| aaaaneeee a întrebat:

Bun... Deci problema este urmatoarea;-< sunt cu un baiat care de ceva zile n-a mai dat niciun semn de viata, adica nu raspunde la telefon, nici la mesaje, si nici pe mess; Acest baiat ma enerveaza deoarece imi place intr'un fel dar eu nj ce vrea sa faca;-? Eu nu vreau o relatie pe " mess ", ce pot sa fac :-s! Sa il ignor :-s? Lumii ce o sa ii zic cand o sa ma intrebe : rolling eyesTe'ai intalnit cu el / Cum mai merge cu el smug? :-s ...HeElPbatting eyelashes

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, indiferenta, asta e cea mai buna solutie...nu mai insista sa il suni, sa il cauti, daca vrea sa vb.cu tine te cauta el, sigur!
Degeaba insisti, ca daca dorea sa vb.cu tine iti raspundea, sau te suna inapoi, pur si simplu, vezi-ti de treaba ta, ignora-l si ai sa vezi ca dupa un timp, te cauta el, asa fac multi.

| GdX a răspuns:

Probabil ca baiatul vrea sa scape de tine dar ii e rusine cum sa o faca, ii e rusine sa iti spuna in fata, e o gaina, si asa se ascunde.

| ralucagld a răspuns:

Incearca sa fii cat mai indiferenta cu el. daca va reactiona in vreun la fel la comportamentul tau si isi va cere scuze pentru ca te-a ignorat timp de cateva zile inseamna ca ii pasa de tine dar a fost ceva gen o incercare sa vada daca tu il cauti. daca nu.baieti mai sunt destui! :*