| Gunman_4520 a întrebat:

Bun am o problema mare m-am indragostit de o fata care ma cam ignora si am incercat sa gasesc pe altcineva da oricat de mult as incerca sa o uit cu atat o iubesc si mai mult.Imi puteti zice ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Tu de fapt vrei sa o uiti? Sau sa-ti sugerem o metoda de a o cuceri? De ce nu te bagi in vorba cu ea? Ce daca te ignora? Arata-i ca tu ii dai atentie si ca pentru tine conteaza si insista. Sti de ce? Pentru ca ignorarea e o metoda de a arata "nu'mi pasa" cand de fapt tu pentru mine contezi. Poate vrea sa ascunda ceva si nu ai de unde sa stii pana nu incerci sa vorbesti cu ea si sa vezi ce zice. happy

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Primul pas, pentru a o uita, este sa vrei cu adevarat s-o uiti. Odata ce esti hotarat, iti impui acest lucru (sa nu te gandesti la ea) si faci tot posibilul, ca sa reusesti. Iti gasesti alte ocupatii, iesi in oras, petreci mai mult timp cu prietenii, si incet-incet o vei uita. Timpul, in acest caz, este un medicament, fara care nu se poate. Succes!

| unnimeni a răspuns:

Hmm, cred ca folosesti gresit termenul iubire, daca tu spui ca o iubesti si nici macar nu ati fost impreuna, stau si ma gandesc ce sentimente sunt intre doua persoane dupa 2-3 ani de relatie.
Iubire e impropriu spus.
Atractie, simpatie e altceva.

| GirlyBrunette a răspuns:

Dc sa incerci sa o uiti daca tu ti cu adevarat la ea incearca sa o cuceresti.nu o sa fie foarte simplu bag-o mai des in seama dar nu insistent ca atunci o sa o enervezi arata-i ca ii esti mereu alaturi incearca sa ii arati ca esti mai intai prieten nu neaparat iubit, incearca sa afli de la ea ce problema personale are si sigur daca va vedea ca poate avea incredere in tine poate poate iti iese ce tiai propus:* asigurate ca nu are prieten

| AndreeaIoaana1406675e3 a răspuns:

Buna...
macar va cunoasteti?/
nu ar avea de ce sa te ignore doar daca t e place:d
deci sfatul incearca sa te comporti altfel si sa o faci geloasa sa vezi cum se va comporta. daca reactioneaza te placewinking

| Celiinaa a răspuns:

Pai fa ceva frumos pentru ea ca cocolata cadouri fetelor le plac cadourile stai mai apruape de ia invit-o udeva fa ceva dragut bafta