| bogdan133 a întrebat:

Aseara m-a refuzat o fata ( colega ) i-am spus ca o plac ( msg pe tel ) si ia mi-a spus ca am lasat-o cu gura cascata apoi am invitato in oras sa mai vb si a zis ca nu ca se ajunge prea departe sa nu ma spupar pe ea dar ea ma vede ca un amik. As incerca cu ea din nou din 2 motive : 1. in mesaj nu imi spune ca nu ma place spune doar ca se ajunge prea departe si 2. poate nu a fost convisa de sentimentele mele poate vrea sa se asigura mai intai? Sa mai incerc sau nu? Funda!

Răspuns Câştigător
| Bylok a răspuns:

Eu as zice sa mai incerci inca o data, insa zii direct, fata-n fata. Poate ea a crezut ca iti bati joc de ea...nici mie nu mi-ar placea sa imi spuna un baiat ca ma place printr-un mesaj. Daca ii spui in fata o sa fie cuprinsa de acel sentiment si o sa se topeasca, incearca sa ii spui acest lucru intr-un loc in care sa nu fie prezenti prietenii vostri. Daca te refuza inseamna ca ea nu poate sa vada in tine decat un amic si nimic mai mult.

4 răspunsuri:
| Cami30 a răspuns:

Unele fete nu spun ca nu plac un baiat ci doar ca "vor sa fie doar amici" fiindca sunt totusi unii baieti mai sentimenetali si care pot fi raniti usor izbindu'se de o negare. Sau poate pur si simplu e dur sa spui cuiva"nu vreau sa fiu cu tine." Cred ca cel mai bine pentru tine ar fi sa te duci sa vorbesti cu ea direct, sa o intrebi daca te place sau daca ar mai avea pentru ce sa mai insisti...in cazul in nu ai chiar atat de mult tupeu... poti incerca cu un biletel in timpul orei.
Bafta. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu te supara, tu stii ce doresti? daca vrei ca de la prima intilnire sa te considere gagic e rau, mai ales ca ai folosit cuvintul gagic, vrei sa devii amant sau concubin? mai usor ca sperii fetele, gagicarule care esti laughing

| Led a răspuns:

Sal. pai eu zic sa nu mai incerci adica ea a zis odat' nu. poate chiar te vede ca pe un amic si nu vrea nimic mai mult si... sa nu o sacai ca apoi nici ca pe un amic nu o sa te vadabig grinbig grin parerea mea byehappy

| Led a răspuns:

Sal. pai eu zic sa nu mai incerci adica ea a zis odat' nu. poate chiar te vede ca pe un amic si nu vrea nimic mai mult si... sa nu o sacai ca apoi nici ca pe un amic nu o sa te vadabig grinbig grin parerea mea bye