| KidStylinson a întrebat:

Acum doua saptamani i-am spus prietenei mele ca imi place de un baiat, iar dupa 3 zile ei au inceput sa-si scrie ( ea i-a scris prima) si sunt din ce in ce mai apropiati... Mentionez ca inainte ca eu sa-i spun ca am un "crush" pe acel baiat, ea nici nu stia ca exista! Acum cei doi ies in oras, fac poze iar ea mi le trimite... Nu stiu daca o face pentru a ma face pe mine geloasa. Am avut si o mica cearta pe aceasta tema iar ea m-a pus sa aleg intre ea si acel baiat, iar eu am ales-o pe ea crezand ca il va lasa in pace, dar nu e asa! Ei ies in continuare in oras si chestii de genul, chiar daca "prietena mea" stie ca acest lucru ma raneste foarte tare. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ai putea sa incepi sa consideri ca e fosta ta prietena. Tot ceea ce face, face strict pentru a te oftica pe tine. Iti face rau in mod constient si voit si tot ea te pune sa alegi intre ea si el?
Cand ea in mod clar nu da doi bani pe tine in detrimentul lui?
Doamne fereste. Isi bate joc de tine. Tu chiar nu vezi?
Niciodata sa nu mai spui prietenelor de cine iti place! Niciodata!
Altfel, vei mai trai situatii de genul.
Si ca idee....prietena ideala e aia care are gusturi la baieti total opuse de ale tale. Asta pentru viitor. happy

| Ara997 a răspuns:

Fi atenta aici la mosu '
1.n-ai pierdut nimic dar ai invatat multe : "preieten " e un cuvant mai rar decat parul de pe broasca!
2. preteneala lor o sa tina fix cat o baterie de telefon.
cat ii fi si ii trai sa nu mai spui ce-i in inima ta decat la mama si la tata. nu la strain.
nu le da atentie nu intra in cacialmaua asta da unfollow sau block sau ce mai doresti tu. si trece la diverse genul asta de comportament. e doar o ambitie de-a ei. iar el, un papa lapte.
inchei la fel cum am inceput :
n-ai pierdut nimic