| bogdan133 a întrebat:

promit funda celui care ma ajuta. Mie imi place foarte mult o fata ( colega) cand privesc pozele cu ea ( Hi5, mess etc...) imi bate inima tare eu i-am spus prin sms ca o plac acum 5-6 zile ia a spus ca am lasat-o cu gura cascata dar dupa cand am invitato in oras sa ai vb a spus ca nu ca se ajunge prea departe ca ea ma vede doar ca un coleg, admin nu ca un gagic. Sa mai incerc cu ea? La scoala vb, glumim ne simtim bine etc! Avem o relatie foarte buna!( de prietenie )! Sa mai incerc sa fiu cu ea?

4 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Poti incerca sa ii arati ca esti potrivit pentru ea si ca iubit nu numai ca amic daca si de data asta te refuza nu mai insista

| stef87 a răspuns:

Cand spui ceva important, precum sentimentele, nu o faci si tu prin telefon sau alte mijloace de comunicare, ci direct, sa se vada ca simti cu adevarat acele lucruri. Gandeste-te ca fata poate nu vrea sa fie doar placuta, admirata din punct de vedere fizic, vrea sa fie iubita. Spune-i lucrurile care le-ai enuntat mai sus ( ca va intelegeti, glumiti, va simtiti bine) si fa-o sa inteleaga de ce e atat de speciala pentru tine. Fa-o sa inteleaga ca tu fata de ea nu simti "gagicareala", ci ceva care implica respect (asta daca simti cu adevarat, acum tu stii daca nu cumva nu e doar placere fizica fata de ea, iar restul sunt sentimente care le poti avea fata de orice prietena).

| ciresicaSiatat a răspuns:

Daca chiar ai niste sentimente marete pentru ea eu iti sugerez sa nu te dai batut, fetelor le place sa fie rugate, mereu in centrul atentiei si tu trebuie doar sa-i dovedesti ce importanta este pentru tine! petrece-ti cat mai mult timp cu ea astfel se va atasa de tine mai usor! bafta multa:*

| Razvy28 a răspuns:

Mai incearca, nu renunta asa usor! Cu cat iti doresti mai mult ceva, cu atat se obtine mai greu ceea ce iti doresti. Dar nu e imposibil.