| Lilia2621 a întrebat:

Bua. Itrebare pentru baieti: Daca ati avea o iubita virgina si nu ar accepta sa aiba relatii sexuale cu voi chiar daca ati fi impreuna de citiva ani, ati mai continua relatia cu ea? Daca ea v-ar spune ca e dispusa sa aiba relatii sexuale doar dupa casatorie, ati fi dispusi sa asteptati si sa-i respectati decizia? Ati fi de acord sa o respectati pina in ziua nuntii si sa aveti sotie virgina, dar in acelasi timp sa nu va culcati cu altele? Nu ma refer la iubite de 13-16 ani ci la fete de la 19 ani in sus.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sper sa accepti si un raspuns feminin...
Orice baiat pus in situatia asta, aparent va accepta(incantat de principiile si cumintenia fetei), dar nu se va putea abtine sa nu incerce s-o convinga pe fata sa faca o exceptie.
Cu el!
Refuzul constant,il va impinge sa faca sex cu altele,incercand sa nu se implice emotional, ramanand "fidel" din punctul lui de vedere...Asta nu i-o poti lua, va accepta doar de forma si va face ceea ce considera el.
Poti numara pe degetele de la o mana baietii care ar accepta calm si fara nici un protest situatia descrisa de tine, sunt mult prea rari, aproape unici.happy

| Korrawi a răspuns:

Nu. Nu as astepta dupa nimeni pana la casatorie.
Cum s-a ivit discutia, ii explic ca nu sunt eu ala sa astepte pana la casatorie, drum bun si cale batuta.
Sa-si caute o persoana care vrea sa faca lucrurile astea, eu unul nu as fi potrivit pentru ce vrea ea.
E posibil inca sa mai gasesti, poate, persoane de genul. Dar, motivul pentru care ar face asta tine de religie, si eu cu persoanele religioase nu vreau sa am relatii, pentru ca marea majoritatea nu sunt rationale si merg pe principiul "crede si nu cerceta".

| toxiclife a răspuns:

Daca tipa e frumoasa, bineinteles ca da, acum depinde si de baiat, daca e un maimutoi de ala in calduri care nu stie deca sa ****, imi pare sorry pentru tine laughing.

| neutrino a răspuns:

Daca dorim sa ramanem in domeniul S.F., atunci este posibil orice.

| Oana92 a răspuns:

Nu sunt baiat, dar nu cred ca te deranjeaza sa iti raspund big grin

Daca o fata ramane virgina la 19-20 de ani, dupa o relatie de mai multi ani cu acelasi baiat are o problema, fie cu ea(e complexata, a fost crescuta in maniera comunista), fie cu el(nu are incredere in el, a inselat-o, etc), fie cu relatia... oricum eu una nu cred ca e normal!

| Cristiann25 a răspuns:

Un lucru vreau sa te intreb! Daca nu o sa fie buna la pat si nu o sa te satisfaca asa cum tu iti doresti dupa cum spui ca sa astepti pana faci nunta...ce faci apoi, divortezi intr-o saptamana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar tine la tine, cu timpul te-ar intelege, tu o astepti, i arati ca o iubesti, dar ea cum iti arata? Sacrificii trebuie sa faceti amandoi, ea trebuie sa inteleaga ca si asteptarea are o limita, esti om, e firesc. Daca nu, ia-o de sotie de acum :p

| sayWhaaat a răspuns:

Eu nu as sta cu ea,daca face scene de "maica Maria" cu mine. Mi se pare stupida, si absurda decizia ei.
Deci, in concluzie, i-as spune parerea mea despre asta, si daca nu isi schimba decizia, la revedere.

| Urpaniel a răspuns:

Aş putea sta cu ea până e pregătită, dar dacă îmi spune idioţenia cu căsătoria m-aş simţi şi jignit, îmi pune căsătoria în faţă pentru virginitatea ei, m-aş simţi prost să creadă că dacă am stat ani de zile cu ea, a fost pentru sex, şi e o idee de modă veche, stupidă.

| sokey a răspuns:

Faza cu casatoritul ma nedumereste si pana acum. Eu nu inteleg de ce sa astepti dupa casatorie ca sa faci sex? Pai daca nu o sa-ti placa la pat. Mai si divortezi. Experienta la pat poate smulge orice sentiment. Asa ca ai grija ce faci. One Love.

| Hutzy95 a răspuns:

Sincer nu exista asa ceva, sexul dupa casatorie se va transforma doar in sex pentru reproducere si nimic mai mult, de aici poate aparea infidelitatea.
Infidelitatea nu are ca motiv decat lipsa unei vieti sexuale intr-un cuplu, oricat ar vrea baiatul sa accepte faptul ca fata vrea sa ramana virgina pana dupa nunta el va incerca sa o faca sa se culce cu el.
Singura varianta ar fi ca amandoi sa fie genul de oameni care se pastreaza pana la casatorie, aici ar mai fi o sansa sa tina relatia, dar altfel nu va tine, pentru ca lipsa activitatii sexuale duce la infidelitate, deci la despartire.

Răspuns utilizator avertizat
| Antonio9166 a răspuns:

Eu am fost cu o virgina si sunt 100% sigur, si mi sa daruit destul de repede pentru ca ma iubea enorm(sentimuntul era reciproc). dar e mai bine ca o fata sa vrea sa astepte daca vezi ca te iubeste, daca simti cu adevarat ca te iubeste nu renunta. ea chiar daca mi sa daruit la un timp destul de repede (3 luni) ea s-a indragostit foarte repede de altul cand am avut o perioada mai grea in relatie, si eram impreuna de un an jumate. deci daca vrei ceva cu adevarat cu fata asta atunci iti recomand sa astepti. altfel e decizia ta. poate urmatoarea o sa fie mai deschisa sexului dar poate si inselatului.