| AnneM123 a întrebat:

Au trecut 8 luni de la despartire si eu ma gandesc zi de zi la el, deci zilnic, adica imi apare in minte din senin, deci simt ca innebunesc, am o obsesie? Cum ma trezesc, e el in capul meu..nu stiu ce sa mai fac

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Iesi mai mult cu prietenii, socializeaza. Pe de o parte iti ocupi timpul si nu mai stai sa te gandesti atat la el, pe de alta parte poate aparea un alt Fat-Frumos care sa-ti abata complet gandurile de la fostul. Fa sport, schimba-ti coafura, cumpara-ti niste haine si accesorii noi. Nimeni nu e de neinlocuit, ba mai mult posibil ca peste un an-doi sa zici: ce fraiera am fost sa ma lamentez atat, bine ca s-a produs despartirea ca altfel ratam ce am acum". Fruntea sus, nu e o tragedie, viata merge inainte.

| Emma30555 a răspuns:

O sa ți treacă probabil când te vei îndrăgosti de alt baiat

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil te gândeşti la el că aţi lăsat nişte lucruri nerezolvate acolo? Ai făcut greşeli mari in relaţie, care au dus, eventual la despărţire?

| AnneM123 explică (pentru Necunoscut112):

Nu, nu am gresit cu nimic, A gasit pe altcineva

| Necunoscut112 a răspuns (pentru AnneM123):

Înseamnă că e o problemă cu tine, ce se va agrava in timp, faptul că suferi atâta timp după o persoană care ţi-a făcut rău intr'un mod atât de umilitor pentru o femeie. Poate ar trebui să consulţi un psiholog să descoperi de ce simţi asta cu vis a vis de un om aiurea.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Trebuie să începi să comunici mai mult, să socializezi. Ieși în oraș, găsește activități care să implice și alți oameni.

| MGEORGESCU a răspuns:

Pentru a putea depasi aceasta secventa din viata ta trebuie sa iti ocupi timpul cu activitati care sa te solicite si astfel care sa nu-ti permita sa-ti alerge mintea catre el....singura in masura sa stapaneasca aceste emotii esti tu, nu spun ca e usor(si crede-ma ca stiu despre ce vorbesti, am trecut prin asa ceva si-ti spun ca nu e imposibil, totul e sa iti impui sa vrei sa faci asta), dar ai nevoie de determinare, de un umar de incredere pe care sa plangi in prima faza, sa te descatusezi te tot ce te apasa si sa-ti permiti tie sa fii fericita, pentru ca meriti asta pe deplin! Gandeste-te ca exista viata si dupa aceasta experienta, mai gandeste-te ca sunt oameni care pierdut tot si au hotarat sa o ia de la capat, deci aduna-ti fortele, cauta pe altcineva, ofera-ti timp, ofera-ti placeri, pleaca din trecut ca acolo ai fost deja si stii cum e, indrazneste sa privesti spre viitor si cu siguranta candva(in viitorul mai apropiat sau mai indepartat, asta e alegerea ta) iti vei aminti de aceasta perioada si intelege ca fericirea se afla la doar un pas, totul e sa o lasi sa te cuprinda! Succes!

| euveverita a răspuns:

Te împaci cu el.Cauta l sigur ii este dor de tine.