| anonim_4396 a întrebat:

Astazi i-am spus unei colege de care imi place ca o plac.Si am intrebat-o daca vrem sa fim impreuna si a spus ca nu.I-am spus sa se mai gandeasca pana maine.Ce ii pot spune sa se razgandeasca.
P.S :Aman2 avem 11 ani big grin

Răspuns Câştigător
| EmmaShefferd a răspuns:

Of Of pustiulica. pai ia incearca sa petreci mai mult timp ca prieten cu ea. si sa afli mai intai ce lucruri ii plac. NICIODATA nu lua o fata, inainte s-o cunosti, direct cu relatia, pentru ca la fel de NICIODATA no sa zica da. Desigur vorbim de fete de treaba nu usuratice.

4 răspunsuri:
| marymaria99 a răspuns:

Hm... Trebuie sa te gandesti si la varianta ca ea nu tine la tine :/ Asta nu e prea placut sad Incearca sa vorbesti cu ea, intr-un fel sa se indragosteasca de caracterul tau big grin Asta e cel mai important. Daca nu merge, nu iti va griji. Ai 11 ani smug Ai timp pentru fete big grin

| Lin_Cata_1997_dPbU a răspuns:

1. Cea mai mare prostie, nu-i spun direct, abordeaz-o mai încet, acuma că i-ai spus îţi va fi mult mai greu pentru că ştie că o placi va face în aşa fel să nu te supere.
2. Scoate-o la un suc/shaorma/film ceva, ceva, dă-i likeuri la poze pe fb, dă-i cadou pe ask, ceva să-i atragă atenţia, nu fi foarte direct cu ea.
3. Din când în când dăte la alte fete înaintea ei, să nu creadă că eşti obsedat de ea, arată-i că nu e singura fată pe lume.

| EmmaShefferd a răspuns (pentru Lin_Cata_1997_dPbU):

Daca se da la alte fete de fata cu ea, no sa creada ca ii cam place sa flirteze desi zice ca o place pe ea? eu ca fata nu m-as simti bine. Pentru ca poate si ea il place dar nu se grabeste in decizii. Poate asteapta sa fie cucerita, nu doar abordata direct. La noi, cei mai mari mai merge, ne amuza... dar la copii se crer mult mai multe gesturi, nu?

| Lin_Cata_1997_dPbU a răspuns:

Nu a trebuit să-i spui că o placi, nu tot timpul sinceritatea învinge, trebuia să faci pe parcursul a unui timp că o placi, dă-te macho man înaintea a câtorva fete ca să nu creadă că e numai ea pe lume în sufletul tău.