| Andreeatrb a întrebat:

As vrea un sfat în legătură cu o problema, am fost împreună cu un băiat iar din cauza unor neînțelegeri ne-am despărțit, chiar și după despartire el îmi da "semne" precum : îmi zâmbește, se baga în seama cu mine, întreabă dacă sunt bine și chestii de genu, sincer eu încă îl mai plac, ce credeți ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa devii rezonabila. Sa uiti efectiv de neintelegerile avute. Sa-i dai de inteles sau chiar sa-i spui in mod direct ca ti-ar face placere sa redeveniti ceea ce ati fost. Succes!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

ESte doar o forma de politete, fiind bine crescut.
Asa facem toti, care avem educatie, nu dam cu biciul sau injuram, cand ne despartim, ci continua sa salutam si sa facem conversatie minima cu persoana de care ne-am despartit, chiar daca nu mai avem nimic de aface cu el/ea, este doar o forma de politete si buna crestere.
Nu ar trebui sa faci nimic deosebit, putand sa-i raspunzi la salut la fel de politicos si apoi, sa-ti vezi de drum.