| GuruDex a întrebat:

Salut am 17 ani si sunt indragostit de o fata dar nu e genul de dragoste in care vrau sa fiu cu ea si gata.chiar simt ceva pentru ea si parca imi face ziua mai buna cand vorbesc cu ea. dar aici intervine problema. nu am vorbit cu ea fata in fata doar pe mess in fiecare zi. dar nu stiu daca ma place sau doar ma considera un prieten cu care sa discute pe mess si facebook,stie ca sunt indragostit de ea si mereu imi zice cand ii zic ceva ca nu o ea in nume personal si ca nu ma putut impiedica sa ma indagostesc de ea,dar mereu vorbeste cu mine chiar daca ii spun o gluma prosta rade, si chiar a fost suparata pe mine pentru ca am baut si am incercat sa o sun sa-i spun ca o iubesc dar a spus ca ma iarta cand mi-am cerut scuze, acum vreau parerea voastra sa continui sa o iubesc si sa incerc sa vad daca reusesc ceva sau sa ma las pagubas si sa caut pe altcineva? chiar daca cand ma uit dupa o alta fata zic ca e mai urata decat EA, si nici nu ma pot gandi la alta fata in afara de EA deci va rog ajutor funda. MARE FUNDA!big grin

Răspuns Câştigător
| alin567 a răspuns:

Daca o iubesti lupta pentru ea :d

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer nu cred ca vrea mai mult decat o relatie de prietenie cu tine

| neutrino a răspuns:

Te-a prins bine in lat.

| GuruDex explică (pentru neutrino):

Ce zici daca imi explici si mie?big grin adica mai detaliat nu doar o scurta propozitie. am inteles ce vrei sa zici dar vreau sa fiu sigur ca am inteles bine big grin!

| Vix999 a răspuns:

Nu inteleg cum va puteti "indragosti" de 3 emoticoane si 4 glume pe mess.dar ma rog.
Aloooo....trebuie sa te vezi cu ea! Daca nu faceti pasul asta este inutil tot ce zici tu ca simti. O sa cunoasca pe cineva, in viata reala, care va avea curajul sa o invite undeva si te va uita.
Invit-o in oras si fa-o sa se simta la fel de bine cum zici tu ca te face ea pe tine.
Odata cu apropierea asta personala o sa vezi si tu exact ce si cum ai putea simti pentru ea. Pentru ca sunt multe cazuri in care pe net totul era roz si se distrau si etc. iar fata in fata nu exista pic de chimie.

Răspuns utilizator avertizat
| llust a răspuns:

Daca vorbesti cu ea doar pe mess si facebook ea o sa creada ca o placi doar ca o amica. Invit-o in oras, la un suc, cumpara-i flori, fa-o sa zambeasca cand este cu tine. Cu timpul o sa inceapa sa ii placa de tine. Daca te-a iertat inseamna ca si ea te place. Dar daca stai cu ea pe mess si facebook, ea o sa isi gaseasca pe altul, si nu cred ca vrei asta. Invit-o in oras, undeva la un PUB, la un suc, sau stiu eu unde, dar sa fiti doar voi 2. Si nu o sa dureze prea mult pana o sa se indragosteasca si ea de tine. happy

| thelowe a răspuns:

Vorbeste clar cu ea si vezi daca te place sau nu. daca da, sti ce e de facutwinking dar daca nu, cred ca e tipmul sa treci peste

| Deathsith666 a răspuns:

Parerea mea e ca ii place sa ii spui vorbe frumoase, si banuiesc ca esti genul de baiat timid si probabil si virgin, nu e nimic rau in asta, daca mereu vorbeste cu tine pe mess si fb inseamna k ii plac anumite calitati ale tale, cel mai bine ar fi sa ii spui adevaratele sentimente pentru ea, daca te respinge nu mai sta cauta pe altcineva, altfel vei suferi cand o vei vedea in brate la altu! bft

| GuruDex explică (pentru Deathsith666):

Problema este ca nu sunt virgin si nici timid din fire big grin dar ea e altceva pentru ea simt niste sentimente pe care nu le cunosteam pana acum si de asta imi este frica sa-i spun adevarul e mai speciala pentru mine si cred ca intelegi ce vreau sa zic...multumesc de ajutor si voi incerca si ce ai spus tu dar imi este frica de raspuns de asta aman acest moment big grin!