| Raluca011 a întrebat:

Baietii care spun 'te iubesc' dupa aprox. 2 luni de relatie mint avand un scop anume? Cum as putea afla adevarul? Sunt confuza

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Depinde de baiat,de caracterul lui,de modul in care a decurs relatia,de mai multe lucruri.
Dar in mare parte nu poti iubi in doua luni,eventual te poti atasa de acel cineva,poti tine la el,dar nu-l poti iubi asa repede.
Starea de atasament te face sa crezi ca iubesti.
Poti spune ca iubesti o persoana cand ii cunosti fiecare defect, fiecare calitate, si totusi il accepti in viata ta.
Iar acest ''te iubesc'' trebuie dovedit nu spus.
Faptele conteaza, nu vorbele!
Adevarul il poti afla doar din comportamentul lui.
Daca aduce mereu vorba de sex, inseamna ca asta e motivul pentru care ''te iubeste''.
Ai grija!

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu. poate chiar simte ceva, s-a indragostit.

da, poate minte ca sa te aduca in pat.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu mint; sunt atat de "aprinsi" ca dorinta ii face sa spuna si sa faca orice pentru a obtine ce vor, apoi...

| Danysan a răspuns:

Pai e simplu -Daca spune ca te iubeste dar nu aduce vorba de sex si nu face apropouri -chiar asa e! Nu e complicat sa iti dai seama -daca vrea sa te protejeze, te suna mai mereu -se intereseaza de lucrurile marunte -daca ai mancat etc...

| Hellp a răspuns:

Depinde de om. Unii doar vor să fie printre ăia care sunt cu cineva, alţii vor doar să ştie cum e, alţii pun suflet. Poţi afla adevărul punându-l în situaţii diferite, certuri uşoare, vezi cum se comportăhappy