua, raspunsul este: da, daca ai avut contact sexual neprotejat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa mergi la un control ginecologic, ceva nu e in ordine...

| nicky a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa consulti un medic ginecolog, te va lamuri el mai exact.

| pas explică:

Oare aceste dureri sa fie din cauza ca am contact sexual rar, o data pe luna? asa am auzit

| vio a răspuns:

Du-te neaparat la ginecolog...cu cit amani cu atit poate fi mai rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pofta de manacare dar nu ai pofta de nimic de loc? daca nu ai pofta de nimic nu este un semn de sarcina daca ai pofta de fructe atunci este un semn de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte normale durerile, dar daca chiar te simti rau si nu ai pofta de mancare ar trebui sa merge la medic.