| Deea5546 a întrebat:

Ati lupta pentru cineva pe care il iubiti (fostul prieten), dar cu el sa fiti decat amici si in ultima vreme sa nu mai fi vorbit?(totusi a fost o relatie de 2 ani aproape jumate).El este o fire mai dificila (nimeni nu se poate astepta la ceva de la el mereu este imprevizibil)Cum pot face sa nu mai gandesc asa mult la el?(totimpul pronunt numele lui fie din greseala )

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te opri doar la un baiat asta e au fost 2 ani jumate frumosi presupun dar asta nu inseana acum ca sunteti legati sau trebuie sa fiti mereu impreuna ...stiu ca pioate iti e greu dupa o asemenea relatie dar trebuie sa te obisnuiesti fara el si sa mergi mai departe

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Dupa doi ani impreuna nici el nu te poate uita, eu cred ca inca tine la tine.
Tu trebuie sa incerci sa vorbesti cu el si sa ii zici ca inca te gandesti la el, ca inca simti ceva pentru el.
Daca si el iti spune ca tine la tine, atunci il poti intreba daca puteti fi din nou impreuna.
E singura metoda, daca refuza nu mai insista...

| LostInBubble a răspuns:

happy
Am avut un cel mai bun prieten pe care l-am pierdut acum 2 ani. Si acum mi-e dor... abia ne mai salutam.
Eu sincer nu lupt. Nu vreau sa ma lupt cu morile de vant (adica sa ma lupt cu mine insami).

Dar poate tu reusesti ceva. Vorbeste cu el si spune-i ca iti este dor de el ca amic si ca ii simti lipsa. Spune-i cat de mult ai nevoie de un prieten cum e el.

Spune-mi, te rog, daca se termina cu bine. Sunt curioasa, dar oricum nu am nici un dubiu, sigur va fi bine. happy

| Deea5546 explică (pentru LostInBubble):

Imi este putin teama sa vorbesc cu el.(o oarecum rusine).Si eu am fost rea ca acum o saptamana mi-a trimis mesaj si nu i-am raspuns.(Inainte el o cauta mult pe prietena mea sa se apropie de mine si sa vina ambii la mine sa ne uitam la film

| LostInBubble a răspuns (pentru Deea5546):

Nu trebuie sa iti fie rusine. Ai incredere in tine si lupta pentru el.
Eu am incredere ca vei reusi. :*

| LostInBubble a răspuns (pentru Deea5546):

Lasa ruinea. Lupta! Va fi bine, stiu asta.

| Deea5546 explică (pentru LostInBubble):

Oricum ii povestea mai complicata. poate ai vrea sa ma ascultipuppy dog eyes

| LostInBubble a răspuns (pentru Deea5546):

Da, desigur.

| Deea5546 explică (pentru LostInBubble):

Trimite-mi un mesaj cu id`ul tau si o sa-ti povestesc tot

| adelina899 a răspuns:

E greu pentru ca la mijloc sunt 2 ani nu o luna sau 2 :-J ati impartit bune si rele e pacat sa se termine asa aceasta departere dintre voi probabil s-a facut dintr`o anumita cauza incearca sa vb cu el nu stiu ce sa zic ma mai gandesc si ca poate el nu merita sa lupti. un caz pierdut...bafta oricum in orice decizie ai lua:*

| Deea5546 explică (pentru adelina899):

Multumesc pentru sustinere. Sper sa pot sa trec si peste asta si sa ne impacamstraight face

| Siderat99 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu doar ca sunt baiat si au trecut 3 ani laughing. Oricum eu nu cred ca ea mai e persoana de acum 3 ani si nu cred ca mai avem ceva in comun, in schimb imi pare rau ca s-a dus ce a fost... This is the life! Poate in alta viatawinking