| aztec123 a întrebat:

Acum 1 an am cunoscut o fata la munte prin niste prieteni.Eu am 24 ani, Ea 25. In acel moment nu mi-a atras atentia cu nimic sa imi placa de ea sau ceva.Toate bune pana cand am fost la mare in luna august unde am stat 4 nopti.Acolo totul s-a schimbat.Nu mai pot sa imi iau gandul de la ea nici pana acum.Mai vorbim din cand in cand pe Instagram. Mai un comentariu la story una alta.Eu stiu ca nu ma place cum o plac eu, si cred ca sunt bagat in friend zone. Ce vreau eu sa stiu este de ce prima data cand am vazut-o nu s-a intamplat nimic dar dupa cateva luni cand ne-am vazut la mare ceva s-a intamplat cu mine.Am mai patit asa dar imi cateva zile imi trecea.Cu fata asta e total difertit. O iubesc enorm, nici nu pot descrie in cuvinte ce simt.Ma culc cu gandul la ea ma trezesc cu ea. Nu vreau sa ii spun ce simt pentru ca stiu sigur ca nu e reciproc si o sa ma priveasca altfel dupa ce ii spun. Poate trebuie sa mai astept si o sa mi treaca, dar de ce trebuie sa suferim asa cand sentimentul nu e reciproc fie ca e vorba de baiat sau de fata.De ce ma indragostesc atat de tare de cineva care nu ma iubeste.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apropie-te de ea si cheam-o sa iesiti prieteneste, nu-i da niciun semn ca o placi sau ceva, fa o apropiere confortabila pentru amandoi si vezi daca iese ceva cu timpul

| MarianWLF a răspuns:

Ce rost are sa te tot torturezi singur asa? Daca e sa fie, o sa fie, daca nu nu, accepta realitatea. Evita speculatile si intreab-o direct, macar asa vei stii, daca te respinge sa te racesti sa iti treaca, daca te accepta, sa inceapa aventura.

| Andreeush a răspuns:

Se mai întâmplă și astfel de situații.
Uneori ne îndrăgostim de persoana nepotrivită, care nu are aceleași sentimente.
Doar timpul le rezolvă pe toate.

| Hammurabi a răspuns:

Nu cred că e dragoste. E doar atracție fizică. Probabil la munte era îmbrăcată, la mare ai văzut-o în costum de baie. laughing
Nu poate fi vorba de dragoste atunci când nu ați petrecut suficient timp împreună să apucați să vă cunoașteți.

| OrdanKarris a răspuns:

Esti vrajit de ea pentru ca nu ai mai multe femei cu care sa te... intretii. Daca aveai, crede-ma, nu erai nici macar o secunda topit dupa ea.

| MarcuPopescu a răspuns:

Eu zic sa încerci și sa ii spui ce simți?