| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum se face, eu is un tip care cand vine vorba de combinat recordul desi nu e de laudat este de o zi, da dupa 5 luni raman fara idei, nici nu mai stiu ce sa zic, astia de aveti relatii de 4 ani ziceti-mi si mie ce boala vorbiti toata ziua ca mno sau ce sa fac nu pot sa cred ca eu cer advice-uri in iubire, ce am ajuns? Nu stiu ceva idei de vorba zilnic nu neaparat toata ziua da cand e plecata din Romania si vine numa de sarbatori sau vara apel si de astea dar mno eu si vb mult si nu ma simt bine sa n-am idei. Am personalitatea de fac prieteni/relatii usor dar greu de intretinut.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti recomand sa inveti din mgtow sa duci o viata buna fara sa depinzi de 1 femeie in viata. Ele vor sa depinda de multi asa si noi trebuie sa ne folosim de un nr mai mare de femei.

| Xinnicut a răspuns (pentru mgtow):

Omule idea era sa ma ajuti sa mentin relatia ca am habar n-am ce sa vb in realitate nu am probleme numa prin msg e boala.

| mgtow a răspuns (pentru Xinnicut):

Nai ce face pedegeaba te-as mintii zicand ca tipa e cenusareasa din povesti care iti lustruieste manganul. Astea te lasa cand se satura de tine, voua va e frica ca nu sta o imputita cu voi stiu si eu ca nimeni nu mai face mancare curat etc. Dar ca om poti face curat spalat calcat. Mancare platesti vecina si gateste sau restaurantul. Ele la ocazie sex si asa se poate

| Xinnicut a răspuns (pentru mgtow):

Omule sincer imi pare rau de tine o sa zici ca sunt copil dar sa stii ca sunt mai matur si fizic si mental ca aproape orice minor crede-ma, nu cred in povesti cu cenusereasa dar ea am mai povestind in unele rapsunsuri cand uni intrebau ce fac ca isi iau bully, eu nu am avut prieteni 6 ani in anii aia de singuratate am invatat de la gatit cantat programat pe asta ma duc ca veni vorba pana la orice sport prieteni im zic wonderboy ca orice imi pun in cap si incerc invat, sincer 2 fete in toata viata mea am gasit asa ea si o fosta, are personaliate e si frumoasa dar cand era mica nu era s-a schimbat si oricum o placeam poti zice ca nu ma crezi dar eu chiar pun accent pe personalitate nu ca o sa fiu cu cineva de ma speriu de ea, dar nu foto model, ea acum e foarte frumoasa si cam toti prieteni au placut-o sau o plac, un pic is mandru ) idea e ca ea gandeste diferit are o personalitate matura nu-i place baiatu ala prost de se da in spectacol doar la nevoie, si cand "prieteni" spuneau ca ma bine nu sta cu mine si o tachinau pentru asta, ma refer la colegii din trecut care imi dadeau bully cand eram ratatu clasei vreo 6 ani, acum daca se iau de mine ripostez, daca ma injura sau cv numa ii ignor sau rad asta ii enerveaza mai tare. Sper sa gasesti si tu o fata care nu doar se folosesc de tine, dar stiu de alea cum spui tu mi-a placut de o fata timp de vreo 6-7 ani la idea doar de ea si ma cam ignora si mereu se folosea de mine eu in prostia mea ca stiam tot imi placea de ea. Stiu ca sunt si de genu dar nu sunt prost am facut cursuri de psihologie in 2 vorbe imi dau seama ce fel de persoana esti crede-ma. Oricum mersi de griji.

| mgtow a răspuns:

Cand treci de 30 nu mai ai chef de niciuna. Familie se face pe la 22 cu copil cel tarziu. Dupa sansele scad dramatic sa gasesti una de calitate. Femeile dupa 30 incep sa devina urate bune de nimic. Tot mai bine e sa tragi cat poti de astea intre 20 si 28 si sa stai singur la casa ta. Relatiile sant pline de minciuni si amanti probleme financiare

| Xinnicut a răspuns (pentru mgtow):

Se vede de la o posta ca ai probleme sentimentale, de care imi pare rau, dar nu sunt toate asa, o sa ai nevoie de un partener mie personal imi place atentia as inebuni fara, si intr-un fel si meritata daca pui accent numa pe fizic adevarat cu eu is mai ciudat da il iau ca pe un compliment incearca sa vezi si fumusetea interioara si, cunosc si femei la 30 ani care arata de 22.

| mgtow a răspuns (pentru Xinnicut):

Greu - imposibil. Cred ca ma blestemat cineva laughing mie imi convine asa am mai multi bani si imi permit mai multe in viata. Un familist o duce mai rau pentru ca are limitari la multe chestii in relatie

| Xinnicut a răspuns (pentru mgtow):

Dar pana la urma care rostul, si nu chiar unchiumeo are 3 copii toti sun 18 ani el ii tine si are salar nimeni nu stie e covindential utlima data cand ne-a spus a fost 10k euro pe luna, in armata la 24 ani deci la idea daca vrei se poate. Cam asta e si visul meu sa am bani si familie dar de preferat familie buna nu bani. Imi pare rau dar sper sati schim opinia )

| Xinnicut a răspuns (pentru mgtow):

Si ce o sa faci la 50-60 de ani o sa platesti oameni sa aiba grija de tine dupa ce ramai fara sau o sa te insele din punct de vedere ca te va fenta iti va fura etc, ce vei face, putini te vor ajuta fara bani in afara de familie, nu o sa ai copii urmasi esti ok cu asta si pe langa ai tai nu ii iubesti, ia un exemplu de la ei. Nu o sa ii ajuti la batranete gandeste-te daca o sa ii ajuti cum ar fi fara tine nu ar putea singuri

| mgtow a răspuns (pentru Xinnicut):

Nu trag nimic dupa mine o sa vad unde ajung... las apartamentul sa ma duc in azil sau se ocupa cineva tot asa in schimbul locuintei. Sau poate ma impusc naiba stie. la cate alimente nesanatoase si stil de viata care traim nu cred ca prindem pensia. Oamenii nu sant asa seriosi sa poti avea baza pe cineva o viata intreaga, totul e pe interes femeile curve si barbatii betivi violenti. Traiesc cum cred ca e mai bine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, vorbind la modul cel mai calm, fara sa o iei in nume de rau... stii ca, cu greu se intelege ce ai scris acolo? Si asta nu este valabil doar pentru mine.

Dar revenind la "problema" ta. Este pe cat de usor pe atat de greu sa mentii flacara unei relatii vie mereu. In primul rand vorbiti, vorbiti iar si iar pana nu aveti ce sa mai vorbiti si apoi vorbiti iar. Cand crezi ca o cunosti pe persoana respectiva, uita tot si redescoper-o iar, nu lasa obisnuinta sa se instaureze. Daca tu chiar iubesti acea persoana, atunci nu ar trebui sa iti faci griji. Bine... daca si ea te iubeste pe tine. Pe langa asta puteti sa faceti diferite activitati (verbale) impreuna sau sa va jucati.

Si asa timpul o sa treaca si o sa se apropie mai mult de tine.

| Xinnicut a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu vorbeam cu ea pe apel cand scriam asta daca ma crezi?, anyways fi mai explicit, adica sa ce sa o intreb iar ce ii place ce vrea sa faca sa devina chesti de genu? Ideea e ca am avut zeci de relati in ciuda varstei unele ilegale daca intelegi ce zic dar de ea mi-a pasat cel mai mult pana acum plus ca indeplineste si criteerile mele religioase eu is destul de picky la fete, am multe cerinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"am personalitate de fac prieteni/relații ușor" - nu, nu ai personalitate deloc(asta îți trebuie îmbunătățită), nu trebuie sa faci absolut nimic sa combini niste fete decât un fizic mediocru sau ceva mai aratos cat de cat și se lipesc persoanele de tine. nu trebuie sa faci absolut nimic în afară sa nu fi un idioat.
Relații oricine are, dar mai greu de menținut.

| Xinnicut a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ma sti eu am un fizic impecabil la 14 ani pot sa ma iau cu oricine pana in 16 17 ani deci nu e vb, si chiar asa am personalitatea orice fata se simte bine cu mine in preajma.

| Xinnicut a răspuns:

Fiidnca eu chiar tin la ea, si nu vreau so plictisesc sau ceva. Ca m-ai crede sau nu e singura fata cu care vb de cand o plac eu is cam genu ala o data mi-a plct de o colega 6 ani)